Saç Fırçası Nasıl Kullanılır?

Çoğu insan saçlarını fırçaladıktan sonra fırçada biriken saç tellerinin çokluğundan şikayetçidir. Ancak doğru fırçayı doğru şekilde kullanmazsanız saç dökülmesi dışında saçlarınız daha çok elektriklenir, yıpranır ve kırıklar artar. Saçlar üzerinde bu kadar etkisi bulunan bir saç bakım ürününü kullanmak için bazı teknikleri deneyebilirsiniz.

Saç Fırçası Seçimi

Öncelikle saç fırçasının saçları elektriklendirmemesi için ahşaptan olmasına ve mümkünse doğal kıllardan üretilmiş olmasına dikkat edin. Plastik fırçalar çok yaygın ve oldukça ucuzdur ancak saçlara zarar verebilir. Ayrıca fırça kıllarının çok sert ve kalın olması koparak dökülmeleri arttıracaktır. Kuaför salonlarında kullanılan geniş aralıklı yuvarlak fırçalar ideal bir seçim olabilir.


Saçı Fırçalarken Koparak Dökülmeleri Azaltmak

Saçlarınızı fırçalarken fırçayla uyguladığınız kuvveti sadece köklerin üstüne bindirmek kopmaları arttırır. Bu yüzden saçınızı fırçalarken tutamlara ayırın ve köke yakın bölgeden diğer elinizde tutarak destek olun. Saçları kuruyken fırçalamak dökülme riskini azaltır. Saçları ıslakken fırçalamak ise saç liflerini zorlayarak kırılmaya neden olabilir. Saçlarınızı sadece gerektiğinde fırçalayın. Çok fazla fırçalamak ne kadar dikkat ederseniz edin saçları yıpratır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın