Çam Yağının Saça Faydaları


                                          


Çam yağı; genellikle kas ağrıları, romatizmal ağrılar için, sinek ve diğer haşeratı kovmak için, solunum yollarını etkileyen astım, grip, nezle, bronşit ve astım gibi rahatsızlıkların belirtilerini hafifletmek ve sinüsleri açmak için kullanılır. Saça faydası ise, antiseptik özelliği ile saç derisinde bulunan hastalıkların tedavisine yardımcı olması ve saç derisini aşırı kurumaya karşı korumasıdır. Ancak esansiyel yağ olarak kabul edilen çam yağı deri üzerinde kullanılmadan önce taşıyıcı yağlarla (badem yağı, zeytinyağı…vb) inceltilmelidir. Direk cilde sürüldüğünde tahrişe ve hassaslaşmaya yol açabilir.

Çam Yağı ve Faydaları

Kas ağrıları için kullanılan en popüler masaj yağları arasında yer alan çam yağı, günümüzde deterjanlardan böcek kovuculara, dezenfekte solüsyonlarından boyalara kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Genellikle şeffaf olan çam yağını bazen çok açık amber renginde de bulabilirsiniz. Tatlı bir aroması vardır ve kokusu canlılık verir. Toksik olmayan çam yağı cilt yüzeyinde kullanırken 15/1 oranında inceltilmelidir. Örneğin saç derinize çam yağıyla masaj yapmak istiyorsanız 1 damla çam yağı için 15 damla zeytinyağı ya da badem yağı kullanmalısınız. Hassas bir cildiniz varsa taşıyıcı yağ miktarını arttırabilirsiniz.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Yazan: admin Kategori: SAÇ BAKIMI 27 Yorum

27 Yorum Çam Yağının Saça Faydaları

 1. ismet

  Merhaba, elimde 100 ml çam yağı bulunmakta ve ben bunu saçım için kullanmayı düşünüyorum. Şampuan ile karıştırmam gerekiyor mu? ya da direkt kullanmamda bir sakınca var mı? Teşekkürler.

   
 2. şenol

  Hiç faydası yok.

   
 3. erol

  Çam yağını sakın tek başına kullanmayın zeytinyağından 15 damla çam yağından 1 damla karıştırın ya da badem yağından karıştırın.

   
 4. burhan

  6 aydır kullanıyorum hiç saçım çıkmadı yazık verilen paralara.

   
 5. halil

  Kel’in merhemi olsa başına sürer, kullandım hayatta en kutsal şeyler üzerine yemin ederim en ufak bir faydası yok. Buna vereceğiniz parayla kumar bile oynasanız zorunuza gitmez en azından şans iyi değildi kaybettim dersiniz. Tokatlanınca ne diyeceksiniz?

   
 6. mustafa

  Bence de faydasız:( Kesinlikle kullanmayın.

   
 7. emine

  Bende ilk bugün kulandım beni çok soğuttunuz. Galiba verdiğim para ile kaldım :(

   
 8. murat

  Tamamen reklamdan başka hiç bir şey değil aldım kullandım ben hiçbir faydası yok gerçekten faydası olsa doğruları yazardım maalesef.

   
 9. Martiripolisli

  Bence demekte fayda var hem çok pahalı da değil. Hiç yoktan yan etkisi yok.

   
 10. Silvan

  Deneyin bence faydalı ne de olsa doğadan gele şifa.

   
 11. kosovalı

  Bende başladım kullanmaya sanki çıkıyor gibi ama psikolojik galiba darbelendik mi ne :)

   
 12. Samet

  Beyler şimdi şöyle bir konu var. Saç hücrelerin artık zayıflamaya başladıysa işe yarar. Eğer ki kafan artık avcunun içi gibi olmuşsa o kafaya bir faydası olmaz. Ama eğer ki sacın artık iyice inceldiyse saç tellerin canlılık verir güçlendirir veya ön kenarlarda açıklık oluşuyor sarı tüyler var o tüyleri canlandırıyor. Ben direk avcuma döküp saçıma iyice dip kısımlarına masaj yaparak yediriyorum. Yarım saat falan bekletiyorum sonra duşa gidiyorum yıkanıyorum fazla bastırıp havluyla kurulanmayın saç tellerinizi kırıyor olabilirsiniz birde. Ben faydasını görüyorum.

   
  • oflu

   Ben 4 aydır kullanıyorum hiç bir gram faydasını görmedim kesinlikle para tuzağından başka hiç bir şey değil buna para harcamayın.

    
 13. valeria

  Ben faydasını gördum harika hemde normal şampuan kulandım kızımın saçları inanılmaz dökülüyordu hemen durdu arkadaşlar inanmayın.

   
 14. Selin

  Ben nedense faydasını gördüm tavsiye ediyorum.

   
 15. dilek

  Ben ilk kez bugün kullandım ama 50 ml şişenin yarısını şampuanıma kattım ve saçlarımı yıkadım çok mu katmışım korkmaya başladım ve sanki daha çok döküldü gibi.

   
 16. Hakan

  Ben kuaförüm müşterilerimden iki tanesi iyi geldi diyor bende kendime aldım bir haftadır kullanılıyorum ben bu olaya şans meselesi diye bakıyorum inşallah tutar :-)

   
 17. mertses

  Çam yağı kulandım saç köklerinin daha ilk günlerde güçlüleştiğini hissettim. Ondan sonra 1.5 ay içinde yeni saç oluşumunu gözlemledim. İnsanlar saçların gürleşmiş ne kullanıyorsun diyorlar.

   
 18. gamze

  Bende yeni aldım, 4 lira bir şey yani. Ben saçlarıma iyi geleceğini düşünüyorum.

   
 19. ece

  Siyah turpu rendeleyip 4 bardak suda kaynatın, ılıyınca içine 1 yumurta sarısı ekleyip karıştırın saçınıza iyice yedirin. Streçle bağlayıp üzerine havlu sarın bir saat bekleyin. Saçlarımı hızlı uzatmak için kendim kullanıyorum 10 gündür eşime uyguluyoruz. Bir gece turplu su bir gece çam yağı. Sarı sarı tüy şeklinde çıkmaya başladı bile. Denemeye değer, belki sizlere de faydası olur.

   
 20. itikat

  Saçınız için hergün bir bardak suya 41 fatiha okuyun için. itikat meselesi bu inanın bakın nasıl saçlarınız çıkıyor.

   
 21. itikat

  Bir tavsiye daha piyasadaki şampuanları kullanmayın aktarda ki kalıp sabunlardan kullanın ne geldiyse başımıza bu şampuanlardan geldi zaten.

   
 22. Gly

  Arkadaşlar ben kullandım yaklaşık bir hafta dır duştan çıktıktan sonra çok az miktarda uyguluyorum diplere faydasını gördüm çok zayıf ve yıpranmış bir saçım vardı gürleştiği hissediyorum psikolojik olarak değil etrafım da farkında tavsiye ederim ama ben 7 tl gibi bir paraya aldım çok para vermeyin.

   
 23. cumali

  Kaç kez kullandım. Devamlı kullanılması gerekiyor dediler aylardır kullanıyorum boşuna sürüyorum çam yağını. Öğrenci adamımız neden böyle bir şeyle kandırıyorlar bizi. Valla bu ülkeden soğudum önüne gelen bizi çarpıyor. Bundan sonra bende mi bir ilaç çıkarayım ne herkes yolunu bulmuş galiba.

   
 24. yasin

  Arkadaşlar herkese olacak diye bir şey yok bu neye benzer biliyor musunuz kan gurubuna benzer birbirlerin den alışverişe benzer bazı kan gurubuda ne alır nede verir hesabı demek istediğim şu sizin dnanıza uyması size pozitif bir sonuç vermesi ben kullandım ve hala kullanıyorum. Dnası uymayan kimse varsa şunu yapmasını tavsiye ederim hakiki zeytin yağı alsın sarmısağı dövsün karıştırsın her gün veya iki günde bir saçına akşamları masaj yapsın masaj 20 dakika 1 saatte öyle kalsın alın size kesin çözüm hadi hayırlı işler.

   
 25. atılgan

  Arkadaşlar bu ürünü herhangi bir aktardan alabilirsiniz ben aldım günde 1 defa 1 fincan suya 4 damla damlattıktan sonra saçlarıma uyguluyorum evet dökülen saçlar çıkmıyor ama kepek vb şikayetlerim bitti sonuçta kökü bende palavralara inanmayın.

   
 26. estetisyen

  Bazı arkadaşların yorumlarını okudum 4-6 ayda sac çıkmasını beklemişler yanlış sacların uzama dinlenme dökülme gibi evreleri vardır ve her evre için belli bir zaman gerekir. Ayrıca tek başına lokal olarak uygulanan bu ve buna benzer ürünlerden medet ummakta son derece yanlıştır. Böyle bir şey olsa mucize olurdu. Ölmüş kıl kökünün canlanmasını bekleyemezsiniz. Eğer sac dökülmesi varsa ilk önce bir doktora gidip bunun neden kaynaklandığını öğreniniz.

   

Yorum