Saçın Üstü Nasıl Kabartılır?

Yerçekimi söz konusu olduğunda, en havalı saç modelleri bile gün içinde formunu kaybedebilir ve gün boyu saçınıza verdiğiniz şekille boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Saçın üstünü kabarık göstermek için doğru saç rengi, saç ekleri birer çözüm olabilir ancak bunları yaptırmak için vaktiniz yoksa daha hesaplı, evde uygulayabileceğiniz bazı taktikleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı doğru kurularsanız, birazda saç spreyi yardımıyla saçın üstünü kabartabilirsiniz.

Saçın Üstünü Kabartma

Saçlarınızı “hacim veren” şampuanla yıkayın. Hacim verme özelliği bulunan şampuanlar diğer şampuanlar gibi saç tellerine tutunmaz ve kuruduktan sonra saça ağırlık yaparak sönük görünmesine neden olmaz. Saç kremi kullanacaksanız kremi saç diplerine değil sadece uçlara sürün. Eğer saç diplerine krem sürerseniz saç tellerine ağırlık yaparak saçın hacmini azaltabilir.


Banyodan çıktıktan sonra havluyla saçınızdaki fazla suyu alın. Saçlarınızı, sert hareketlerle karıştırarak ve bastırarak kurutmayın. Hafifçe kuruduktan sonra saç diplerine hacim veren sprey sıkabilirsiniz. Spreyi daha etkili kullanmak için saçlarınızın üstüne değil saçı tutamlar halinde kaldırarak dipten tutamın ortasına kadar, aşağıdan yukarı doğru sıkın.

Saç kurutma makinesi üst kısma hacim vermek için iyi bir yardımcı olabilir. Saçlarınızı aynı hacim spreyi sıkarken olduğu gibi, tutamlar halinde yukarı kaldırarak aşağıdan yukarı doğru kurutun. Bu şekilde saç diplerine yukarı doğru kurutarak gün içinde yer çekimine yenilmesini engelleyebilirsiniz. Kurutma aşamasına daha kalıcı şekil için fırça kullanabilirsiniz.

Tüm işlemleri bitirdikten sonra saça verdiğiniz şekli sabitlemek için sprey sıkabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın