Genç Gösteren Saç Renkleri

Bukleler, uzun saçlar, parlak ve cesur renkler denemek 20’li yaşlarda daha kolay. Ancak belirli bir yaştan sonra saçlarda hangi rengin daha iyi duracağına ve sizi genç göstereceğine karar vermek zorlaşıyor. Aynı zamanda, ilerleyen yaşla birlikte saçın dokusunda değişimler yaşanması, düzenli olarak bakım yapmanıza rağmen hacmini bir miktar kaybetmesi oldukça normal. Bu noktada uygun model ve rengi seçerek 5 yaş daha genç göstermeniz mümkün. Ancak şunu da hatırlatalım, eğer kesim kötü olursa bu açığı renkle kapatmanız çok zor.

Saçları boyatmak sadece gri telleri kapatmak anlamına gelmiyor. Dış görünüşünüzün en önemli parçalarından biri olan saçlar için seçeceğiniz renk ve model daha genç görünmeniz için size yardımcı olabilir.

Toprak Renkleri: Toprak renkleri doğal ve sıcak renklerdir. Kahverengi tonları seçerken uç renkleri değil orta tonları tercih edin. Doğal saç renginize yakın olması ten renginizle kontrastın çok olmaması önemli. Sıcak bir görünüm elde etmek için normal saç renginizden 1-2 ton daha açık olan bir rengi kullanabilirsiniz. Gölgeler için çikolata rengi, koyu bal rengi, açık kahverengini tavsiye edebiliriz.


Zarif Kızıllar: Evet, kızıl renge bir şans verebilirsiniz, ancak parlak tonlardan kesinlikle kaçının. Kızıl yapmayı düşünüyorsanız gölgeler için koyu kahve ya da seçtiğiniz renge yakın tonlar kullanarak ana saç renginizle kontrastı çok olmayacak tonlar seçin. Kızıla çalan bir kahverengi iyi bir seçim olabilir.

Altın Sarısı (Eğer Sarışınsanız): Sarı saçlarınız varsa altın sarısını deneyebilirsiniz. Gölgeler için doğal saç renginizin ya da seçtiğiniz rengin 1-2 ton açık veya koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Platinyum sarı gibi uç renklerden kaçının. Açık sarı üzerinde kullanılacak koyu gölgeler daha derin bir görünüm kazandıracaktır.

Saç rengi seçerken doğal saç renginizi, cilt tonunuzu ve gözlerinizin rengini mutlaka göz önünde bulundurun. Günün modası ne olursa olsun sıcak ve doğal renkleri kullanmaya çalışın.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Genç Gösteren Saç Renkleri İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. özge arıkan 18 Ağustos 2015 #

    Benim tenim beyaz ten bana hangi saç rengi yakışır?

    • meral 10 Şubat 2016 #

      Kızıl yada siyah yakışabilir ama senin tavsiyen 🙂

Bir Cevap Yazın