Permalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Dalgalı saçlar elde etmek ve bu dalgaların uzun süre dayanması için kullanılan permanın ne kadar dayanacağı aslında kullanılan kimyasalların etkisine bağlıdır. Tabii bu kimyasallar saça istenilen şekli verirken kurumasına ve yıpranmasına da neden olur. Permalı saçlar için özel olarak üretilen şampuan ve nemlendiricilerin yanı sıra sıcak yağ bakımı gibi doğal uygulamalarda saçın şeklini bozmadan kurumasını önleyebilirsiniz.

Permalı Saçlara Bakım

Permalı saç için şampuan ve bakım kremi seçerken özellikle permalı saçlar için olduklarına ve shea yağı, B vitamini veya diğer doğal yağlardan içermelerine dikkat edin. Saçlarınızı haftada 3 kereden fazla şampuanlamayın çünkü fazla şampuan saçı kurutabilir.


Sıcak yağ bakımı, saçlarınızı yumuşatarak kurumasını önler ve permanın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Ayrıca kozmetik marketlerde veya eczanelerde saç bakımı için satılan doğal yağ içeren ürünler bulabilirsiniz. Sıcak yağ bakımını evde yapmak için saçınızın uzunluğuna göre belirleyeceğiniz kadar zeytinyağını biraz ılıtın ve parmak uçlarınızla saç diplerine masaj yaparak sürün. Saçlarınızı başınızın üstünde toplayın havlu veya streç filmle sarın. 2-3 saat bekletmek yağın saç derisine nüfuz etmesi için yeterli olacaktır. Yağı temizlemek için permalı saç şampuanı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı dışında kanola yağı veya badem yağı da kullanabilirsiniz.

Saçlarınız çok kuruduysa ve kırıklar arttıysa kuaförde derinlemesine nemlendiren bakım uygulaması yaptırabilirsiniz. Permalı saçlar için bu uygulama her 2 haftada bir kullanılabilir. Ayrıca sür/bırak nemlendiriciler veya şampuan sonrası kullanılan nemlendiriciler kuruyan saçlara iyi gelebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın