Argan Yağının Saça Faydaları

Fas yağı olarak da bilinen argan yağı Fas’a özgü bir ağaç olan argan ağacından elde edilmektedir. Bu bölgede saç bakımında yüzyıllardır kullanılan bu doğal yağ, saç tellerini yumuşatırken kırıkları azaltır ve saçın kabarmasını önler. Kalın telli, ince telli, boyalı, dalgalı, düz veya kıvırcık her tip saçta kullanılabilir ve saç derisinde, saçların üzerinde yağ birikimine yol açmaz. Özellikle yaz aylarında saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanabileceğiniz ideal bir doğal yağdır.

Argan Yağıyla Saç Bakımı

Argan yağını saça doğal bir parlaklık vermek için kullanabilirsiniz. Eğer saçınıza şekil verdikten sonra parlaklık için saç spreyi kullanıyorsanız bunun yerine argan yağıyla hazırlayacağınız spreyi kullanmayı deneyebilirsiniz. Argan yağı saçınızı daha parlak yaparken yumuşatır ve nemlendirir.


Argan yağı Kuzey Afrika’da pek çok kültürde saçları nemlendirmek için geleneksel olarak kullanılmaktadır. Nemli ve yumuşak saç tellerinde kırıklar daha az oluşacağından saçlarınızı daha kısa sürede ve daha sağlıklı olarak uzatmanıza yardımcı olabilir.

Saç maşası, fön makinesi gibi saçı kurutan saç şekillendirici ürünleri sık kullanıyorsanız saçlarınızda kuruluk meydana gelebilir ve saçlarınız özellikle nemli havalarda aşırı kabarabilir. Bunu engellemek için bu tip cihazları saçınıza değdirmeden önce saçlarınıza argan yağı püskürterek koruma sağlayabilirsiniz. Yağ ısının olumsuz etkilerine karşı saçı korurken saçınızı yumuşatır ve kabarmasını engeller.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Argan Yağının Saça Faydaları İçin 7 Yorum Yapılmış

 1. Dr Nuran 25 Eylül 2012 #

  Argan yağı saç için çok faydalı vitaminler içeriyor gerçekten. Teşekkürler.

  • öykü acar 30 Ocak 2015 #

   Katılıyorum argan yağı çok faydalı saçlardaki kırıklara bire bir ve saçların daha canlı daha parlak durmasını sağlıyor gerçekten şahane bir yağ bizzat bunu denedim ve gördüm.

 2. Zülal 11 Aralık 2014 #

  Evet bende kullandım ve çok memnunum.

 3. Kübra Yorgun 30 Ocak 2015 #

  Bende argan yağı kullandım ve çok memnun kaldım. Tavsiye ederim saça parlaklık veriyor kırıklar azalıyor.

 4. baran 01 Şubat 2015 #

  Saç dökülmesine karşı faydası olur mu kullanıp saç dökülmesine karsın faydasını gören olumu.

 5. aslı bilge 10 Şubat 2015 #

  Sizde öyle söylediğinize göre hemen aldım ve kullandım gerçekten de etkisi varmış herkese tavsiye ederim.

 6. Şerife 02 Temmuz 2015 #

  Ben de kızımın saçına sürüyorum bir sefer sürmek yetiyor saçları çok rahat taranıyor artık aramızda savaş çıkmıyor biz çok memnunuz.

Bir Cevap Yazın