Aşırı Kuruyan Saç Derisi İçin Hindistan Cevizi Yağı

Saç sağlığının önemli göstergelerinden biri de saçın uzama hızıdır. Saç uzaması, nasıl beslendiğiniz ve genel sağlığınızın durumuyla yakından ilgilidir. Bunlar dışında saç derisinin aşırı kuruması nedeniyle, saç köklerinin zayıflaması da saçların donuk, sağlıksız görünmesine, daha yavaş uzamasına ve koparak dökülmelerin artmasına neden olabilir. Saç derinizi nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ve Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı içinde bulunan laurik asit saç kırılmalarını azaltır, kökleri koruyarak saçın genel görünümüne katkıda bulunur. Ayrıca saç derisine masaj yaparak uygulandığında cildi nemlendirir, yumuşatır, kan dolaşımını arttırarak saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Özellikle saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç derisinin nem kaybetmesini engellemek için bakım kremine bir kaç çay kaşığı Hindistan cevizi yağı eklemeniz nemin cilt içinde hapsedilmesi açısından faydalı olacaktır.


Hindistan Cevizi Yağının Saça Diğer Faydaları

Aşırı kuruyan seç derisi saç sağlığının önemli bir parçası olan kökleri zayıflatır. Bunu engellemek için saç derisinin gün içinde belirli bir miktarda nemli olması gerekir. Saç derisi ayrıca kötü beslenme sonucu yaşanan vitamin eksikliği nedeniyle de kuruyabilir. E, K vitaminleri ve demir minerali yönünden zengin Hindistan cevizi yağı saç derisini nemlendirmek için idealdir. Bu vitaminler kozmetik saç ve cilt bakım ürünlerinde de sıkça kullanılır.

Nasıl Uygulanır?

Hindistan cevizi yağını haftada 2-3 gün masaj yaparak saç derinize sürebilirsiniz. 10-15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Şampuan, saç bakım kremi gibi günlük olarak kullandığınız ürünlerin içerisine ekleyebilirsiniz. Yağı çok hafif ateşte ılıtarak saç derinize masaj yapabilirsiniz. Ilık yağ cilde daha çabuk işleyecektir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın