Koyu Sarı Saç Renkleri

Koyu sarının pek çok tonu bulunuyor. Eğer esmer ya da kumral saçlarınız varsa ve sarıya boyatmak istiyorsanız koyu sarı saç renkleri sizin için ideal olabilir. Nötr altın sarı, kum sarısı renkleri koyu sarı tonları arasında sayabiliriz. Bu renkleri dilerseniz düz olarak kullanabilir, dilerseniz röfle veya gölgelerle hareketlendirebilirsiniz.

Nötr Altın Sarısı

Bu ton en çok sıcak ten rengine yakışır. Cildi sarının tonlarında olanlar doğal saç rengini de göz önüne alarak nötr altın sarısını kullanabilir. Eğer doğal saç renginiz kızıl ya da turuncu karışıksa bu renk saçlarınızı pas rengine dönüştürebilir ve doğal görünmez. Saçınız kahveyse, doğal renginiz ve seçtiğiniz sarı arasında birkaç ton olmasına özen gösterin. Doğal rengi çok koyu kahve olanlar bu renkte istedikleri sonucu alamayabilir.


 

Kum Sarısı

Nötr sarı renge benzer ancak altın tonları yoktur. Soğuk cilt tonu için uygundur. Daha soğuk tonlar için kül sarısı deneyebilirsiniz. Katlı kesimlerde ve kaküllü saç modellerin de kullanılabilir. Doğal saç rengi koyu olanların kum sarısı rengini tutturabilmek için önceden ağartıcı kullanması gerekir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın