Kıvırcık Saçlar İçin Kolay Saç Modelleri

Kıvırcık saçlara şekil vermek ve özellikle şeklini korumasını sağlamak zor olabilir. Ayrıca saçın doğal yapısından dolayı çok hacimli olması dilediğiniz günlük saç modelini yapmanızı zorlaştırabilir. Neyse ki, kıvırcık saçlar için kolay saç modeli seçenekleri de var. Bu modeller ile saçlarınızı daha hızlı şekle sokabilir, okul ve özel günler için kısa sürede şık görünen saçlar yaratabilirsiniz.

Serbest Saçlar

Basit ve doğal bir görünüm için saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Bukleleri bir miktar yumuşatmak ve biraz daha geniş dalgalar sağlamak için fırça kullanabilirsiniz. Eğer çok kabarıksa üst kısmı arkadan bir tokayla toplayıp sadece yanları açık bırakabilirsiniz. Yüzünüze bir kaç bukle düşmesine izin verin. Bu modele biraz eğlence katmak için topladığınız üst bölümün yanında çiçekli bir toka kullanabilirsiniz.


Yanda Toplanan Modeller

Yanda toplanan modeller kıvırcık saçlarınızı kontrol edebilmeniz ve şeklini daha uzun süre koruyabilmesi açısından avantaj sağlar. Yine bukleleri fırçayla yumuşatmanız gerekebilir. Topladığınız saçların bir kısmının toka dışında kalarak, dağınık görünmesine izin verip daha şık bir model elde edebilirsiniz.

Gevşek Topuzlar

Kıvırcık saçlarda gevşek topuz kullanmanın 2 avantajı var; birincisi bukleleri yumuşatmaya gerek kalmadan hemen uygulayabileceğiniz bir model olması, ikincisi ise gün boyu saçlarınızın şeklinin bozulup bozulmadığı için endişe etmenize gerek olmaması. Banyodan çıktıktan sonra saç kurutma makinesi saçlarınızı kuruttuktan sonra buklelerin görünümünü iyileştirmek için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Kıvırcık Saçlar İçin Kolay Saç Modelleri İçin 22 Yorum Yapılmış

 1. elina 16 Eylül 2013 #

  Benim saçım kabarık kıvırcık saçıma ne model verebilirim örnek verir misiniz?

  • şevval 11 Mart 2014 #

   Ah bu saçlardan çektiğimiz ne! Saçım az kıvırcık ama çok aşırı kabarıyor ne yapmalıyım?

  • sude 28 Kasım 2014 #

   Kaçak gelinleri izliyorsan şebnemin arda ile düğünündeki saçı gibi yapabilirsin ve briyantin veya saç köpüğü sık bende oluyor hem de benim acayip kıvırcık.

  • buket 05 Ekim 2015 #

   Hiçbir çözümü yok bende de aynı sorun var ama bir saç modeli var saçını yukarıdan başlayarak iki parça al sonra birleştir yavaş yavaş alta kadar in saçın arkadan çok güzel gözüküyor.

 2. sevim 22 Aralık 2013 #

  Saçını her aksam yıka nemli bırak biryantin al ve diplere değmeden güzelce sür ama saçını yıkarken tara unutma 😉

 3. çağla 26 Aralık 2013 #

  Benim saçım gür ve kıvırcık aslında o kadar fazla kıvırcık değil ama saçım hep kabarıyor ve her zaman bir tane örgü yaptırsam anneme hep önlerden çıkıyor çıkmaması için ne yapmalıyım?

  • bonus kafa 25 Haziran 2014 #

   Canım yapacak bir şey yok.

 4. ışıl 16 Şubat 2014 #

  Çağla benimde senin gibi sorunum var tel toka kullanabilir ya da jöle sürebilirsin köpük veya sprey işe yaramıyor :/ ama jöle sürersen aksam yıkanman gerekebilir.

  • nur 23 Haziran 2014 #

   Benim saçların aşırı kıvırcık, aşırı çok olduğundan dolayı zor zar topuz yapıyorum ne yapmalıyım?

 5. alara 21 Ağustos 2014 #

  Benim de öyle nur bir tek atkuyruğu yapabiliyorum banyodan sonra saçımı taradıktan sonra ellerim titriyor e bir de toplaması var gevşek oldu mu iyice kabarıyor ellerim kollarım mahvoluyor saçımı yaptıktan sonra 🙁 kıvırcığı çok seviyorum da zorluğu çok fazla.

  • BuseynaYavuz 09 Aralık 2014 #

   Kızlar benimde saçlarım kıvırcık dediğiniz olayları yaşıyorum fakat belirgin bukleler diye bir kremi var onu banyodan sonra saçımı tarayıp saçımın her yerine eşit bir şekilde uygulayıp aşağıdan yukarıya doğru hacim veriyorum sonra hafif nemli olan sacımı tekrardan havlu yardımıyla sarıp bir 10 15 dakika kadar bekletiyorum sonra kurutuyorum eğer dışarı çıkacaksam sacımı elimle nemlendirip sağlam bir jöle sürüp topluyorum yada doğal bırakıyorum zahmetli gibi durabilir ama sonucu güzel öneririm.

   • selin 09 Ocak 2015 #

    Busenur peki belirgin bukleler kremi derken? Bir isim verebilir misin? Benim saçlarım da kıvırcık düzleştirdiğimde saçlarım çok az oluyor. Saçımı kesen birisi hatta ”saçların kıvırcık ama çok az” demişti haklı bencede. Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz? Ben topuz yapmayı çok istiyorum bazen oluyor dağınık topuz çok yakışıyor ama arada olmuyor kulaklarım çok çirkin gözüküyor. Of.

 6. zeyy 11 Şubat 2015 #

  Benim saçlarım da kıvırcık ve çok gür ama saçlarım daha çok maşa buklesi gibi. Banyodan sonra tarayınca çok kabarıyor bu yüzden banyoda saç kremi sürüp tarıyorum ve duruluyorum daha az kabarıyor ve bazen köpük te kullanıyorum banyodan sonra çok kabarırsa maşayla bir kere kabaranları düzelttiriyorum ve bir daha kabarmıyor.

 7. selin Dönmez 28 Mart 2015 #

  Benim saçım öyle böyle değil çok kıvırcık ve kısa düzleştirince çok uzun oluyor ama banyo yapıncada hemen kısalıyor uzadıkça lüleleşiyor kısalıyor okul için nasıl saç modelleri yapabilirim lütfen yardım edin.

 8. Yasemin 23 Ağustos 2015 #

  Saçım çok kabarık ve Kıvırcık cok fazla karışıyor tarayınca can acıtıyor haliyle de dökülüyor şampuanları spreyleri düzenli olarak kullanıyorum ama yarar yok ne yapmalıyım ben çok fazla kabarık olmayacak şekilde bukle olmasını istiyorum.

 9. melis 02 Eylül 2015 #

  Kızlar benim saçlarım da çok kıvırcık ve kabarıyordu her gün topuz yapmak zorunda kalıyordum ve fena halde canımı sıkıyordu internette çeşitli saç maskeleri var ayrıca saça zeytinyağı çok iyi geliyor ve banyodan sonra argan yağı kullanıyorum gayet yatıştı saçlarım.

 10. yağmur 19 Eylül 2015 #

  Arkadaşlar benim saçımda kıvırcık ben memnunum ama model yapamıyorum saçımda, o da benim beceriksizliğim. Size önerim saçınızı kafanız eğip yıkayın yıkarken dolaşıklığını açıp tutam tutam ayırın elinizle şekillendirin sonra havluya sarın.15-20 dakika bekleyin sonra başınızı eğip jöle sürün hem güzel bir kıvırcık oluyor hemde kabarmıyor jölenin sertliğini de kuruyunca elinizle saçınızı çevirerek giderebilirsiniz.

 11. gönül ecem 19 Eylül 2015 #

  Kızlar benim saçım da kıvırcık. Bu kıvırcık saçlarla işimiz çok zor.

 12. serenay 25 Ekim 2015 #

  Kızlar ya siz ne diyorsunuz benim saçım aşırı kıvırcık kısa ve kalın hiçbir saç modeli olmuyor ne yapacağım bilmiyorum lütfen bir fikir.

  • nurperi 24 Ocak 2016 #

   şöyle yapabilirisin benim şaçımda eskiden çokk kıvırcıktı şimdi aksine

   hem dalğa var çok az taradığımda geçiyor ama bolca düz var ben eskiden hiç saçıma bakmazdım o da benim aptalığım sonra saçım çook yapak oldu ve beninki
   kalçamı geçiyordu aşırı kıvırcıktı sonra annem saçımı küt kesti sonrada düzleştirdi
   ondan sonrada gene şaçıma bakmadın ama sonra düz şaçlılar ile ilğili şaç modelleri
   gördüm ve bayıldım sonra benim şaçımda böyle olsun diye sadece şunları yaptım
   su ve tarak aldım ama tarağın dişleri kalındı sonra şaçımı alttan üste doğru taramaya başladığım sonra takıntı oldu sonra şaçımı bir topuz yaptım yani topuzu 5 kere yapmışımdır sonra topuz açtıktan sonra şaçım inceldi ve dalğalı ve düz olduğunu gördüm ve taradığımdada eskiden kabarıyordu ama artık kabarmıyor yani kısaca saçını uzadığında küt kestir sonrada iyi düzleştiren bir düzleştirici ile şaçını düzleştir ama çok şaçını düzleştirme şaçın yıpranır

 13. Ayca 18 Ocak 2016 #

  Kızlar benimde saclarim kivircik ve omuzlrimi geciyor uzunlugu. Argan yagi kullanin hem saclariniz daha parlak duruyor ve bukleleri belirginlesiyor gercekten . Ben onu kullaniyorum, cok memnunum 🙂

 14. zeynepasu 24 Ocak 2016 #

  kabarık kıvırcık olan saçlılar size süper bir çözümüm var

  şu şaçınızın alt üste doğru güzelce su yardımıyla nemlendirip tarayın taradıktan sonra

  saçınızı kıvırıp topuz yapın ve uzun zaman geçene kadar açmayın sonra hwp böyle yaptığınızda şaçınız incelip ya hafif dalğa ve düz karışımız yada sadece düz olucaktır

Bir Cevap Yazın