Çorapla Topuz Nasıl Yapılır?

Topuz yapmakta zorlanıyorsanız ya da yaptığınız topuzlar istediğiniz gibi görünmüyorsa eski bir çorap işinize yarayabilir. Çorapla topuz yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 çorap (eğer inceyse 1 çift gerekebilir), makas, lastik toka ve firkete. Çorabı seçerken, dışarıdan fazla belli olmaması için (gerçi topuzu iyi yaparsanız çorap görünmez) saç renginize yakın bir renk seçmeniz daha iyi olacaktır. Çorapla yapılan topuzların düzgünlüğüne ve büyüklüğüne inanmakta zorluk çekebilirsiniz! Aşağıdaki “çorapla topuz nasıl yapılır” videoları aşağı yukarı birbirinin aynısı. Bazı videolarda, örgülü topuz veya büyük/küçük topuz gibi farklar var ve teknikler çok azda olsa değişebiliyor.

Çorapla Topuz Yapımı

Aşağıdaki videoda, çorapla büyük ve düzgün bir topuz yapımı anlatılıyor. Topuzun yapılışını görmek için 2. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz.


Bu videoda, saçlarınızı önce atkuyruğu yapıp, daha sonra kalın bir yünlü çorap kullanarak nasıl düzgün bir topuz yapabileceğiniz anlatılıyor.

Çorapla “donut” topuz yapımını (epeyce büyük bir topuz!) aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Saçlarınız uzunsa, çorapla büyük bir topuz yapmayı ve maşa kullanmadan saçlarınıza nasıl dalga verebileceğinizi bu videodan öğrenebilirsiniz.

Çorapla yapacağınız topuza örgü eklemek isterseniz, aşağıdaki videoda bunu nasıl yapabileceğinizi izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda çorapla topuz yapmanın farklı bir yolu gösteriliyor.

Boyuna! çekilmiş bu videoda, orta uzunluktaki saçta topuz yapılışı gösteriliyor.

Topuzunuza hacim kazandırmak için çoraptan nasıl yardım alacağınızı bu videodan öğrenebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın