Esmerler İçin Saç Renkleri

Esmerler, saç rengi seçerken avantajlı çünkü onlarca renk arasından seçim yapabilirler. Tabii bu, her rengin her esmere yakışacağı anlamına gelmiyor. Kendinize saç rengi seçerken cilt tonuna, saçlarınızın uzunluğuna, dokusuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca yaptıracağınız kesim rengin belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Örneğin kısa bir modeliniz varsa sadece uçları renklendirmeniz saçın görünümünün etkisini arttırabilir.

Cilt Tonuna Göre Renk Seçimi

Yüzünüzün daha aydınlık görünmesi ve saç modelinizin ön plana çıkması için belirleyeceğiniz saç renginin cilt tonunuza uygun olması önemli. Saç renginizden zaten memnunsanız bir kaç ton açık veya koyu gölgelerle saçınıza hareket kazandırabilirsiniz. Kül rengi veya platinyum gibi uç renklerden uzak durun.

Beyaz Ten İçin Saç Renkleri: Beyaz tenliler kahverenginin sıcak tonlarını kullanabilir. Daha hareketli saçlar için açık kahve ve koyu bal rengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer saç renginizden memnunsanız ve sadece yeni bir şeyler denemek istiyorsanız altın veya kızıl gölgelere bir şans verebilirsiniz.

Buğday Ten Rengi İçin Saç Renkleri: Kahve ve kestane rengi buğday ten rengi olanlar için en ideal renkler. Gölge kullanmayın ve saçlarınızı tek renk boyatın. Gölgelerden vazgeçemiyorsanız doğal saç renginize yakın tonlar kullanabilirsiniz.

Koyu Ten Rengi İçin Saç Renkleri: Koyu renkleri tercih ederseniz ten renginizin daha sıcak görünmesini sağlayabilirsiniz. Çikolata kahvesi ya da karamel rengini kullanabilirsiniz. Gölgeler için bronz ya da seçtiğiniz rengin açık tonları ideal olabilir.


Hangi rengi seçerseniz seçin boyadan sonra saç bakımınıza özen göstermeniz gerekiyor. Eğer saçlarınız donuk görünürse istediğiniz etkiyi yaratamayabilir. Kuaförünüz seçtiğiniz renk için özel şampuanlar veya bakım tavsiyeleri verebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın