İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Televizyonlardaki şampuan reklamlarında oynayan oyuncuların saçlarının anormal hacimli olması eminim sizin de dikkatinizi çekmiştir. Bu anormal hacimli saçlar aynı dünyayı kurtaran kahramanlar gibi gerçek hayatta karşımıza çıkmaz. Çünkü neredeyse tüm insanlar bazen çevresel faktörler, bazen yetersiz beslenme, genetik, güneş, kötü saç bakımı, saç ürünlerinin yıpratıcı etkisi gibi nedenlerle veya sadece yaş aldıklarından dolayı saçlarının hacmini kaybeder. Özellikle ince telli saçınız varsa bir de üzerine bu olumsuzluklar eklenirse saçlarınız sönük, sağlıksız ve kırılgan olabilir. İnce telli saçlar için bakıma doğru şampuan seçimiyle başlayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Öncelikle günlük kullanıma uygun, saçı kurutmayacak, nemlendiricili hafif bir şampuan bulmalısınız. Protein içeren şampuanlar saçınıza daha çok destek olacaktır. Uzmanlar içinde “panthenol” bulunan şampuanları öneriyor çünkü panthenol ince telli saçlara bir miktar hacim kazandırırken kökleri güçlendirerek koparak dökülmeleri azaltıyor. Yoğun kıvamdaki şampuanlar genel olarak saç tellerine tutunan ve saça ağırlık vererek aşağı doğru çeken kremler içerdiğinden tercih etmeyin.


Bazen saçlarınızı şekillendirirken kullandığınız jöle, köpük, sprey gibi saç ürünleri saç tellerine yapışarak birikime neden olabilir. Bunun sonucunda ağırlaşan saç telleri saçın daha sönük görünmesine yol açabilir. Bundan korunmak için haftada 1 kez bu artıkları saç ve saç derisinden çıkaran “arındırıcı” bir şampuan kullanabilirsiniz.

Sebamed: pH değeri saçlar ile uyumlu şampuanlar üreten Sebamed markasının “Normal Kuru İnce Telli Saçlar” için özel olarak ürettiği şampuan günlük kullanım için uygun. Ancak yine de saçların her gün şampuanlanmasını kuruluğa neden olacağı için tavsiye etmiyorum.

John Frieda: John Frieda markasının “Sheer Blonde Hacimlendirici Şampuan” ı açık sarı tonlarındaki ince telli saçlar için özel olarak üretilmiş.

L’Oréal: Markanın “Série Expert Density Advanced Şampuan”ı içerdiği omega 6 yağ asitleri ve B vitamini ile saçı beslerken lipidlerle saçınıza hacim veriyor ve saç köklerini güçlendiriyor.

Marlies Möller: Hacim veren “Daily Volume” serisi şampuan içerdiği pamuk özü ile saçı yumuşatıyor. Silikon içermeyen şampuan saçı ve saç derisini nemlendirici özelliğe sahip.

Syoss: İnce telli saçlar için özel olarak üretilen “Yoğun Hacim Şampuanı” aynı zamanda saçları besliyor ve kırılganlığını azaltarak nemlendiriyor.

Bu markalar dışında aşağı yukarı her markanın ince telli saçlar için özel olarak piyasaya sürdüğü şampuanlarını bulabilirsiniz. Daha fazla seçenek için kuaförünüze danışabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Seçimi İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. rıfat 09 Mayıs 2014 #

    Bu arada farklı önerileri de olan var mı ?

  2. Emre 01 Nisan 2016 #

    Hangisini önerirsiniz?

Bir Cevap Yazın