Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?


                                          


Doğal dalgalı saçlar için 2 seçeneğiniz var. Birincisi saç maşası kullanmak, ikincisi saç köpüğü sürdükten veya banyodan çıktıktan sonra saçlarınızda istediğiniz dalgaların büyüklüğüne göre örgüler yapmak. Saç maşası kullanarak yapılan doğal dalgalı saç modelini pek tavsiye etmiyorum çünkü ısıyla çalışan saç maşası saçlarınızı yıpratacaktır. Köpük kullanmak istemiyorsanız duştan çıktıktan sonra saçlarınızı örün, örgüleri kurutma makinesiyle kurutun veya doğal kurumaya bırakın.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Duştan çıktıktan sonra fazla suyu havluyla alın. Saçlar hafif nemli haldeyken yapacağınız örgüler daha uzun süre dayanır. Duştan sonra saçlarınıza sürdüğünüz bir nemlendirici varsa bu aşamada yarım yemek kaşığı kadar kullanabilirsiniz. Nemlendiriciyi sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Artık saçlarınız doğal dalgalı modeli için yapacağınız örgülere hazır. İri dalgalı saç için büyük örgüler, daha sık dalgalar için küçük örgüler kullanabilirsiniz. 4-5 büyük örgü saçlarınıza iri dalgalar verecektir.

Örgüleri bitirdikten sonra saç kurutma makinesiyle kurutabilir veya 1-2 saat kurumasını bekleyebilirsiniz. Eğer gece örgülerle yatarsanız dalgalı saç modelini daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Video

Aşağıdaki videoda saç köpüğü ve örgüler ile doğal dalgalı saç yapımı gösteriliyor.

Aşağıdaki videoda kuru saçlara uygulanan saç maşası ile doğal dalgalı saç yapımını görebilirsiniz.


Bu yazılarda ilginizi çekebilir:Yazan: admin Kategori: SAÇ MODELLERİ 1 Yorum

Yorum Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

  1. eylül

    Saçınızda uzun süre durmuyorsa saç jölesini saçınıza sürün kıvırın ve tıka ile tutturun. En az 1 en fazla 3 saat durmalı ama siz spreyleyip 20 dakika bekletin ve güzelleşin.

     

Yorum