Saç Boyası Nasıl Akıtılır?


                                          


Saçlarınızı yeni boyatıp istediğiniz tonu yakalayamadıysanız 4-5 ay bu renkle gezmek yerine saç boyasını akıtarak rengi değiştirebilirsiniz. Bu oldukça sık rastlanan bir durum olmasına rağmen uzmanlar bu renkten kurtulmanız için tavsiye edilen önerilerin her zaman işe yaramadığını belirtiyorlar. Ancak saç boyasını evde akıtmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemlere en azından bir şans verebilirsiniz. Diğer bir seçeneğiniz ise saçlarınızı seçtiğiniz diğer bir renge boyatmak. Saçları çok yıpratacağından bunu pek tavsiye etmiyorum.

Evde Saç Boyasını Akıtmak

Saç boyasını akıtmak için evde veya kuaförde kullanılacak yöntemler daha çok boyattığınız renk doğal saç renginizden daha koyuysa işe yarıyor. Eğer boya doğal saç renginizden daha açıksa tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca boyanın üzerinden çok fazla zaman geçmediyse boyayı akıtma ve saçlarınızı doğal rengine döndürme şansınız daha yüksek. Süre geçtikçe boya saça iyice tutunur ve çıkarması zorlaşır.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkayarak işe başlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanılan sıcak su boyanın akmasına yardımcı olacaktır.

Kepeğe karşı özel olarak üretilen şampuanlar boyayı akıtmak için kullanılabilir. Ancak bu tür şampuanların saçınıza ve saç derinize vereceği hasarı azaltmak için duşa girmeden önce saç diplerine zeytinyağı ile masaj yaparak en az 30 dakika bekletin.

Piyasada ağartıcı saç ürünleri bulunuyor ancak bunlar boya altındaki doğal saç renginizi de açacağı için pek tavsiye etmiyorum.

Evde yapacağınız işlemler saçınızı yıpratıp saç tellerinizi inceltebilir. Bunu engellemek, en azından hasarı azaltmak için duştan önce doğal yağlarla saç ve saç derinize bakım yapabilirsiniz.

Bazen boyayı akıtmak için evde kullandığınız yöntemlerden istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bir uzmana danışmak, hem saçlarınızın yıpranmasını engellemek hem de doğal saç renginizi geri almak adına daha güvenli bir yöntem olacaktır.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Yazan: admin Kategori: SAÇ BAKIMI 124 Yorum

124 Yorum Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

 1. fatma

  Merhabalar, saçımı ilk 6 ay önce falan çikolata kahveye boyamıştım bugünde kakao kahveye boyadım ama siyah tonu oldu. Saçım normalde açık kahverengi. Boya saçımdan çıkmadığı için boyadım ama daha kötü oldu. Akıtmak için ne yapabilirim?

   
  • admin

   Merhaba,
   Fatma hanım yazımızdaki saç boyası akıtma yöntemlerini deneyebilirsiniz ancak eğer kalıcı saç boyası kullandıysanız bu yöntemler saç rengini çok az açabilir. Kalıcı saç boyaları genellikle 60-70 yıkamaya kadar dayanır ve bu süreden sonra rengi açılmaya başlar. Saçlarınızın daha fazla yıpranmaması için bir kaç ay beklemenizi tavsiye ederim.

    
 2. açelya

  Merhaba adım açelya 18 yaşında lise öğrencisiyim, hemen konuya girecek olursak ben saçımı siyah Hint kınasına boyadım akıtmak için karbonat kullandım çok az sacımın rengi açıldı ben boyanın hemen akmasını için ne yapabilirim bir fikriniz var mı?

   
  • Zehra

   Kızlar saçınızı beyaz sabunla yıkayın beyaz sabun saç boyasını akıtıyor. Ben denedim ve şu an saç boyam çıkmaya basladı. Tavsiye ederim.

    
 3. Özlem

  Saçlarım şu anda yoğun bakır ama kendi saçlarım siyah. Bu hali hiç hoşuma gitmemeye başladı ve kendi doğal rengine geri dönsün istiyorum. Ne yapmalıyım? Yukarıda yazılanlar siyah ve kızıl için ben de uygulasam işe yarar mı?

   
  • simge

   Bende aynı şekilde saçımın doğal rengi koyu kumraldı palette açık küllü sarı yaptım turuncu gibi iğrenç bir renk oldu beyaz sabunla bir kez yıkadım çıkmadı ne yapabilirim lütfen biri yardım etsin acil.

    
 4. büşra

  Allah aşkına yardım edin, saç rengim doğal kumraldı, üstüne değişiklik olsun diye röfle yaptırayım dedim ama hiç beğenmedim. Eski rengime nasıl geri dönebilirim? Ne olur yardım edin.

   
  • Şevval

   Büşra aynı durumdayız. Saç rengim kumral ve değişiklik olsun diye sarıya boyadım, kötüde olmadı açıkçası, ama eski saç rengimi istiyorum nasıl akıtabilirim boyayı? Yardım edin kızlar.

    
  • hanife

   Büşra saçlarım kumraldı üstüne röfle yaptırdım ve hiç beğenmedim seninde başına böyle bir şey gelmiş nasıl düzelttin ne yaptın yardımcı olur musun :(

    
 5. seda

  Saçlarımı evde boyadım ama istediğim gibi tutmadı altları koyu oldu bir daha boyatıp yıpratmak istemiyorum bu boyayı nasıl akıtırım? Lütfen yardımcı olun.

   
 6. ASLI

  Arkadaşlar merhaba,
  Dün bir değişiklik yapmak için ilk defa saçımı boyatmak istedim, kendi saçım siyahtı ve kuaföre nasıl güzel olacaksa öyle yapın dedim. Çünkü güvendiğim sürekli gittiğim bir kuafördü. Ama o güzelim saçlardan havluyu açtıktan sonra çıkan görüntü berbat saçlarım resmen kahverenginin açık tonu olmuş ve üstünde sarı balyaj var. Ben eski saç rengime döndürmek için ne yapabilirim? Lütfen bana yardımcı olun.

   
 7. nergiz

  Merhaba. Ben saçım çok yağlandığından dolayı saçımı boyatmak istiyorum. Daha önce hiç boyatmadım. Saçımın asıl rengi kestane. Hiç saç açıcı kullanmadan direk boyamak istiyorum. Ama istediğim renk kendi rengimin biraz açığı yada koyu kızıl. Acaba direk saçıma uygulasam bu rengi elde edebilir miyim??

   
  • melike

   Nergiz, bende saç açıcı kullanmadan boyadım saçlarım kestaneydi boyadığım renk kumraldı kötü olmadı ama aynı renk olmuyor. Ya çok koyu oluyor ya da çok açık.

    
 8. ilayda

  Ya evet bende kumraldı ama gittim mal gibi oksijenle açtım. Nasıl akıtırım? Allahını seven yardım etsin 100 tl vereceğim söz bak inanın. Bu arada adım İlayda.

   
 9. Leyla

  Arkadaşlar ben sınav dönemi saçlarımla çok oynadım en son Hint kınası sürdüm ve saçlarım simsiyah oldu sonra küt kestirdim ve Hint kınasını açtırdım saatlerce sürdü ve saçım yandı sandım sapsarı iğrenç oldu üstüne kahve rengi boyattırdım ve her gün aktı onun üstüne sürekli boyuyorum 1 yıl oldu her boyamam da ve boyatmam da akıyor şu anda soğan kabuğu ve siyah karışık alacalı bulacalı ve ben artık bundan kurtulmak istiyorum saçımı açtıralı 1 yıla yakın oldu tekrar açtırsam kumralımsı yaptırsam saçım çok yıpranır mı? Ayrıca açılır mı? Kuaför bunu halledebilir mı? Çünkü bir yer açık kızılımsıysa bir yer simsiyah nolur yardım edin :(

   
 10. eylem

  Ben saçıma açıcı döktüm baktım ki çok açık bakır olmuş iğrenç sonra saçıma Hint kınası sürdüm kızıl oldu tekrar boyadım kumrala iğrenç oldu kızlar ne olur sizce nasıl bu boya akar yardım edin. Beyaz sabun ise yarar mı ne olur söyleyin.

   
  • elif

   Ben yapıyorum akıyor da yani sonuç alırsın. Deterjan var ya omo falan, çamaşırlar için onunla yıka saçlarını çamaşır yıkar gibi. Sonra durula, saç kremi sür, baya baya akıyor.

    
  • Elif

   Aynı durumdayız ne yapabilirim ? :(

    
 11. merve

  Eylem saçında açıcı olduğu için saçının eski rengine akıp dönmesi imkansız sadece açıcı üzerindeki boya akar. Sana tavsiyem saçını koyu renge boya ve hiç elleme tabi eğer çok kötüyse boya. Zamanla kestikçe artık kendi ana rengine döner. Beyaz sabun kullanma derim çünkü saçında çok boya işlemi var saçını kurutur ve çok yıpratır. Sen sadece zamana bırak diyorum ya çok rahatsızsan saçlarını küt kestir yazda geliyor hem moda biliyorsun ki ve koyu renge boya. Sonra da zamana bırak ayrıca kafana da hiç takma herkesin başına gelir böyle şeyler :)

   
 12. Demet

  Benim saçlarım önceden kızıldı. Bugün ise karamele boyadım ve kötü oldu. Ne yapabilirim?

   
 13. şerife

  Merhabalar benim saçım kızıl ve saçımı fazla yıpratmadan dönmek istiyorum, zaten yıprandı yıpranacağı kadar. Hangi renk önerirsiniz?

   
 14. şerife

  Evde kendim boyamak istiyorum, siyah düşünüyorum ama siyah kapatır mı başka bir renk alır mı geçen ay boyamıştım. Siyah deneyeceğim ama başka bir renk almasından korkuyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

   
  • Ayşe

   Saçın açık renk ise bir sorun olmaz siyah her rengi kapatır, başka bir renk olma seçeneği yok.

    
  • başak

   Benim de saçlarım kızıldı 5-6 yıl öyle kullandım sonra karamele dönmek istiyorum dedim kuaförüm asla açmam saçını açılınca turuncu olur üzerine boyasak bile saçma bir renk olur hem de kızıl çok zor açılır saçın elimizde kalır dedi. Koyu kahveye boyadık ilk birkaç sefer kızıl-kahve oldu ondan yavaş yavaş çikolata kahveye kadar açtık ama o kızıl pırıltılar hala gitmedi. Bana sorarsan bildiğin ve güvendiğin bir yere git iş olsun diye para kazanmak için yaparlar ve saçlarına zarar gelirse daha zor çünkü :(

    
 15. elif

  Kızlar yardım edin. Benim normal saç rengin açık kahverengi, dün gittim bal kumrala boyattım kuaföre ama yapamadı. Uçları bal kumral tepesi sapsarı. Nasıl akıtacağım yardımcı olun :(

   
 16. cansu

  Merhabalar lütfen yardım edin ben 4 ay önce saçımı boyattım aralara balyajda attı açık kahve – sarı tonlarında diplerim geldi fakat ben tekrar boyamak istemiyorum şu anda da hamileyim çok pişman oldum boyattığım içinde şimdide çok kötü duruyor ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

   
 17. Şükran

  Arkadaşlar öncelikle Hint kınası kullanan arkadaşlara sesleniyorum: Hint kınası olan saç kolay kolay açılmmıyor bakır ve kızıl tonlarından başka tona geçmek imkansız, uzadıkça kestirerek kurtulun. Eğer doğal saçı açmak istiyorsanız da papatya suyu kullanın. Ben kullandım % 100 işe yarıyor, saçı yıpratmadan açabilirsiniz bu sayede ;)

   
 18. ece

  Saçımın doğal rengi kumraldı aralarına sarı balyaj yaptırdım, hiç beğenmedim. Gittim tüm saçıma cila attırdım, bir ay sora dip boyam geldi ve sarıya boyattım. Baktım dip boyayla uğraşamayacağım, kahveye boyattım saçımı iki ay önce saçım siyah oldu. Ama şimdi bayağı aktı. Ben kendi rengime dönmek istiyorum kumrala ve uçlarını da sarı istiyorum ne yapabilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz ?

   
 19. ilknur

  Ya benim saçım kumraldı sarıya açık kumrala boyadım sarı oldu eski haline dönmesi içinde koyu karamele boyadım şimdide kırmızı kızlar bana yardımcı olun ne yapabilirim 10 gün sonrada mezuniyetim var :( Aslında çok fazla değil kızıllık sadece üstlerde var ama yinede belli oluyor :( lütfen yardım edin kızlar.

   
 20. ırmak

  İyi akşamlar arkadaşlar. Evet bu saç açma konusunda bende muzdariptim ta ki bugüne kadar!. Bundan 3 hafta önce saçımı koyu kahve rengine boyadım. Boyamadan önce saç rengim açık kahveydi fakat boyayınca çok koyu oldu siyaha yakın. Tabi yadırgadım alışamadım ama çevrem çok yakıştığını söyledi ama içime sinmedi. Bende doğal yöntemlerle saç rengimi bir kaç ton daha kırabilir miyim diye araştırırken bugün bir blogta kabartma tozuyla bunun olabileceğini yapanların olumlu tepkilerini okudum çok şaşırdım.. Ama hemen kalkıp denedim ve sonuç gerçekten de saç rengim 1 ton açıldı yıkarken boya cıktı. 2 paket kabartma tozuna 2 bardak suyla karıştırıp saçınıza sürüp 1 saat bekletiyorsunuz ve de sonra yıkıyorsunuz sonuca inanamayacaksınız. Yıkarken beyaz sabunla hacı şakirin kullanırsanız dahada etkili olur. 1 hafta boyunca her gün yapın. Fakat saçınız kuruyor, önlemek içinde zeytinyağla bakım yapın hepsi bu kadar. İnşallah işinize yarar kızlar :)

   
  • Dilara

   Benimde saçlarım çilek kırmızısıydı. Arada kalan yerleri kapatmak için tekrar boyattım yıkayınca çok koyu bir kızıl oldu kafayı yiyodum ama bende kabartma tozunu ve beyaz sabunu aynı senin dediğin gibi yaptım ve nerdeyse 2 ton açıldı çok teşekkürler.

    
  • elif

   Merhaba, benim önceki sac rengim hafif koyuydu daha sonra saçımda beyaz var diye boyattım. Kendi sac rengimi çok beğeniyordum ama mecburdum. Sonra koyu kumrala boyattım saçımda çok açık durdu beğenmedim 2-3 gün sonra kuaföre kendi sac rengime yakın boyattım. İlk önce koyu oldu yıkadıkça turuncuyla sarı rengi arasında oldu. Ben eski doğal rengime nasıl dönebilirim?

    
  • eminee

   2 paket karbonatı çay bardağıyla mı yoksa su bardağıyla mı karıştırıyoruz ve su sıcak mı olması lazım soğuk mu yardımcı olur musunuz?

    
  • dilaaa

   Ya kızlar benim saçım karamel bakır oldu kahve tonlarında bir renk istiyorum nasıl tutacak bende akıtma işlemi yapsam olur mu?

    
 21. HaticeK.

  Merhabalar. Ben saçımı 2 hafta önce altın karamel rengine boyadım saçlarımı bu tonla beğendim ama renginin tam oturması için tekrar dün tekrar boyadım ama aynı renge değil daha açık bir renk olan açık karamele boyadım ancak saçlarımı yıkadığımda daha koyu oldu bu rengi hoşuma gitmedi açık tonlarda olmasını istiyordum. Saçlarım ince telli ve az olduğu için kuaförde akıttırmak da istemiyorum sizin önerebileceğiniz bir şey varsa lütfen yazar mısınız saç rengimi akıtmak istiyorum doğal bir yol ile.

   
 22. merve

  Asıl rengim kumral ama ben gittim siyaha boyadım ve 1 ay geçtikten sonra kumral boya aldım ve dipleri sarı oldu iğrenç lütfen destek verin.

   
 23. Emel

  Ben saçımı açmıştım çok memnundum daha güzel olur diye az önce boyadım ama sanırım yanlış almışım simsiyah ve iğrenç oldu. Hemen şimdi tekrar oksidanla açsam saçım yanar mı?

   
 24. pelin

  Arkadaşlar benimde saçlarım sarıydı ama orialle açıp bırakmıştım. Çok itici bir sarıydı ondan kurtulmak için Hürrem bakırı yaptırdım kuaförde ama kıp kırmızı çıkardılar beni. Neyse bir kaç gün hiç dokunmadım rengi güzeldi bugün bir yıkayım dedim aman Allah’ım pes pembe çıktım ama soluk pembe dipleri turuncu uçları açık pembe ara ara da kırmızı yani tamamı açık kırmızı gibi görünüyor. Kuaföre bu sinirle haddini bildirmemek için kendimi zor tutuyorum dışarı çıkamayacak hale geldim bunlar aksın bari sarı olsun önceki renge bile şükredecek hale geldim en azından her yeri aynı renkti şimdi bunun Hürrem bakırıyla ne alakası var resmen pembe oldum ya. Pembede canlı olsa bari soluk akmış bir acayip bir renk intihar etmek istiyorum :’(

   
  • tugba

   Bugün ben aynı olayla karşılaştım ve maalesef saçımı kestirdim. Uçları sarıydı ve bakır kumral boyanınca soluk pembe oldu akar dedi bekle dedi sarılar balyaj gibi çıkar dedi ama olmadı ve kestirdim ayrıca dipleri de kırmızı oldu. Üzgünüm kestir bence.

    
 25. gülizar

  Bu formül kaç günde saçın boyasını tam olarak akıtıyor?

   
 26. fadime

  Benim saç rengim açık küllü kumraldı ve ben saçımı koyu kestane hint kınası yaptım. Hiç hoşuma gitmedi ne yapabilirim? Çabuk ama cabuk çıkması gerekiyor, bana yardım edin ne olur.

   
 27. rana

  Benim saç rengim önceden sarıya yakındı sonradan koyu başağa boyattım iğrenç bir renk aldı kızıl gibi akıtmak için ne yapmalıyım lütfen yardım edin.

   
 28. rana

  Hemen bu boyanın çıkması gerekiyor çok rahatsızım bu durumdan acil yardım :( :(

   
 29. büşra

  Merhaba arkadaşlar benim saçlarım kumraldı ben saçlarım başak sarısına boyadım ama rengi istediğim gibi olmadı. Nasıl çıkaracağım acil yardım eder misiniz :(

   
 30. dilan

  Saçlarımı 2 buçuk ay önce sarıya boyattım. Boyattıktan 3 hafta sonra saçlarımı koyu kestaneye boyattım siyah renk oldu. Şu an ise doğal siyah gibi ama uçları kahverengi oldu. Ben ise eski rengi sarıyı istiyorum. Boya akıtıcı ile saçlarımdaki koyu renk akarsa tekrardan sarı olur mu ?

   
 31. öznur

  Platin rengi saçımı çikolata kahveye boyadım simsiyah oldu çok iğrenç oldu kimse beğenmiyor nasıl akıtırız bu boyayı? Sarı saçlarımı geri istiyorum :(

   
 32. nqz

  Arkadaşlar benim saçım siyahi açtırdım karamel yaptım şimdi ise kızıla boyuyorum bilginiz olsun eğer saçınız sarıysa ve kahve tonları istiyorsanız istediğiniz tonun bir kaç ton açığını alın sarı açık renk olduğu için boyayı çok iyi emiyor ve zaten hazır boyalarda katalogdaki renkten koyu çıkıyor saç boyası akıtmak için kepek önleyici şampuan ve badem yağı ise yarıyor annem saçımı siyahtan karamele açtı beyaz tenliyim bebek gibi oldum kuaföre para vermeyin asla orael sürmeyin çok yıpranıyor.

   
  • merve

   Siyah saçı nasıl açtırdın oralsiz şampuanlar falan işe yaramıyor bende :(

    
  • zülfiye

   Ngz arkadaşım siyah saçlı olduğundan bahsetmişsin aynı durumdayım bende siyahtı sonra aktı saçım. Ama ben kına falan da yapmıştım ve en son olarak açılsın diye oksijen suyu denedim ama işe yaramadı gibi. Valla bende açıp aynı senin gibi karamel yapacağım ama bir türlü beceremedim. Doğal yollardan açmak istiyorum yardımcı olur musun gerçekten ihtiyacım var.

    
 33. şevval

  Saçımı 1 sene önce sarıya boyadım ve hiç beğenmedim ardından başka bir sarıya boyadım ve saçım iyi güzel olmuştu sonra aralarına mor ekledim ve iğrenç bir hal almaya başladı ve şimdide kumrala boyadım fakat diplerden gelen saçların önceki rengine göre daha koyu çıktığını görüyorum bu neden böyle?ve bu boyaları akıtmak istiyorum lütfen yardım edin. Ama normal saç rengim açık kumraldı fakat şimdi daha koyu bir dip boyası geliyor neden?

   
 34. şevval

  Benim saç rengim açık kumraldı ve ben onu sarıya boyadım fakat hiç hoşuma gitmedi sonra başka bir sarıya boyadım ve ardından aralarına mor attım ve hiç hoşuma gitmedi ve ardından koyu kumrala boyadım bir dahada boyamak istemiyorum fakat saç rengim öncekinden 2-3 ton daha koyu bir renk yani diplerim dahada koyu geliyor sizce bu neden? ve saçımdaki boyaları direk akıtmak istiyorum evde nasıl yapabilirim lütfen yardım edin :/

   
 35. ayşe

  Ben saçıma kına yaptım nasıl geçecek, ben okula böyle gidemem.

   
  • afra

   Ne yaptıysan bana da söyler misin? Saçım kumraldı kına yaktım okulda ketçap tankının içine mi düştün diye dalga geçtiler. Daha dün yaktım kına ne olur bana yardim rengini nasıl açabilirim?

    
 36. isimsiz

  Saçımı kışın palettenin aşk elvine boyattım yaklaşık 6 ay kadar önce. kendi saç rengim kestane, renk oldukça hoşuma gitti ama yine de değiştirmek istiyorum. Evde kendim sarıya ya da bakıra nasıl çevirebilirim? Diplerim bayağı geldi ama artık duşta renk akmıyor. Değişim kolay olur mu? Kızıl üzerine sarı boyayanların genelde turuncu elde ettiğini duydum. üzerine sarı boyasam bakır elde eder miyim? 1 ay kadar sonrasında da bakır atsam tekrar üstüne tutar mı? Düşüncelerinizi paylaşır mısınız bu konu da pek bilgim yok kuaförelere de pek güvenmiyorum bulunduğum yerdeki.

   
 37. Yağmur

  Saçlarıma röfle yaptıralı bir buçuk ay geçti ama artık bu saçtan kurtulmak istiyorum lütfen yardım edin saçlarım çok kötü oldu.

   
 38. Yağmur

  Bilen yok mu lütfen bilen bana yardım etsin.

   
 39. gamze

  Benim saçlarım koyu kestane, dün değişiklik olsun diye boyatmak istedim ve bakır tonlarında bir renge boyattım uçları güzel oldu ama dipleri açık turuncu oldu ve iğrenç görünüyor. Boyayı tamamen akıtmak istiyorum ama aktıkça daha turuncu olur diye korkuyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim, eşim de hiç beğenmedi lütfen acil yardım bekliyorum :(

   
  • Aysegül

   Bir kaba 4 paket kabartma tozu koyun ve kabı sıcak suyla karıştırın kafanızı kabin içine koyun 20 dakika beklettikten sonra kepek şampuanı ile yıkayın. Bunu bir iki hafta düzenli yapın bakın ki boya akmış gitmiş, doğal saç renginize kavuşmussunuz. Sonrasında saç kremi unutmayın sevgiler :)

    
   • ayla

    Saça zarar vermiyor mu?

     
 40. rabia

  Merhabalar benim saç rengim bal köpüğü rengi boyattım ve kuaförüm sarı balyaj attı ve o balyajlardan memnun değilim balyajları nasıl akıtabilirim?

   
  • merve

   Benimde saç rengim koyu kestane ve bana da sarı balyaj attılar ama o kadar düzensiz ki arkada bir top sarı var diğer taraflarda hiç bir şey yok gibi duruyor ve bende akıtmak istiyorum. Çözümünü bulduysanız yazın lütfen nefret ettim saçlarımdan.

    
 41. Yaprak

  Ben saçlarımı bir iki gün öncesinde aşk alevine boyattım güzel oldu ama şimdi de ateş koru kızılı istiyorum direkt üstüne uygulasam tutar mı kendi saçım kumral yardım.

   
 42. bahar

  Merhaba Bahar ben, iki yıldır saçımı sürekli boyuyorum ve saçlarım çok yıprandı artık boyamamak için koyu kahveye boyattım ve siyah oldu şimdi onu nasıl akıta bilirim? Bana karbonat suyu diyorlar ama inandırıcı gelmiyor, ne yapmalıyım?

   
 43. bahar

  Bir de saçım ilk başta çok koyu oluyor sonra bir kaç yıkamaya açılıyor. Kahve boyattığım saç turuncu oluyor, nasıl oluyor onu anlamış değilim. Şimdi de siyah nasıl doğal kahve yapabilirim?

   
 44. İrem

  Saçlarıma 2 ay önce röfle yaptırdım. Ama Artık gözüme hoş görünmüyor. Boyayı çıkartmanın bir yolu var mı? Lütfen bilen söylesin 3 hafta sonra okul açılacak böyle okula asla gidemem! Acil yardım edin lütfen!

   
 45. Bircan

  Merhaba ben saçımı bal köpüğü kumral renge boyadım ama saçım resmen turuncu oldu yüzüm çok salık duruyor. Üzerine hangi renk boyasam güzel bi saç rengi elde edebilirim yardım lütfen.

   
 46. Ezgi

  Merhaba lütfen bana yardım edin saçlarıma neredeyse 1 yıldır aralıksız saç açıcı uyguluyorum diplerim geliyor geri kalan turuncu nasıl kurtulabilirim turuncu saçlardan nasıl akıtabilirim?

   
 47. fatma

  Arkadaşlar yoğun bakır rengi nasıl akar bilginiz var mı?

   
 48. selin

  Merhaba saçlarımı uzun zamandır kızıl kullanıyorum lakin renk değiştirmeye karar verdim saçlarımı açmak istiyorum ki boyadığım rengin arasında kızıllıklar kalmasın diye illa kimyasal açıcılar mı kullanmam gerekli??

   
 49. Kadriye

  Genç kızlarımızın saçlarını boyamasına çok kızıyorum benim bildiğim 40′tan sonra boyamaya başlamalı saçlar beyazlayınca. Genç yaşlarda kimyasal almaya başlıyorsunuz hem de hiç yakışmıyor orta okulda başlıyorsunuz kendinize yazık etmeyin saçınız beyazlamadan boyamayın hem saçlara zarar veriyorsunuz hem kendinize sevgiler selamlar kızlar.

   
 50. zekiye

  bende saçlarımı dün altın kahveden koyu kahveye boyadım ve siyah görüntü oldu kabartma tozlu suyu deniyeceğim, umarım saçıma zarar vermez.

   
 51. Duygu

  Saçımda yeşil boya var. İstediğimden fazla yere bulaştı nasıl çıkarabilirim, yardımcı olur musunuz?

   
 52. eda

  Saçıma ilk defa kızıl attırdım ama çok kötü duruyor? Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

   
 53. öykü

  Merhaba saçım koyu kestaneydi uçlarında güneşten çok açılma vardı koyu kahveye boyadım ama simsiyah oldu boyayı nasıl akıtabilirim yada oryal kullanmadan saçımı açabilirler mi?

   
 54. Derin

  Saçımda siyah vardı saçımı açtırdım valide sultan kahvesine boyatmak istedim ama saçımı resmen koyu kızıl mor gibi bir şey yaptılar kurtulmak istiyorum bu kuaförlere de güven olmuyor mahvediyolar piskolojim bozuldu ya

   
 55. Pınar ayan

  Saçımı dün gece mavisine boyadım kendi saçım sarı tonunda ve ben cok pişman oldum. Acilen eski saçıma veya o renge yakın bir renge hiç olmazsa maviden kurtulmam gerekiyor. Ne yapacağım bana yardımcı olur musunuz?

   
 56. tuçe

  Selam, ben 2 hafta önce saçımı çilek pembesine boyattım, kendi rengim platin sarısı. Hemen hemen orijinal rengim zaten ama bu renk hoşuma gitmedi. İlk 3 gün güzeldi sonra çok sıkıldım garip gelmeye başladı. Ne yapmalıyım tekrar sarı olmaz. Çok uzun yıllar beklemeliyim ama en azından kurtarma şansım olmalı lütfen yardım edin. Nasıl akıtacağım yada ne renge boyasam kaybolur? Siyah demeyin sakın :(

   
 57. tugba

  Benim saçım açık kumraldı gittim koyu kahve yaptım simsiyah oldu eski haline nasıl dönecek çok pişmanım.

   
 58. ahmet

  Evet kızlar sizden yardım istiyorum benim kendiliğinden düz siyah saçlarım var dün kuaför çok güzel bir şey yapacağım deyip saçlarımın aralarına boya gibi bir şey sürdü gölge yapacaktı ve doğal görünümlü olacaktı fakat hiç hoşuma gitmedi ve beğenmedim saçlarım sınırları sarı gibi oldu ışıkta parlıyordu. Bende eski haline getirmek için siyah boya aldım ve siyaha boyadım. Bu seferde çok parlak oldu saçım peruk gibi duruyor sanki dışarıdan boyandığı belli oluyor. Ben belli olmasın istiyorum normal doğal eskisi gibi gözüksün istiyorum ne yapabilirim desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

   
 59. ipek

  Benim sacım açık kumraldı gittim koyu sarıya boyadım ve saçlarım daha çok koyu renk ve açık kızıl oldu. Eski haline dönmek istiyorum :( ne yapmam lazım?

   
 60. şanş

  Çok teşekkür ederim yorumlardan yararlanacağım.

   
 61. sedef

  Merhaba arkadaşlar kendi doğal seçim koyu siyah uçları kahve şimdi karamel yapmayı istiyorum. Siyahın üzerine direk uygulamak olur mu?

   
 62. Selın

  Merhabalar. Güzelim sarı saçlarımı koyu kahveye boyattım. Çok mutsuzum sarı saçlarıma geri dönmek istiyorum. Psikolojım bozuldu aynaya bakamıyorum

   
 63. Müge

  Selam 8 yıldır kızılın her türünü denedim ve bıktığım için yaklaşık bir ay önce kuaför olan teyzeme saçımı açtırdım açık tonlar hatta altın karamel istiyordum fakat açma işlemi yapıldığı için ilk renk istediğim gibi olmadı. Karamel tonları bir şeydi teyzem 15-20 gün sonra altta açıcı olduğu için saçımın daha da açılacagını ve boyamam gerekeceğini söyledi, doğruydu saçım ilk günkünden epey açıldı ve moralimin çok bozuk olduğu bir gün gidip boya almaya karar verdim. Aniden geldi aklıma ve aldığım renk koyu kestane ben aldığım boyayı fark ettiğimde iş işten geçmiş yeni saçımla aynaya bakıyordum şimdi çok pişmanım ama tekrar açıcı da kullanamam ve ben acilen kumrala dönmek istiyorum aynaya bakmak gelmiyor içimden lütfen yardım edin ne yapmalıyım?

   
 64. eda

  Bence heves edip saçınızı hint kınasına boyamayın sonrasına karışmam :D

   
 65. cemre

  Bakın kızlar siyah ve kızıldan dönmek çok zordur diğer renkler ise daha basit ama 3 4 aşama gerekir hele kına en zorudur.

   
 66. funda

  Merhaba, saçımda üst üste boya var, kendi saç rengimde boyuyorum ama gitgide koyulaştı saçım, ve dipler daha açık uçlar iyice koyu oldu, uçlar peruk gibi, saçlarım ince telli açma işlemi yaptıramam, yardımcı olun lütfen, en son boyadığım boya beyaz sabunla aksa bile altında kalan boyalar da akar mı?

   
 67. mehtap

  Merhaba, şu an lise 1 öğrencisiyim saçlarımda acayip derecede çok beyaz var bende rahatsız oldum için boyatmak zorunda kaldım. Buğday tenliyim ve saçımı küllü kumral tonlarına boyadım 2. boyamam da ise küllü sarıya. Şu an dip boyam geldi ama ben koyu siyaha boyamak istiyorum hoşuma gidiyor siyah saçlar ne yapmam lazım akıtmam lazım mı akıtacaksam nerede ve fiyat olarak ortalama ne kadara akıtabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Bir arkadaşımın saçları da turuncu tonlarındaydı mavi-siyaha boyamış ve akıtmadan üst üste boyamış acaba benimki de akıtılmadan boyanır mı ?

   
 68. Eylül

  Merhaba, saçıma dün saç açıcısı sürdüm sadece ön taraftaki kaküllerim açıldı ve sapsarı oldu kafama boya dökülmüş gibi duruyor saçımı normal bir renge tamamen boyatamam çünkü okula gidiyorum kızıyorlar açıcı saçımdan nasıl çıkar yardım edin lütfen.

   
 69. Ezgii

  Saçımı gece mavisine boyadım be çok pişmanım aralar da kahveli siyahlı oldu nasıl açabilirim lütfen yardımcı olun. :(

   
 70. gülcivan

  Ya benim saç rengim açık kumral renk açıcı sürdüm beğenmdedim kızıla boyadım fakat daha berbat bir sonuç oldu saçımı eski haline döndürebilmek için ne yapmalıyım?

   
 71. Selin

  Merhaba doğal saç rengim turuncu bakır arası siyah olsun istiyorum. Fakat yakışmazsa diye korkuyorum ne kadar sürede akar sizce?

   
 72. sakir

  Saçına röfleden sonra rumlex yaptılar mı?

   
 73. 1can

  Saçlarımın arasına ışıltı yapmak amaçlı kuaföre gittim ama saçım fazla gür olmadığından röfleli bir şey oldu ve çok açık sarı kendi sac rengim ise koyu kahve beyaz sabun sarı sacları da akıtır mı? lütfen bilgi verin.

   
 74. Sedef

  Saçım kahverengi gibiydi kuaföre gittim önce açtılar sonra boyadılar iğrenç bir renk oldu sarı tonlarında peruk gibi oldu napabilirim nolur yardım edin nasıl düzeltebilirim boya alıp tekrar boyayayım mı ne kadar beklemeliyim acil yardım edin.

   
 75. ece

  Benim saçlarım da açık kahverengiydi sarıya yakın bir renkti ve herkes çok beğenirdi ama ben salak gibi gittim kına yaktım kızıl olması için, ilk başlarda güzeldi ama sonradan sıkıcı olmaya başladı şimdi diplerden sarı gibi bir renk geliyor ama tamamen akması için ne yapmam lazım yardım edin :(

   
 76. deniz.

  Yorumlarda deterjanla yıka yazılmış asla kullanmayınız, deterjanı koklamak bile sakıncalıyken saçınıza asla sürmeyin.

   
 77. eda

  Kızlar hepinizin yorumlarını okudum aynı şey benimde başıma geldi açıcı kullandım işe yaradı ama saçım çok yıprandı. Ucundan kestirdim kırıkları az çok gitti daha sonra rangini degiştrdm siyahtı kızıl yaptım çok ta beğendim ama yine renk degiştirdm oksidanla açtım bu defa saçımı rengi çok güzel oldu ama ben ısrarla yine boyattım ve sonucnda saçlarım berbat bi hale geldi. Ondan sonra yaklaşık 4 aydır boyamadım ve yeni yeni düzelmeye başladı size tavsiyem fazla saç boyamayın çok yıpranıyor ben kendimden biliyorum yani. Sürekli de beğenmedim deyip saçlarınızı boyamayıp yıpratmayın.

   
 78. meryem

  Merhaba kızlar benim saçım gece mavisi boyayalı hemen hemen 1 ay oldu ağustosa kadar akması lazım küllü kumrala boyamak istiyorum doğal yollarla da açmak istiyorum yardımcı olun.

   
 79. nur

  Saçlarım bundan 2 ay önce koyu kestaneydi oksidanla bir kaç sefer açıp saçlarımı koyu kumral tonlarına getirdim onun üstünede oriyelle ışıltı atayım derken iğrenç bir renk oldu beğenmeyip iki gün sonra siyaha boyadım ama bu saçtanda memnun değilim siyah saçlarımı oriyelle açmadan saçlarımı akıtıp kendi rengim kestaneye boyamak istiyorum sizce ne yapmalıyım??

   
 80. Ebru

  Arkadaşlar doğal açmak istiyorsanız sadece c vitamini olan suda eriyen vitamin karbonat ve aldığı kadar şampuanı yarım saat veya 40 dk bekletin boyayı açıyor kusturuyor fakat sac boyalı olmalıdır 2 gün arayla yapın sac yanmıyor ben yapıyorum.

   
 81. Hatice

  Merhaba ben saçlarımı 6 ay önce mavi siyaha soyadım sadece 1 kez boyadım çünkü eski saç rengim berbattı o utanç verici renkten kurtulmak için siyaha boyadım ve saçlarım 2 kez açma işleminden dolayı çok yıpranmıştı ve küt kestirdim şimdi saçlarımı açmak istiyorum yıpranmadan doğal yollarla nasıl açabilirim biraz daha beklesem mi diye düşünüyorum sizce?

   
 82. kbra

  Dün öğlen saçımı şarap kızılına boyadım çok ama çok pişman oldum bende şuan saçımın derdine düştüm sabunla yıkamanızı tavsiye ederim az önce üç kez yıkadım hala kırmızı kırmızı akıyor inşallah düzelir :(

   
 83. Tugba

  Merhaba arkadaşlar, herkesin çeşitli sorunları var saçları ile biraz bilgi verebilirim yukarıdaki durumlarla ilgili. Sarı balyaj veya röfle yaptırıp akıtmak isteyen arkadaşlarımız; açık saç renkleri özellikle de sari mutlaka orialle kullanarak açılmıştır. Bu saçı yaktığı için akması için bir karışım yoktur. Ancak tekrar boyatarak düzeltebilirsiniz sarı saçı. Koyu saçları açmak için de sirke, limon, ve kabartma tozu iyi gelir. Boyadığınız rengin bir açığını bu malzemeler ile açabilirsiniz. Saçlarınıza açıcı uygulama yaptıktan sonra ‘mayonez’ maskesi yapın, bir cay bardağı mayonez ile zeytin yağı karıştırın, yarım saat bekletin, mümkünse sıcak bir havlu ile başınızı sarin öyle bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Bol şans kızlar.

   
 84. ecem

  Abla ben 12 yaşındayım saçımı açtırdım koyu kahve açık kahve arası bir şeydi şimdi turuncu sarı oldu 1 yıl geçti hayla akmadı. Boyatırsam akar dediler ne yapmalıyım :/

   
 85. essra35

  Merhaba benim kendi saç rengim açık kahveydi. Ben koyu dore, yoğun bakır, şarap kızılı renklerini sırasıyla denedim. Her biri güzelce tuttu. Ama şimdi kahve istiyorum. Ne kadar boyarsam boyayayım kurtulamıyorum. Yağ derken hangi yağlardan bahsediyorsunuz açıklarsanız sevinirim. Kahve ve şarap kızılı arasında saçma bir renk oldu saçım. Yardım lazım.

   
 86. emine

  Ben saçımı siyaha boyattım önceki rengi karameldi şimdi tekrar o renge boyatmak istiyorum boyayalı 2 hafta oldu ne yapabilirm :(

   
 87. Tuğçe

  Kızlar merhaba. Ben saçıma ikinci kez krepe balyaj attırdım. İlki çok seyrek belli belirszdi bu kezde platine yakın bi sarı oldu. Çiğ durduğu için aynı gün gidip cila yaptırdım fakat şimdide turuncu gibi bir şey oldu. Bu turunculuğu akıtma şansım var mı?? Teşekkürler.

   
 88. Tuğçe

  Bu arada kendi saçıma yaptırdım ve kendi saçım açık kumral.

   
 89. halime

  Merhaba ben saçıma bugün 2 tarafına az bir yerine kırmızı attırdım ve beğenmedim nasıl akıtabilirim boyayı lütfen yardım edin bana.

   
 90. derin

  Benim saçım açık kestaneydi ben koyu kahverengi olsun istedim boyadım ama siyah çıktı haftada 2 kez arap sabunuyla saçınızı yıkarsanız saç açılıyor.

   
 91. yesim

  Kızlar benim sacımda röfle vardı. Diplerim gelince tamamen sacıma oriel attırdım. Sapsarı oldum. Hiç beğenmedim. Koyulaştırmak için tekrar gittim kuaföre şimdide sim siyah oldum. Karamel renk istiyorum. Ne yapmam lazım?

   
 92. merve

  Merhabalar benim kendi saçım koyu kestane ve hep siyaha boyuyordum değişik olsun diye kızıla boyadım ilk günler rengi çok güzeldi ama yıkadıkça bakıra dönmeye başladı üzerine siyah boyasam kapar mı lütfen yardımcı olun :/

   
 93. elif

  Ben saçımı açıcıyla açtım ama pişman oldum üstü çok sarı oldu altı karamel gibi oldu. Üstüne karamel ya da yoğun bakır yapmak istiyorum sarı olan taraf karamel ya da yoğun bakır tutar mı çok acil cevap istiyorum.

   
 94. ece

  Merhabalar, Saclarımı yaklaşık 2 ay önce koyu kahve rengine boyadım saclarımda normalde koyu kahve düzleştirdim için uçları açıldı ve aynı renk olsun diye boyadım hayatımın hatası oldu siyah saclarla karşılaşınca ağladım. Sabun kullanarak açtım saçlarımı ama uçlarında kaldı üzerine açık kahve boya yaparsam tutar mi ?

   
 95. Tugba

  Merhaba saçlarımdaki saç rengi röfle idi daha sonra bir ton daha açık rengine boyatmak istedim fakat istediğim gibi yapar mı altın rengini aldı saçım. Eğer tekrardan boyatırsam da yanma ihtimali çok yüksek ve bir ay sonra düğünüm var. Bu renkten nasıl kurtulabilir?

   
 96. tuba

  Merhaba. Saçım koyu kahve tonlarında, saçımı bundan 5 ay önce siyaha boyattım yalnız şimdi aktı ve kızıl gibi duruyor. Kendi saçıma yakın bir tona dönmek istiyorum koyu kahve gibi. bu kızıllıktan kurtulabilir miyim acaba.

   
 97. ecem

  Normal sac rengim kestane fakat ben bayadır oksijenli su ile saç rengimi açıyordum daha sonra açık kumral rengini denedim ve çok hoşuma gitti. Ardından diplerim gelince yine açık karamel rengini kullandım önceki sac rengime göre daha koyu olmuştu ama yine de fena değildi. 3 gün sonra uçlarıma kızıl yapmaya karar verdim fakat yanlışlıkla saçımın her tarafını boyadım neredeyse iğrenç bir görüntü oldu ertesi gün kuaföre gittim ve koyu kahveyle kapanabileceğini söylediler ve boyattım ama aynaya bir baktım saçlarım simsiyah olmuş. Simdi akıtmak için çok uğraşıyorum ama eğer akarsa alttaki kızıllar belli olur mu?

   
 98. mehtap

  Merhaba saçıma 7 ay önce oryal vurdum 3 defa siyah ile boyadım sonra kızıl vurdum beğenmedim siyaha tekrar boyadım şimdi saçımı sarıya döndürmek istiyorum oryal olmadan.

   
 99. Arzu

  Merhaba yardımınıza çok ihtiyacım var saçımın rengi açık kumraldı sarıya yakın bir renkti arkadaşlarım çok ısrar edince bende balköpüğüne boyadım fakat saçımın rengi kapandı ve içime hiç sinmedi lütfen yardım edin eski sarı saçımı istiyorum ben :(

   
 100. başak

  Benim saçlarım siyah aralarına kırmızı attırdım ve hiç beğenmedim. Kızıl boyayı nasıl akıtabilirim. Lütfen cevap yazın acil.

   
 101. sena

  Kızlar ben saçımı açtırdım bakıra boyandı 2 gün sonra bitkisel boyayla koyu kestaneye boyadım aradan 1 ay geçti farklı bir renk yapmadan önce akıtmak isterim boyayı akıtınca açıcıdan dolayı çok açılır mi?

   
 102. Zeynep

  Merhabalar ben açıcı saca zarar verdiği için açıcı kullanmadan sadece boyaya sacımı boyattım ama sacım hiç boyalı gibi durmuyor. Eskiden oksijenli suyla falan açtığımda bile daha boyalı duruyordu. Boyalı gibi durması için ne yapabilirim?

   
 103. sıla

  Ben saçlarıma krepeli balyaj yaptırdım ama uçlarının rengi çok fazla açıldı ben kumralım uçları sapsarı olsun ne yapacağımı bilmiyorum bana önerebileceğiniz tavsiyeler varsa çok mutlu olurum.

   

Yorum