Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar

Saça parlaklık veren profesyonel uygulamalar için bütçe ayırmak istemiyorsanız bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Doğal yağlar saç derisini nemlendirip saç tellerinin daha yumuşak olmasını sağlarken aynı zamanda hava kirliliği ve güneş ışınlarına karşı korur ve uçlardaki kırıkların sayısını azaltır. Saçlarınız için badem yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve jojoba yağı kullanabilirsiniz. Bu yağların etkisini daha çok göstermesi için saçlarınıza sürmeden önce birkaç dakika kısık ateşte ısıtabilirsiniz.

Saç Tipine Göre Bitkisel Yağlar

Seyrelen Saç: Seyrelen saçlar için geleneksel olarak biberiye yağı kullanılmaktadır. Biberiye yağı saç tellerini ve saç derisini derinlemesine temizlerken koparak dökülmeleri azaltır. Kalsiyum, demir, B vitamini açısından zengin olan yağ saçı besler ve doğal parlaklık verir.

Kalın Telli Saç: Kalın telli ve zor şekil alan saçlar için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Doymamış yağ bakımından zengin olan zeytinyağı kuruyan saçları nemlendirerek yumuşatır. Zeytinyağı aynı zamanda saçları güçlendirerek çevresel etkilere karşı korur.


İnce Telli Saç: Nar çekirdeği yağı ince telli saçlara hacim veren “punicic” yağı içerir. Bu yağ ayrıca saçı kimyasal saç bakım ürünlerinin olumsuz etkilerine karşı korur. Saçlarınız ince telliyse tatlı badem yağı da kullanabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın