Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?


                                          


Cilt ve saç bakımında pek çok faydası bulunan badem yağı saçları nemlendirmek, daha parlak görünmesini sağlamak ve güçlendirmek için kullanabileceğiniz en ideal doğal yağlar arasında yer almaktadır. Saçlar için çok yararlı E vitamini ve magnezyum bakımından zengin olan badem yağı aynı zamanda fön, saç maşası ve boya gibi yıpratıcıların etkisini azaltmak, saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamak içinde kullanılabilir.

Badem Yağı ve Saç Bakımı

1 çay kaşığı badem yağını çeyrek çay kaşığı vanilya özü ile karıştırıp saçlarınıza sürebilirsiniz. Vinalya özü saçlarınızın güzel kokmasını sağlayacaktır. Vanilya yağı yerine lavanta yağı da kullanabilirsiniz. Saç telleriniz kalınsa veya saçlarınız uzunsa verilen ölçülerin 2i3 katını kullanabilirsiniz.

Badem yağının bir diğer kullanım biçimi de nemli saçlara sürmektir. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızdaki fazla suyu havluyla alın ve geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Avucunuza bir miktar badem yağı döküp avuçlarınızı birbirine sürterek yağın elinize iyice yayılmasını sağlayın. Daha sonra saç derinize masaj yapın. Uçlarda kırıklar varsa bir miktar saç uçlarına da sürebilirsiniz. 10-5 dakikalık masaj saç derisini canlandıracak ve saç köklerini güçlendirerek yumuşamasını sağlayacaktır. Badem yağını saçınızda en az 30 dakika beklettikten sonra ılık su ve şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu derinlemesine nemlendirici doğal yağ bakımını haftada 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Badem Yağını Saçtan Çıkarmak İçin

Eğer badem yağını saçlarınızdan çıkarmakta zorlanıyorsanız saçlarınızı durulamak için kullanacağınız 1 kova suyun içine 1 adet limon sıkabilirsiniz. Limon, yağı daha kolay çıkaracaktır. Ancak limonlu suyla saçlarınızı duruladıktan sonra güneşe çıkarsanız saçlarınızın rengi açılabilir. Aynı şekilde zor çıkan badem yağı için sirkeli durulama suyu kullanabilirsiniz.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:Yazan: admin Kategori: SAÇ BAKIMI 2 Yorum

2 Yorum Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

  1. mustafa

    Saçımıza kuruyken de sürsek olur mu ve süresi ne kadar olmalı?

     
  2. pnr

    Ben badem ve zeytinyağını karıştırıp sürüyorum.

     

Yorum