Deniz Kızı Örgü Modelleri

Saçınız için farklı bir örgü modeli arıyorsanız “deniz kızı örgü” modellerine bir şans verebilirsiniz. Yapımı (özellikle tek başınıza yapacaksanız) 3’lü ve 4’lü örgüden biraz daha zor olan deniz kızı örgü gözünüzü korkutmasın. Çünkü hemen hemen tüm saç modelleri için geçerli olan “eliniz alıştıktan” sonra yapımı oldukça basit gelecek. Şunu da hatırlatayım “deniz kızı örgü” ile “deniz kızı kuyruğu” ve “balıksırtı” örgü modelleri birbirinden farklı saç örme biçimleridir. Deniz kızı örgüsü daha çok Fransız örgüsüne benzer. Örgünün şık ve düzgün olması için saçlarınızın yumuşak olması, uçlarının kırık olmaması gerekiyor. Ayrıca tutamları hazırlarken acele etmeyin ve her saç tutamının eşit olduğundan emin olun.

Deniz Kızı Örgü Yapımı

Aşağıdaki videoda denizkızı örgünün nasıl yapılacağı adım adım gösteriliyor.


Farklı bir deniz kızı örgüsü arıyorsanız bu videoda yapımı kolay (en azından videoda öyle görünüyor) bir modelin yapılışını izleyebilirsiniz.

Saçlarınız orta uzunluktaysa size uygun örgü modelinin nasıl yapılacağı bu videoda gösteriliyor. Videodaki gibi birinden yardım almanız gerekebilir.

Aşağıdaki videoda değişik bir örgü modelinin yapılığını izleyebilirsiniz. Modelin yapılışı 1. dakikadan itibaren başlıyor.

Deniz kızı örgünün diğer bir yapılış şekli için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Örgünüze farklılık katmak için çeşitli aksesuarlar veya saç tebeşiri ile renklendirdiğiniz tutamlar kullanabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın