E Vitamini Saça Nasıl Uygulanır?

Bir antioksidan olan E vitamini, dokuların yapısının korunması ve geliştirilmesine yardımcı olur. E vitaminini saç derisine uyguladığınızda burada biriken ölü deri hücrelerini, bakteriyi ve varsa iltihabı temizleyerek, saç köklerini olası hasarlardan korur. E vitaminini saça uygulamak için eczanelerde veya internet üzerinde, sağlık marketlerde satılan E vitamini kapsüllerini kullanabilirsiniz.

E Vitaminiyle Saç Bakımı

E vitaminiyle hazırlanan saç bakım maskesinde kullanacağınız malzemeler şu şekilde; 1-2 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1-2 yemek kaşığı susam yağı ve 2 adet E vitamini kapsülü. Eğer bu yağlar elinizin altında yoksa sadece E vitamini kapsülleri ve zeytinyağıyla aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Öncelikle saç derisini olabildiğince temizlemek için hafif bir şampuanla yıkayın ve havluyla kurulayın. Hazırladığınız malzemeyi bir kasede iyice karıştırdıktan sonra içerisine 2 adet E vitamini kapsülünü kırın. Burada kullanılan yağlar vitamini saç derisine daha kolay yaymanıza yardımcı olacak.


Hafif nemli olan saçlarınızı ön, arka ve 2 yan olarak 4 tutama ayırın ve her tutamı tokayla tutturun. Parmak uçlarınızı hazırladığınız karışıma batırarak saç derinize masaj yapın. Tüm saç derisine eşit miktarda sürdükten sonra kalan karışımı tutamların kökünden ucuna kadar sürün. 10-15 dakika bekleyip saçlarınızı şampuanlayabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın