Günlük Kullanılabilecek Saç Modelleri

Her gün, her sabah yeniden saç modeli yapmak, saçlara farklı şekil vermek ve bu şeklin yakışmasını sağlamak mümkün değil. Yeni bir saç modeli seçerken günlük kullanıma uygun olup olmadığına dikkat etmek, bozulan şeklini eski hale getirmek için saatler harcamaya gerek olmayan modeller bulmak önemli. Günlük kullanılabilecek saç modelleri ile saçınızın en azından dağınık ve bakımsız görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Atkuyruğu Modeli

Belki biraz klasik oldu ama düzgün yapılmış bir atkuyruğu hem saçlarınızın yüzünüze düşmesini engeller hem de derli toplu olmasını sağlar. Lastikle yapılan atkuyruğu yerine saçlarınızı kullanarak yapacağınız veya tokayı sakladığınız atkuyruğu modelleri daha şık görünecektir. Saçlarınız hacimliyse veya saç telleriniz kalında iki ayrı atkuyruğu yapabilirsiniz. Saçlarınız uzunsa atkuyruğunu arkadan toplamak yerine yandan toplayarak omuz üzerine düşürebilirsiniz.


Bob Modeli

Bob modeli yüzünüzün şekline ve saçınızın uzunluğuna göre çok farklı şekillerde kesilebilir ve günlük kullanım için uygun bir modeldir. Çene uzunluğunda bob kesim en çok kullanılan bob kesim şeklidir. “Açılı bob” modelinde ise saçın ön kısmı arka kısmından daha uzundur. Kalın telli, kıvırcık, düz veya ince telli saçlarla kullanılabildiği için kadınlar tarafından sık tercih edilir. Doğru bir kesimle yüzünüzü ince veya uzun gösterebilirsiniz.

Shag Modeli

Saçlarınızın bakımı kolay olsun istiyorsanız “shag” kesim sizin için ideal olabilir. Shag kesim modeli genellikle kısa saçlar için kullanılır ancak orta uzunluktaki saçlara da uygulanabilir. Şekil vermesi kolaydır ve formu bozulmadan uzun süre kullanılabilir. Kuaförler shag modelini keserken makas yerine genellikle ustura kullanır.

Kısa Modeller

Halle Berry’nin veya klasiklerden Audrey Hepburn’nün saç modellerini gözünüzün önüne getirin. Kısa modeller doğru kullanıldığında her ortam için uygun şık modeller olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yüz şeklidir. Yüz şekliniz yuvarlağa yakınsa dilediğiniz kısa modeli çekinmeden kullanabilirsiniz. Uzun yüzler için kakül, geniş yüzler için yanlardan sarkan tutamlar işe yarayabilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın