Argan Yağı Şampuanı Faydaları

Argan yağı şampuanı olarak iki farklı seçeneğiniz var. Birincisi; argan yağı özü içeren şampuanlardan birini satın alıp kullanmak, ikincisi ise gündelik olarak kullandığınız şampuana bir kaç damla doğal argan yağı eklemek. Eğer yağı şampuana kendiniz eklerseniz, saçınızın durumuna göre, örneğin çok yıpranıp kuruduysa daha fazla argan yağı eklemek şeklinde, ne kadar yağ kullanacağınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Her iki seçenekte de argan yağı saçlarınızı nemlendirerek daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Argan Yağı Şampuanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Argan yağının saçlara pek çok faydası vardır. Bunlar arasında saçı ve saç derisini nemlendirmek, saç tellerini güçlendirmek ve kırılmalara karşı korumak ilk sıralarda yer alıyor. Bu doğal yağın olumlu etkilerinden faydalanmak için argan yağı şampuanı seçerken bir kaç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Kozmetik sektöründe kullanılan argan yağı pahalı bir yağdır, çünkü bu yağı elde etmek epey emek gerektiren, zahmetli bir süreç gerektirir. Bu yüzden seçtiğiniz şampuanın diğer şampuanlara göre bir miktar pahalı olması normaldir. Ayrıca argan yağı içeren şampuanın saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık vermesi için şampuan içinde ne miktarda argan yağı olduğu da önem taşımaktadır. Bunu öğrenebilmek için şampuan ambalajı üzerinde bulunan “içindekiler” bölümüne bakabilirsiniz.


Argan Yağını Normal Şampuana Eklemek

Eğer argan yağını gündelik şampuanınıza kendiniz eklemek isterseniz öncelikle bir aktardan %100 doğal ve katıksız argan yağı edinmelisiniz. Yağın kendisi argan yağı içeren şampuanlara göre biraz daha pahalı olabilir ancak karışımını kendiniz hazırlayacağınız için bu şekilde daha uzun süre kullanabilirsiniz. Şampuana ne kadar argan yağı eklemeniz gerektiğine gelince; buna saçlarınızın uzunluğuna ve ne kadar yıprandığına bağlı olarak kendiniz karar verebilirsiniz. Örnek olması amacıyla, 250ml bir şampuan için 10-15 damla argan yağı yeterli olacaktır. Haftada bir argan yağıyla saç derinize masaj yapmak hem saç derinizin nemlenmesini hem de saç köklerinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın