Karamel Saç Rengi

Bej-sarı ve altın kahve arasında bir renk olan karamel saç rengi çekici, sıcak renk arayanlar için ideal bir ton olabilir. Daha çok sıcak ten rengiyle birlikte kullanılan karamel tonları açıktan koyuya çok sayıda seçenek sunuyor. Yumuşak bir renk olduğundan çok iddialı kesimlerle değil daha klasik tarzda modellerle kullanılabilir. Gevşek toplanmış dalgalı saçlar, doğal görünümlü dağınık modeller karamel renginin doğallığını ön plana çıkarmak size yardımcı olabilir.


Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Karamel rengi en iyi, doğal saç rengi açık veya orta tonlarda sarı olanlarda kullanılır. Uygun ten rengi ise sarı ve açık tonlardır.

Karamel Saçlara Uygun Makyaj

Yüzünüz sıcak karamel rengiyle çerçevelendiğinde soluk görünmemesi için uygun rimel, göz kalemi ve rujlardan faydalanmalısınız. Siyah rimel, siyah eyeliner ve kırmızının farklı tonlarında rujlar canlılık verir ve kontrast oluşturur. Saçlarınızı karamel rengine yaz aylarında boyattıysanız bir miktar (aşırı olmamak kaydıyla) bronzlaşmak rengin oturmasını sağlayacaktır. Bunlar dışında sıcak bej ve açık kahve tonlarındaki makyaj malzemelerini kullanarak yüzünüzün solgun görünmesini engelleyebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,

Karamel Saç Rengi İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. yasemin 08 Nisan 2014 #

    Saçımda güneş sarısı var beyazlarım iki yıkamadan sonra cıkıyor karemel açık mı yapsam koyu mu çok koyu istemiyorum ama teşekkürler.

Bir Cevap Yazın