Düğümlü Saç Örgüsü

Normal 3’lü örgüden daha farklı görünen bir saç modeli arıyorsanız düğümlü saç örgüsünü kullanabilirsiniz. “Saç modeli” dedim ama doğrusu “saç modelleri” olacaktı, çünkü eliniz bir kere düğümlü örgüye alıştıktan sonra yapabileceğiniz saç modelleri neredeyse sınırsız. Yanda toplanan dağınık örgü, yukarıda veya aşağıda topuz modelleri veya özel günlerde kullanabileceğiniz yarım topuz gibi birbirinden farklı ve şık modelleri düğümlü saç örgüsü ile yapmanız mümkün. Aşağıdaki videolarda da göreceğiniz düğümlü örgü modelleri biraz karmaşık görünüyor ancak eliniz düğümlü örgüye alıştıktan sonra bu modelleri yapmak gerçekten kolay.

Düğümlerin büyüklüğünü, saçın toplanma tarzını değiştirerek veya saç aksesuarları kullanarak şık modeller elde etmek zor değil. Bazı modeller 3-4 dakikanızı bazıları ise 15-20 dakikanızı alabilir. Örgünüzün şeklini sabitlemek için sprey kullanabilirsiniz. Bunun dışında fırça, lastik toka, firkete ve saçı nemlendirmek için suya ihtiyacınız olabilir.

Düğümlü Saç Örgüsü Modelleri

Bu videoda düğümlü saç örgüsü yaparak bu örgüyü nasıl saç bandı olarak kullanabileceğiniz adım adım gösteriliyor.


Oldukça sade ve şık bir model olan yanda toplanan dağınık örgünün yapılışını bu videoda izleyebilirsiniz.

Tepeden enseye kadar inen, iri düğümlü saç örgüsü modelini bu videoda izleyebilirsiniz.

Düğün, nişan ve diğer özel günlerde kullanabileceğiniz oldukça şık ve sade düğümlü saç örgüsü modelinin yapılışını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Orta uzunlukta saçlar için düğümlü Fransız örgü ve çorap kullanılarak yapılan topuz modelinin nasıl yapıldığını bu videoda izleyebilirsiniz. Videoda bu modelin “kolay” olduğu iddia ediliyor ama uğraştırır gibi görünüyor.

Bu videoda yine özel bir elbiseyle kullanabileceğiniz şık bir düğümlü saç örgüsü yapımı anlatılıyor.

Aşağıdaki videoda düğümlü saç örgüsü ile farklı bir model yapımı gösteriliyor.

Uzun saç için uygun, düğümle yapılan farklı bir topuz için bu videoyu izleyebilirsiniz.

“Çin merdiveni” olarak adlandırılan düğümlü saç bandının nasıl yapıldığını bu videodan öğrenebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Düğümlü Saç Örgüsü İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. kar111 20 Temmuz 2013 #

    Sonuncu süper.

Bir Cevap Yazın