Saçı Yıpratmayan Saç Düzleştirici

Öncelikle “saçı yıpratmayan saç düzleştirici” diye bir cihaz olmadığını söyleyelim. Saça temas eden veya etmeyen tüm ısıyla çalışan cihazlar saçı belirli bir oranda yıpratır. Ancak yıpranmanın azlığı veya çokluğu seçtiğiniz saç düzleştiricisine bağlı olabilir. Saçın metalle temas ettiği düzleştiriciler saçı çok yıpratırken yüzeyi seramik kaplı düzleştiricilerin yıpratıcı etkisi daha azdır. Zaten metal yüzeyi bulunan düzleştirici maşalar yavaş yavaş piyasadan kalkıyor.

Saç Düzleştiriciyi Saçları En Az Yıpratarak Kullanmak

Isı ve saç iyi bir kombinasyon değildir. Yapay sıcaklık kaynakları, hatta güneşin kendisi bile saç tellerinin kurumasına, zayıflamasına, kırılmasına neden olur. Eğer saçlarınız çok yıpranırsa bunu geri çevirmenin bir yolu olmadığından kestirmekten başka çareniz kalmayabilir. İstemediğiniz halde saçlarınızı kestirmemek için saç düzleştirici kullanırken ve kullandıktan sonra yapacağınız bakımla yıpratıcı etkisini en aza indirebilirsiniz.


Düzleştiriciyi saçlarınıza değdirmeden önce fazla suyu havluyla alın. Havluyu sadece saçların üzerine bastırarak suyu emmesini sağlayın. Kozmetik mağazalarında veya kuaförünüzde bulabileceğiniz “ısıdan koruyan serumlar” saç maşasına karşı etkili bir koruma sağlar. Saçlarınız nemliyken bu serumdan sürün. Serum saç tellerine yapışarak koruyucu bir kalkan görevi görecektir.

Saçlarınız tamamen kurumadan düzleştiriciyi kullanmayın çünkü ısı nemli saça kuru saçtan daha çok zarar verir. Saçınızı kurutmanın en iyi yolu fazla suyu aldıktan sonra doğal haline bırakmaktır. Fön makinesi kullanırsanız saçlarınız daha çok nem kaybedecektir.

Düzleştirici en düşük ayarda çalıştırın. Özellikle ince telli saçlar için cihazın çok ısınması gerekmez. Düşük ısıyla etkili düzleşme elde etmek için saçınızı küçük tutamlara ayırıp düzleştiriciyi öyle uygulayabilirsiniz.

Bütçenizin el verdiğince kaliteli ve marka bir düzleştirici alın. Kaliteli saç düzleştiriciler saçları daha az yıpratacak şekilde dizayn edilmektedir. Saçınızı korumak için düzleştiriciden önce mutlaka termal bir koruyucu sprey veya serum kullanın.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın