Kısa Saçlar İçin Okul Modelleri

Kısa saçlar için, uzun saçlara oranla daha az model seçeneği bulunmasına karşın, bakımı ve şekil vermesi kolay olduğu için daha avantajlısınız. Kısa saçın güzel durması için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüz şekline uygun bir saç kesimi bulmaktır. Eğer saçınız yüz şekline uygun kesilmediyse hangi modeli kullanırsanız kullanın elde edilen sonuçtan memnun kalmanız zorlaşır. Doğru kesimi bulduktan sonra bu modeli korumak için (eğer uzatmaya karar vermediyseniz) saçınızı 4-6 haftada bir kestirmeniz gerekecektir.

Kısa Saç İçin Pratik Okul Modelleri

Çene uzunluğundaki Bob kesim, kaküllü saçlar için 10 farklı, pratik saç modelinin nasıl yapıldığını bu videoda görebilirsiniz. Modeller gerçekten şık görünüyor ve yapılması 2-3 dakikayı geçmiyor.


Aşağıdaki videoda yapımı kolay 3 farklı kısa saç modelini izleyebilirsiniz. Videoda yardım alınmış ancak bu modelleri tek başınızada yapabilirsiniz. Modellerin özelliği fön veya maşaya gerek kalmadan uygulanabilmesi.

Bu videoda omuz uzunluğundaki saçlar için profesyonelce yapılan modelleri bulabilirsiniz. Modellerin yapımı pek pratik değil ve maşa, sprey gibi saç ürünlerine ihtiyacınız olacak. Fikir almak için izleyebilirsiniz.

Bu videoda kısa saçlar için pratik modeller bulabilirsiniz. Modellerin yapılışı 1:47 itibaren başlıyor.

Aşağıdaki videoda omuz uzunluğundaki saç için dalgalı saç yapılışı gösteriliyor. Sprey, maşa, fırça ve tokaya ihtiyacınız olacak.

Çene hizasında saçlar için kısa sürede yapılan pratik modelleri videonun 1. dakikasından itibaren izleyebilirsiniz.

Sonuç olarak kısa saçların kolay bakım, çok daha kısa sürede şekil verme, her gün yıkayabilme, taze bir görünüm ve yüzünüzü ön plana çıkartma gibi avantajlarının yanı sıra modeli korumak için daha sık kestirme, daha çok saç şekillendirici ürün kullanma gibi bazı dezavantajları bulunuyor. Artık seçim size kalmış.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Kısa Saçlar İçin Okul Modelleri İçin 8 Yorum Yapılmış

 1. merve 02 Haziran 2013 #

  İyi çok güzel bende kısa saçlı olduğum için demek ki beğenmişim.

 2. prenses 02 Haziran 2013 #

  Çok güzelmiş güzel.

 3. avril 03 Mart 2014 #

  Bence hiç güzel olmadı ayrıca çok zor sizin pratik dediğiniz şey bu mu ya bide İngilizce hiç bir şey anlamıyorum yani ben beğenmedim ama beğenenler beğensin gerçek adımı asla paylaşmam. Avril Lavigne.

  • Karya su 15 Eylül 2014 #

   Aynen bende hiç beğenmedim aslında güzel ama maşaya düzleştiriciye falan ihtiyaç olmadan, doğal olsun istiyorum ben saçıma çok değer veren bir insanım hiç maşa, düzleştirici falan kullanmak istemiyorum. Lütfen attığımız yorumlara da dikkat edin ve bunu değerlendirin çoğu kişi bu nedenden dolayı beğenmemektedir. Yine de çabalarınız için teşekkür ederim.

  • zeynep 09 Şubat 2015 #

   Aynen sana katılıyorum ve benim maşam yok yani ben sadece kolay sprey falan kullanmadan sadece toka kullanarak yapılacak şeyler arıyordum ama yok.

 4. sede 11 Mart 2014 #

  Benim kısa saçlarım var hiç bir şey yapamıyorum.

  • funda 08 Eylül 2014 #

   Aynen sana katılıyorum.

 5. ali 12 Mart 2014 #

  Ben beğendim yalnız ingilizce olması kötü oldu çünkü 4. sınıfa gidiyorum

Bir Cevap Yazın