Canlandırıcı Saç Maskesi

Saçlar, hava kirliliği gibi çevresel faktörler nedeniyle, güneşten, boyadan veya maşadan dolayı cansız ve yıpranmış görünebilir. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz canlandırıcı saç maskeleri böyle durumlarda saçlarınızı kısa sürede yumuşak ve parlak yapmak için idealdir. Kozmetik ürünler yerine zeytinyağı, bal ve yumurta gibi evinizde her an bulunan doğal malzemelere bir şans verebilirsiniz.

Canlandırıcı Ballı Saç Maskesi Tarifi

Saçlarınızı 1-2 uygulama sonrası eski parlaklığına kavuşturacak bu doğal maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 1-2 yemek kaşığı bal (organik bal kullanmanız maskenin etkisini arttıracaktır), 1-2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ve 10 damla kadar nane yağı. Nane yağı, saç derisine ferahlık verirken saç derisinde biriken ölü deri hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur ancak nane yağınız yoksa sadece bal ve zeytinyağı kullanarak da maskenizi hazırlayabilirsiniz.


Zeytinyağını, nane yağını ve balı bir kaba alarak iyice karıştırın. Karışımı saçınıza daha kolay sürmek için, başınızı öne doğru eğin ve saçlarınızı arkadan öne doğru taradıktan sonra diplerden uçlara doğru sürün. Maskenin yere damlamaması için bir havlu serebilirsiniz veya maskeyi küvette uygulayabilirsiniz. Her saç tutamına iyice sürdükten sonra saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve bir havlu ile sarın. Duş bonesi veya alüminyum folyo da kullanabilirsiniz. Maskeyi saçınızda 1 saat bekletip ılık su ve normal şampuanla yıkayın.

Zeytinyağı ve bal maskesini, saçınızın yıpranma oranına göre haftada 1-2 kez düzenli olarak yaparsanız 2-3 hafta sonra etkilerini görebilirsiniz. Saçlarınız bu maske ile daha canlı gözükecek, daha yumuşak ve parlak olacaktır. Saçlarınız normal görünümüne kavuştuktan sonra canlandırıcı saç maskesini ayda 1-2 kere uygulamanız yeterlidir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın