İnce Telli Saçlar İçin Modeller

İnce telli saç için model seçiminde öne çıkan en büyük sorun saçın hacimsiz ve sönük görünmesidir. İnce telli saçlar kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alır ancak şeklini uzun süre koruması için uygun bir kesim bulmak şart. Genetik olarak ince saç tellerini bir anda kalınlaştırmak veya hacim kazandırmak mümkün değil ancak beslenmenize dikkat ederek, doğal bakım yağları ile düzenli saç bakımı yaparak saçlarınızı kurumaya, güneşin zararlı ışınlarına ve kırılmaya karşı koruyabilirsiniz.

İnce Telli Saç İçin Model Önerileri

İnce telli saçlar için uzmanların tavsiye ettiği modeller genellikle orta uzunluktaki veya kısa modeller. Bu tip modeller saçınızın olduğundan daha hacimli görünmesine yardımcı olurken daha kolay şekil alır. Kısa bob ince telli saçlar için en çok kullanılan model. Pixie kesim yine tercih edilen modeller arasında yer alıyor.


Kuaförünüze söylemeniz gereken ilk şey daha hacimli bir görünüm istediğiniz olmalıdır. Uzun modeller saçlarınızın sönük ve sağlıksız görünmesine neden olacağı için bu tarzdan uzak durun. Havalı ve seksi bir model için katlı bob veya asimetrik bob kesimini kullanabilirsiniz. Yalnız ince telli saçlarda çok katlı kesimin saçın hacmini azalttığını unutmadan makul bir oranda tutun.

Videolar

Bu videoada ince telli ve uzun saç için hacimli görünen saç kesim modelinin uygulanışı izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoada kısa bob modelini saç maşası ve jöleyle şekillendirme gösteriliyor.

Bu videoda kısa ve ince telli saça nasıl hacim verilebileceği anlatılıyor.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın