Bakır Saç Rengi

Eğer enerjik ve görünüşünüze canlılık verecek bir renk arıyorsanız bakır saç rengi tam size göre olabilir. Kızılın tonlarından biri olan, popülerliği ile en çok kullanılan renklerden biri haline gelen ateşli bakır rengi kızıl-kahve, çilek-kızıl ve zengin kumral olarak kendi içinde çeşitli tonlara ayrılıyor. Diğer saç renklerinde olduğu gibi bu tonlardan hangisinin size daha çok yakışacağını, göz ve ten renginize göre belirleyebilir ya da kuaförünüzde renk uzmanına sorabilirsiniz.

Eğer ilk defa bakır rengini deneyecekseniz, saçlarınızı evde boyamak yerine kuaförde boyatmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bildiğiniz gibi, özellikle saçlarınız uzunsa evde kutunun üstünde gösterilen rengi tutturmak oldukça güç. Üstelik saç renginiz çok koyuysa kızıl-bakır’da istediğiniz rengi yakalamak için önce doğal rengin ağartılması gerekebilir.


Kış aylarında daha koyu tonları tercih edebilirsiniz ancak saçlarınızı yazın boyatacaksanız, tavsiyemiz açık bakır rengi kullanmanız. Aşırı bronzlaşmazsanız saçlarınız güneşin altında çok hoş görünecektir.

Bakır saç rengi boyattıktan sonra özenli bakım gerektirir. Kuaförünüzden özel şampuan ve bakım kremi tavsiyesi alabilir, rengin canlılığını daha uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz.

Kızılla karışık bakır rengi saçla gerçekten mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu ton en çok sarı ten rengiyle kullanılır. Pembe ciltler bakır rengini, mor erik tonu gölgelerle deneyebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın