Sarımsak Saça Nasıl Sürülür?

Sarımsak saça nasıl sürülür sorusuna cevap olarak “sarımsak saça sürülmez, saç derisine sürülür” demek daha doğru olacaktır. Çünkü sarımsağın saça faydaları saç derisine faydalarından ileri gelmektedir.

Sarımsağı saça uygulamak için 3-4 diş sarımsağı havanda dövdükten sonra parmak uçlarınızla masaj yaparak saç derinize iyice yedirin.

1 saat kadar beklettikten sonra zeytinyağı ile tekrar masaj yapıp normal bir şampuan ve ılık suyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Sarımsakla Saç Bakımı

Sarımsak saçlarınıza doğal parlaklık vermekle kalmaz kökleri güçlendirerek çevresel faktörler nedeniyle oluşan saç dökülmesini de yavaşlatır.

Kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz pek çok saç bakım ürünü içerisinde yer alan sarımsağı evinizde saç maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Öncelikle 3-4 diş sarımsağın kabuklarını ve üzerindeki ince zarı soyun. Sarımsakları bir kase içinde kaşıkla ya da havanda ezebilirsiniz. Blender veya havan yoksa keskin bir bıçakla çok ince dilimleyin. Ezilmiş sarımsakları ve sarımsak suyunu başka bir kaseye aldıktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.


Parmak uçlarınızı sarımsağın bulunduğu kasede gezdirdikten sonra saç derinize hafifçe masaj yapmaya başlayın.

Masajın etkili olması için dairesel hareketler yapabilirsiniz. Sarımsağın tüm saç derinize eşit miktarda yayıldığından emin olduktan sonra plastik bir bone takarak evin içinin sarımsak kokmasını engelleyebilirsiniz.

Sarımsağı saç derisinde 1 saat kadar bekletin.

İlk yarım saatten sonra sarımsak suyu yavaş yavaş kurumaya başlayacaktır.

Saç derisini yumuşatmak için sarımsağı yıkamadan 1-2 çay kaşığı zeytinyağı kullanarak saç derinize tekrar masaj yapın ve boneyi tekrar takarak zeytinyağının 3-4 saat saç derisinde kalmasını sağlayın.

Sarımsak ve zeytinyağını saçınızdan çıkarmak için ılık su ve normal bir şampuan kullanabilirsiniz. Çok sıcak su kullanmayın çünkü saç derinizi kurutur.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:


Sarımsak Saça Nasıl Sürülür? İçin 113 Yorum Yapılmış

 1. MELİHA 12 Aralık 2012 #

  Ben sarımsağı ezip zeytinyağıyla karıştırıp 5 haftadır her hafta 1 defa yapıyorum. Kuru saçların nemlendi, canlı ve parlak oldu. Saçlarım da uzadı. Komşumun saçları dökülüyordu bana dua etti. Şampuana dikkat edilmesi gerek. Isırgan otlu şampuan kullanın en azından :)

 2. ahmet 09 Ocak 2013 #

  Bende dökülen saçlarıma haftada 1-2 kez sarımsağı rendeleyerek folyo ile saçıma sürüp kapatıyorum. 2 saat kadar bayağı bir yakıyor derimi hatta içine işliyor sonra yara oluyor sanki. Zeytinyağıyla iyice ovaladıktan sonra 1 saat kadar tekrar kapatıyorum sonra yıkıyorum. Isırgan otunu çay demler gibi demliyorum içiyorum her gün kalan bir miktarı da fısfısın içine doldurup aklıma geldikçe kafama saçlarıma sıkıyorum. Saçların bayağı bayağı canlandı diyebilirim. Beklediğim oranda olmasa da açılan alnımda bildiğin kıllar çıkmaya başladı. Ama 2 ay oldu yaklaşık bu uygulamam bakalım devam edeceğim. Ama azda olsa işe yaradığını söyleyebilirim. Şimdilik devam ediyorum sarı sarı tüy çıkıyor bunu fark edeceksiniz. Başlarda onları jiletle kazıyorum çıktıkça kalınlaşması için. Sanırım işe yarıyor.

  • Dundar 28 Mart 2015 #

   Ahmet, son yazının üstünden bir hayli zaman geçmiş. Bizimle yazında anlattığın yöntemin ise yarayıp yaramadığını paylaşabilir misin?

 3. elk müh 30 Ocak 2013 #

  Sevgili Meliha hanım ve Ahmet Bey,
  Formdaki yazınızı okudum. Benin sizlere önerim; 1) sarımsak, 2) damar otu, 3) ısırgan otu. Bu üçünün karışımını yaparak kullanırsanız oldukça etkisini göreceksiniz. Ahmet Bey, sizde çıkan sarı tüyleri kesinlikle kesmeyiniz çünkü tüyler uzadıkça siyaha dönecek. Umarım yararlı olmuşumdur. Ben kimya mühendisi değilim elk mühendisiyim. Sevgiyle kalın.

 4. zerdali 08 Mayıs 2013 #

  Merhaba, bende bir kaç gündür zeytinağına sarımsak rendeleyip 1 gün beklettikten sonra saçıma sürüp 2 saat bekletip yıkıyordum ama dün önce sarımsak sürdüm saç derime beklettim biraz ve yaktı işe yarıyor olmasından sanırım. Zeytinyağı karışımı mı daha etkili yoksa direkt deriye temas eden sarımsak mı? Her gün yaparsam bir zararı olur mu çok korktum :( ben dökülmesinden çok çıkması için uğraşıyorum her gün yaparsam ne zaman süre içinde sonuç alabilirim ?

  • beyza 18 Ekim 2014 #

   Bence zeytinyağının içine karıştırarak yaparsan daha iyi olur ben baktım sarımsak bir asit olduğu için direk saçına sürersen tahriş edebilir.

 5. belinay 23 Mayıs 2013 #

  Merhaba arkadaşlar, benim sorunumda çok dökülme yok aslında fakat genler. Yani saçlarım çok cansız ve az saçım var dökülen saçı değilde direk saç çoğaltmasında yardımcı oluyor mu acaba? Saçlarım dökülmüyor sadece çok cansız yapısı var.

 6. ibrahim 08 Haziran 2013 #

  Bugün başladım ve aşırı yanma oldu. Sanırım kan dolaşımı hızlandı deriye temas edince sarımsak. Her gün yapacağım inşallah olacaktır.

 7. alp 22 Haziran 2013 #

  Arkadaşlar sarımsaklı sabun satılıyor osmanlı sabunu diye ben iki tane almıştım normal sabun gibi koku yapmıyor banyoda 5 10 dakika saçınızda bekletin bir iki haftada saçlarınız gürleşecek benim gürleşti ama devam etmeniz lazım 4 tane alın 20 tl bir tanesi bir ay gider size.

  • Mihriban 11 Kasım 2014 #

   Tanesi 3 lira. Sarımsak tüy, kıl çıkarır, antibiyotik etkilidir! Tembel, üşengeç olan arkadaşlar sarımsağı bölüp saç derisine, saç diplerine sürsünler! Saç kıran olan birine bunu uyguladım. İki hafta boyunca, iki günde bir o bölgede önce beyaz saç çıktı ama siyaha döndü. Ve saçlar mükemmel hızda uzuyor!

 8. asmin 30 Haziran 2013 #

  Arkadaşlar ben saçımın uzamasını istiyorum bu uygulamayı yaparsam bir faydası olur mu bir de nasıl uygulayacağım lütfen bir cevap yazın :(

 9. kübra 21 Temmuz 2013 #

  Arkadaşlar ne kadar zaman kullanmamız gerekiyor? Her gün kullanmak daha mı faydalı olur? Ben sadece sarımsak yağı almayı düşünüyorum zeytinyağı da kullanmama gerek var mı?

 10. esraa 13 Ağustos 2013 #

  Merhaba ben saçlarımı bir aydır kazıttım saç derime karışık yağlar sürüyorum hiçbir etki göremedim saç çıksın diye sarımsak kullanırsam gerçekten saç çıkar mı merak ettim ?

  • kubra 02 Mart 2015 #

   Lütfen sarımsak kullanın saçınıza haftada iki – üç defa. Saç derinize surun ama zeytinyağı ile karıştırın.

 11. ismail 19 Ağustos 2013 #

  Zeytin yağından kasıt bildiğimiz zeytinyağı oluyor mu yoksa hakikisini mi aramak lazım. Hemen cevap bekliyorum lütfen.

  • deniz 29 Ağustos 2013 #

   Merhaba bu maskeyi haftada kaç defa yapa biliriz?

 12. özlem 27 Ağustos 2013 #

  Merhabalar asmin, sana saçının uzaması için bi yöntem söyleyeyim. 2 tane havucu rendeliyorsun suyunu süzüyorsun ve havuca bir yumurtanın sarısını atıp karıştırıyorsun ve saçına uyguluyorsun. 1 saat bekletip yıkıyorsun. Ama saçların biraz sertleşecektir geçici olarak.

 13. batuhan 04 Eylül 2013 #

  Arkadaşlar ben uyguladım önce yanıyor sonra sertleşiyor ancak çekince jöle gibi eline gelmiyor. Ben sadece sarımsak sürdüm 1 saat beklettim ve yıkadım yıkarken de kil kullandım inşallah işe yaradı gibi önceden önlem alalım dimi :)

 14. gökhan 08 Eylül 2013 #

  Arkadaşlar benim saçlarım fön çektiğimden dolayı biraz dökülüyor aktardan sarımsak, ısırgan otu, defne yaprağı karışımlı şampuan aldım daha yeni kullanıyorum işe yarar mı bilmiyorum. Bir yerde okudum sarımsağı ezip yada rendeleyip saça sürmek çok zararlı diye okudum. Sebebi çok etkili olduğu için saç derisini yakıyormuş yani saçları çıkartma yerine döküyormuş, ben pek tavsiye etmem. Yalnız ısırgan otu da yararlıymış. Isırgan otunu kaynatıp 4 dk kadar orta ateşte saçıma döküp 1 dk kadar masaj yapıyordum çok faydası olmuştu.

  • Mesut 12 Kasım 2013 #

   İyi günler. Peki ne zaman da sonuç alırız ne zaman bırakırız kullanmayı. Ben de kaç gündür başlamışım. Biraz seyrek eskisi gibi gür değil saçlarım. Ne kadar süre de sağlına kavuşturabilirim. Mert sen ne kadar uyguladın. Bir de her gün mü sürüyorsun.

 15. Yagmur 18 Eylül 2013 #

  Selamun aleyküm arkadaşlar. Benim saçlarım çok az ve çok hafif, saçlarım dökülüyor ama guatırım da var ondan dolayı da olabilir doktorum diyor. Sizce saçlarımın güçlenmesi icin veya çıkması için bu sarımsak işini yerine getirsem sence bir şey değişir mi? Saygılarımla.

 16. selim 20 Eylül 2013 #

  1 diş sarımsağı ortadan ikiye bölüp dökülen yerlerinize sürün ama acıtacak orayı yanacak oranın tahriş olması için sarımsağın üzerine tuz atın biraz saça saç kıran girdiği zaman dökülen saçları böyle çıkartıyorlar sarımsağı sürdükten sonra orası 1 saat kadar yanar tahminen sonra bir kaç gün acır deri zarar gördüğü için 1 ay sonra dökülen yerlerden sarı tüyler çıktığını göreceksiniz 2 günde 1 yapın iyi günler .

 17. Yagmur 22 Eylül 2013 #

  Selim Bey. Umarım bu dediğiniz olur deneyeceğim. Çok ama çok teşekkür ederim. Bu saçlarım doğuştan ince benim ama inşallah olur dediğiniz. Saygılarımla.

 18. niyazi 28 Ekim 2013 #

  Daha önceden dökülmüş olan saçları çıkarma özelliği var mıdır yoksa mevcut saçları mı güçlendiriyor?

 19. mertt 29 Ekim 2013 #

  Özellikle erkek arkadaşlar saçım dökülüyor diye sakın üzülmeyin, sarımsak derdimize deva ne güzel bişey yaratmış yaradan. Eğer yapabiliyorsanız saçınızı kazıtın kazıtamıyorsanız 3 numaraya vurun sonra saçınıza her gün 2 diş sarımsağı zarından ayırın ve onu kafanıza yedirin bastıra bastıra suyunu iyice alın yani. Yaklaşık bir 10 dakika yedirin onu saçınıza sonra saç derinizin yandığını göreceksiniz. 1 saat kadar kafanızda bekletin ve ılık suyla yıkayım sakın üşenmeyin her gün yapın. Sizde görüceksiniz ki dökülen saçlarınız tekrar çıkıcak bu bioksinmiş minoksilmiş hepsi yalan sakın aldanıp da para vermeyin. En iyisi en güzeli tabi ki de sarımsak kötü kokuyor diye sakın çekinmeyin. Unutmayın bi erkek için saç çok öönemli bir şey. Benimde çok dökülüyordu saç dökülme durdu ve yerine yeni saçlar çıktı. Sakın moralinizi bozmayın kardeşlerim beni dinleyin eminim ki bana çok dua edeceksiniz. Allah yardımcınız olsun iyi akşamlar.

  • Mesut 12 Kasım 2013 #

   Mert. Sen ne kadar uyguladın. Bende üç gündür başlamışım. Bir de kaç günde bir süreyim.

  • pelin 30 Kasım 2013 #

   Bn bir kızım ismimden de belli olduğu gibi yani saçlarını kazıtma gibi bir şansım yok saçlarım çok sıktı. Düzleştiriciyle çok yaktım çeşitli doktorlara gittim çoğunda stresten ve dengesiz beslenmeden dedi çeşitli ilaçlar vitamin hapları verdi hapı kullanmıstım sanırım. Daha 16 yaşındayım ve ben saçlarımın eskisi gibi sık olmasını istiyorum. Sitedeki yazıların tamamını okudum sarımsak yağı aklıma iyice girdi ben zeytin yağını kullanmasam sadece sarımsağı saçıma sürsem bir zararı olur mu ? Çok moralimi bozuyor bu olay lütfen bana yardımcı olun :(

   • nazlı 29 Aralık 2013 #

    Aynı şeyi bende yaşadım tatlım düzleştirmeden önce saçlarım sıktı hatta 2 saatte düzleştirirdim bayağı vaktimi alacak kadar çoktu. Şimdi ise 5 dakikamı almıyor hep düzleştirici yüzünden gitti doktorlar da sana dedikleri gibi vitaminsizlik kansızlık stresten bahsettiler hep. Sarımsak işe yarayan bir şey sık sık kullanmanı öneririm.

  • ahmet 08 Şubat 2014 #

   Kardeşim seni rahatsız edeceğim de acaba bu sarımsağı sürdün de kaç günde etkisini görebileceğim bu konuda bir bilgin var mıydı acaba.

  • ahmet 20 Şubat 2014 #

   Kardeşim benim acaba sürmeye başladığında kaç günde saç çıktığını belli edecektir.

  • Mahmut 02 Eylül 2014 #

   Allah razı olsun şimdiden. Sizin cidden saçınız çıktı mı?

  • Ali kılıç 02 Kasım 2014 #

   Selam mert gerçekten faydasını görecek miyim eğer ki dediklerini uygulasam.

  • yúksel 31 Ocak 2015 #

   Bende denemeye başladım faydasını görüyorum tavsiye ederim. İlaçlara aldanmayın hepsi gelir maksatlı.

 20. gulsum 03 Kasım 2013 #

  Benim kızım 1 yaşında ilk kez saçlarını kestirdim bazı yerlerde saç olmadığını gördük. Saçlar çıkmaya başladı saç olmayan yerde yine saç yok, hafif tüylenme başladı. Her yerinde aynı şekilde saç olması için ne yapabilirim?

  • serkan 25 Ocak 2014 #

   Hiç bir şey olmaz merak etmeyin. İlk yaşında zaten tüm saçları dökülecektir. Benim kızımında ilk saçları döküldü oğlan çocuğu gibi kaldı sonra çıkıyor. Şimdi 4 yaşında neredeyse beline kadar saçları var.

 21. Yeliz 10 Kasım 2013 #

  Sarımsak kokusu kalmıyor mu yıkadıktan sonra?

  • esra 06 Aralık 2013 #

   Evet 2 gün hafiften kokuyor sonra geçiyor emin ol. Ama gerçekten etkili ben ne zamandır yapıyorum gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim.

  • ersin 06 Kasım 2014 #

   Merhabalar sarımsak kokusunu gidermek için 2 diş sarımsağı sütle kısık ateşte kaynatın kokusu kalmaz sarımsağın.

 22. recep 13 Kasım 2013 #

  Sağol mert kardeşim dediklerini aynen uygulayacağım allah razı olsun böyle bilgi verdiğin için.

  • latifov 29 Temmuz 2014 #

   Sarımsak saç uzatır mı acil lazım saçımı acil uzatmak gerek düğün var ve ben saçımı uzun istiyorum düğün 1 ay sonra lütfen cevap verin saçım çok kısa uzar mı 1 aya kadar lütfen cevap verin lütfen ihtiyacım var tavsiyelerinize.

 23. Mert 14 Kasım 2013 #

  Merhaba arkadaşlar bende sizler gibi saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Bende 3-4 günde bir saçlarıma sarımsağı ezip sürüyorum saç diplerim çok yanıyor 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarımı şampuanla yıkıyorum. Uygulama işe yararsa saç dökülmesi durursa burada paylaşacağım. Bütün forumlardaki saç dökülmesi problemlerini okuyorum hemen hemen herkes farklı fikir vermiş ısırgan otu sarımsak yağı yılan yağı falan filan bir çok şey var. Herkes bir şey deniyor umarım bir gün bu saç dökülmesine kesin çözüm buluruz da kurtuluruz bu dertten. Bu arada Allah daha büyük dertler vermesin.

 24. niyazi 20 Kasım 2013 #

  Benimde saçlarım dökülmüştü, 3 hafta sadece sarımsak döverek kafama sürdüm, faydasını gördüm. 2 ay kadar devam edeceğim. Haftada 1 gün sürdüm 2 saat bir naylonla kapattım, hepsi bu.

 25. emrah 29 Kasım 2013 #

  Selam arkadaşlar, benim saç dökülme sorunum vardı. Saçımı kazıttım ve her günün akşamı 10:30’da 2 baş sarımsağı havanda ezdim ve dökülen yerlere sürdüm. 12 saat boyunca kaldı ertesi gün 10:30’da başımı bıttım sabunuyla, su kesinlikle ılık olacak şekilde yıkadım ve faydasını gördüm. Şimdi sarı tüyler var ve kalınlaşmaya başladı. Siyahlaşıyor yavaş yavaş saçlarım. Ama sabır etmeniz gerekiyor. Her gün bu uygulamaya devam ettim ben 10 günde 1 kafamı kazıttım.

  • ahmet 20 Şubat 2014 #

   Emrah kardeşim peki bu sarı tüyler kaç gün sonra çıkmaya başlıyor. Ben de her akşam yaklaşık 1 aydır falan kullanıyorum acaba benimki ne zamana kadar çıkar acaba?

 26. halis derin 08 Aralık 2013 #

  Merhaba arkadaşlar. Sarımsak ile ilgili çok şey duydum. Saçları dökmedikten sonra denemenin bir zararı olmaz sanırım. Tek sorun koku. Bir çok yorum yazılmış fakat koku ile ilgili bir şey yazan olmamış. Ben de sürmeye başlayacağım ama kokusunu nasıl gideriyorsunuz ya da ertesi gün işe gidince buram buram kokar mıyız? Bu konuda bir şeyler yazarsanız çok mutlu olurum.

 27. engin 08 Aralık 2013 #

  Saçlarım dökülmüyor ama saçımı kazıttım. Her akşam bir diş sarımsağın suyunu saçımın her yerine sürüyorum ve çok yanıyor. İki gün sonra hafif dökülen yerlerde sivilce çıkmaya başladı ve o sivilcelerden saç çıkmaya başladı. Tavsiye ederim benim bu işlemim 4 ay boyunca devam edecek. Sabredin ve şampuan kullanmayın bıttım sabunu veya çocuk şampuanı kullanın. Yaptığım şey sarımsağın suyunu saç derime sürdükten sonra 1 saat bekliyorum. Bir saat bekledikten sonra zeytinyağı sürüyorum. 2 saatte onu beklettikten sonra yıkıyorum. Ömür boyu kel kalmaktansa 3 ay boyunca sarımsak kokusuna katlanın bir zahmet :)

 28. ufuk 13 Aralık 2013 #

  Arkadaşlar bende daha dün yaptım sarımsağı dövdük içine zeytinyağı koyup öyle dövdük sonra saçıma sürüdük ki saçımı kazıtmıştım bunu yapmak için bir 10 saat kadar bekledi tabi strecle de sardık. Sonra yıkadık ama şimdi kafamda yaralar cıktı böyle kırmızı sivilce gibi sanki yanmış gibi. Ama doktora gitmedim. Bakalım nasıl olacak iyi olursa tekrar yazacağım haberiniz olsun ilk iki saat falan bayağı bir yakıyor dayanmak lazım ve şimdi de yanmış inşallah iyi gelir, saçlarımı çıkartır. Eğer faydasını görürsem tekrar yazacağım, 1 hafta sonra.

 29. Ayşe 28 Aralık 2013 #

  Merhaba arkadaşlar. Sarı saça olan merakım yüzünden saçlarımı yaktım ve zamanla çoğalan kopmaları, saçımın sağlıksız halini izlemektense dedim, gittim kuaföre 2 numaraya kestirdim. Bir anlık cesaretle gerçekleştirdim ama pişman değilim, rahatladım :) Aktarları gezdim dolaştım bitkisel şampuan, bitkisel bakım kürleri, yağları aldım geldim. Burada yazılanları okudukça saçlarımı sarımsak uygulamasıyla da desteklemeye karar verdim. Umarım güzel sonuçlar alırım.

 30. kader 06 Ocak 2014 #

  Ya arkadaşım bitlendi ona çözüm arıyorum çünkü bana geçmeşin diye.

 31. omerefe 30 Ocak 2014 #

  Sarımsağın faydası kadar ısırgan otunu sudan kaynatın ve ılıyınca kafanıza sürün 1 saat bekletin yumurtanın sarısı da iyi geliyor sarımsak ısırgan otu yumurta sarısı doğal çözüm.

 32. sgavsgeha 10 Şubat 2014 #

  Ben bir erkeğim yaşımda çok genç ama saçlarımın kenarları açıldı sarımsak sabununu önerdiler şu anda onu kullanıyorum ayrıca sarımsağı da sizin dediğiniz gibi açılan yerlere sür dediler ama çok yakıyor ve başıma ağrı vuruyor, orayı kırmızılaştırıyor. Bu olaydan sonra sarımsağı sürmeyi pek istemiyorum, sadece sarımsak sabununu uygularsam faydasını görür müyüm? Açıkçası doktora gitmeye gerek duymuyorum inşallah faydasını görürüm.

  • deniz 30 Kasım 2014 #

   Sana tavsiyem sadece doğal ürünler kullan mesela doğal köy sabunu kullan, sarımsağı ortadan ikiye böl ve saç derine uygula hiç bir zarar görmezsin. Kokusundan rahatsız oluyorum diye bir şey yok zaten yıkadıktan sonra kokusu kalmıyor ve son olarak ne tür bir şampuan olursa olsun kesinlikle kullanma çünkü şampuanlar kimyasaldır ve yumuşatmanın aksine saçına zarar verir.

 33. emre 11 Şubat 2014 #

  Evet geçmiş haftalarda kullanıp sonuç alan-alamayan arkadaşlar geri dönüş yapmamışlar! Sarımsak kullanalım mı?

 34. erdinç 15 Şubat 2014 #

  Arkadaşlar sarımsak ve karaborutu güzelce döverek birbirine karıstırıp da saça sürülüyormuş böyle bir bilgi edindim deneyen var mı kulaktan duyma bir şey benimkisi ama ısrarla mükemmel derecede işe yaradığını söylediler hayırlı akşamlar.

 35. ahmet 20 Şubat 2014 #

  Ben yaklaşık 1 ay kadar falan her gün akşam sarımsak ezip saçımın dökülen her yerine sürüyorum fakat halen bir gelişme olmadı ama sürekli saçım da beyaz kabuklar ve yaralar oluşuyor acaba devam etsem çıkarır mı bilen varsa nolur cevap yazsın.

  • aliosman 02 Aralık 2014 #

   Evet kardeşim bende saç dökülme sıkıntısı vardı ben sarımsak sürdüm 4 ay boyunca açılan anlım ful sarı sarı tüylerle doldu rabbim sarımsağı yaparken saç çıkarma gücünü de vermiş sana da tavsiyem sarımsak sür kardeşim.

 36. bilal 23 Şubat 2014 #

  Arkadaşlar merhaba, sarımsak her derde deva gerçekten. Ben sarımsağın saçlara iyi geldiğini sadece kulaktan duyma bilirdim. Fakat lise yıllarımda saç kıran olmuştu ve tuzlu sarımsağı bir defa uyguladığımızda sonuca inanamamıştım. 6 ay kadar önce saçlarımda aşırı dökülme oılduğu için kokusuna aldırmaksızın haftada 3 kez sarımsakla masaj yapıyorum. 6 ayda giden saçlarımdan fazlası geri geldi. Su an eskisinden bile iyi haldeler. Düzenli bir şekilde en az 5 ay haftada 3 gün kullanmanızı tavsiye eder tavsiye eder kolaylıklar dilerim.

 37. melis 27 Şubat 2014 #

  Of yapma haftada 1 yapılır iyi misin sen bak acil bir tane yumurta akını ve 1 kaşık yoğurdu katıştır saçına sür sonra sadece bir sabunla yıka bu kurulu ve deri dökülmesini giderir bir dahada böyle şeyleri her gün yapma.

 38. melis 27 Şubat 2014 #

  25 dk beklet.

 39. Özlem 27 Şubat 2014 #

  Ahney bey, her gün sürdüğünüz için saç derisi yanma yapar o yüzden beyaz kabuklar çıkıyordur en azından 2 günde bire ve zamanla 3 günde bire azaltmakta yarar var çünkü her gün yapmanız deriyi yakar. Arkadaşlar ben dökülen kaşılarıma sarımsak sürdüm ve iyi sonuç aldım.şimdi saç içinde bir kez yaptım banyodan bir saat önce sarımsağın sulu kısmını sürün bir saat bekletin sonra iyice yıkayın kokusu kalmasın. Çok sıcak su olmasın ki dediniz zaten yanacak sıcak su da iyice kalkacaktır.

 40. sadık 09 Mart 2014 #

  Öncelikle şöyle söyleyeyim arkadaşlar saçım çok sıktı 18 yaşında dökülmeye başladı 19 yasında alnım açıldı ama baya haplar yağlar iğneler bir çok şey kullandım olmadı usturayla kazıttırdım saçıma haftada iki gün sarımsak uyguladım bir ay sonra dökülen yerlerden yeniden saç gelmeye başladı simdi 21 yaşındayım ve şükür baya saçım var uygulayım yararını göreceksiniz yakıyorsa bilin ki iyi işaret bir de fazla kafaya takmayın takarsanız iyice dökülür sağlıcakla.

 41. süleyman 20 Mart 2014 #

  Valla kulandık saçlarımız yakıyor inşallah faydası olur.

 42. samet 31 Mart 2014 #

  Merhaba arkadaşlar. İlk öncelikle saç dökülmesi genetik ya da kalıtsal olan arkadaşlar sarımsak vb. uygulamalardan uzak dursun çünkü faydası olmaz. Benim kendi cildiye doktorum bana zeytinyağının içine 1 diş sarımsak atmamı ve 10 gün kadar kapalı bir şişede bekletip yumurtanın sarısıyla beraber kafama dairesel şekillerde masaj yaparak sürmemi söyledi. 2 ayda toplam 5 kere yaptım alın tarafımda sarı sarı tüyler çıktı gerçekten değişimin farkına varıyorsunuz ama bununla beraber balık yumurta ve çinko gibi vitaminleri de almanızı öneririm .

 43. Zeynep 02 Nisan 2014 #

  Arkadaşlar bunu gerçekten laf olsun diye yazmıyorum. Sarımsak normalinde fazlaca asitli olduğundan cildi yakar ve tahriş eder. Yani yalnız kullanıldığında saç derinizi yakar ve kurutur. Bunun anlamında kuruyan deriyle birlikte saçınızın daha hızlı dökülmesidir. Eğer kullanacaksanız, benim 1 senedir kullandığım sarımsaklı şampuanı var, gerçekten çok faydasını gördüm, aktarlarda bulabilirsiniz, fiyatında uygundur. Eğer sarımsak maskesi yapmak isterseniz de; 1 hafta 10 gün önceden 2 diş sarımsağı hafif zeytinyağı ile birlikte dövün ve 1 su bardağı zeytinyağı ekleyin, karışımı 1 hafta/10 gün bekletin ki sarımsağın asitli etkisi zeytinyağı ile yumuşasın, zeytinyağı her zaman saçı yumuşatır ve parlaklaştırır. Eğer şampuanı kullanırsanız, haftada 3 defa sade zeytinyağı maskesi yapın ki, saçlarınız kurumasın. Şifa olsun.

  • turan 10 Mayıs 2014 #

   Merhaba, kullandığınız sarımsak özlü şampuanın markası nedir? Paylaşır mısınız?

 44. firuze 09 Nisan 2014 #

  Merhaba arkadaşlar yazıları okudum fakat sarımsağın deriyi yaktığını okuyunca biraz tereddüt ettim deride yara gibi şeyler çıkmıyor değil mi? Bir de saç derim zaten yağlı zeytinyağı kullanamam aranızda sarımsak kullananlar yorum yapabilir mi teşekkürler.

 45. atakan 10 Nisan 2014 #

  Denemekte fayda var.

 46. cinkos 02 Mayıs 2014 #

  Evet haklısın kardeşim arkadaşlar çam yağı süper ve etkili 1 ayda faydası görülecektir. Özellikle saçları dökülen baylar.

 47. erdoo 03 Mayıs 2014 #

  Arkadaşlar anlamadığım sarımsağı direk mi surelim yoksa benim alnım açık önce kazıyıp mı sürmek gerekir?

  • idris 12 Mayıs 2014 #

   Arkadaşlar size çok kolay bir mantık söyleyeyim yüzde yüz garantili saçlar ve köklerin çıktığını gözlerinizle gözlemleyeceksiniz. Allahın izniyle saçlar gürleşecek dökülen saçlarınız inşallah geri gelecek orijinal tavuk yumurtası sarısı beyazını çıkarın içinden orijinal zeytinyağı ve 2 diş sarımsak bunu uygulayın akşam sabah ılık suyla yıkayın her gün düzenli şekilde yapın farkı göreceksiniz. Çoğu arkadaşta çıkmış sizde de faydası olur.

 48. İsa Çelikli 19 Mayıs 2014 #

  Merhaba. Her hafta bir kere 3 diş sarımsağı cam rendede rendeleyip, bir miktar hakiki zeytinyağı ile karıştırıp, masaj yaparak saçıma sürüyorum. Sonuç mükemmel! Olmayan saçlarımın yerinden saç çıkmaya ve doğal bir parlaklık çıkmaya başladı. Saçlarımın rengi, yağmurdan sonra çıkan gökkuşağının rengi gibi. Devamlı yapmanızı tavsiye ederim.

 49. Aykut 03 Haziran 2014 #

  Selam arkadaşlar, Sarımsağı saça sürmek kadar yemenizde çok önemli ben her gün 1 diş sarımsak yiyorum çiğ çiğ denemenizi tavsiye ederim kokacak ama saç daha önemli tabi ki.

 50. tugra 18 Haziran 2014 #

  Valla kokusuna dayanabilirseniz yapın 1 hafta oldu hala geçmedi ıslandıkça daha çok kokuyor ne zaman geçeceğini bilen varsa yazsın.

  • leyla 15 Temmuz 2014 #

   Sirkeli su ile yıka ilk etapta sonra normal duşunu al koku kalmaz.

 51. kadir 03 Temmuz 2014 #

  Selam bende sac dökülmesini baya takıntı yapıyorum kendime ve sarımsağın saca iyi geldiğini hemen hemen herkesten duyuyorum ve yüzden bende deneyeceğim inşallah bir faydası dokunur :-)

 52. emre 08 Temmuz 2014 #

  Benim anlamadığım nokta şu; sarımsağı havanda ezdikten sonra saçımıza sürüyoruz ya sarımsağın suyunu mu bekletmeliyiz yoksa ezilmiş sarımsakları mı strecle sarpi bekletmeliyiz? Sarımsağı çok bekletince hücreleri öldürüyor diye duyum almıştım.

 53. leyla 15 Temmuz 2014 #

  Gençler kokmasını istemiyorsanız yıkandığınız suya sirke katın önce sirkeli suyla durulayıp sonra normal duşunuzu alın koku kalmamaktır ;)

  • Esra 24 Temmuz 2014 #

   Hemen geçirir mi iki gündür koku iliklerime işledi ne yaptımsa çıkmıyor.

 54. mehmett 16 Temmuz 2014 #

  2 güne 1 sürsem zararı olur mu kokusu benim için sorun olmaz. Sarımsak asidinin çok fazla uygulanınca saçı döküyormuş doğru mu? Lütfen yardım edin.

 55. servet 16 Temmuz 2014 #

  Saçımı sert bir şekilde çekiyorum saclarım çok dökülüyordu 15 gün önce doktora gittim ve doktor 1 vitamin eksikliğinden saçkıran olmuş dedi. İki ilaç ve 1 demir, 1 çinko hapı verdi saclarda dökülme azaldı ama günde geliyor saç çekmeden dökülmüyor ama sacım acaba bu dökülme normalimi yani normalde dökülmüyor ama çekince dökülüyor.

 56. Ebru 16 Temmuz 2014 #

  Arkadaşlar hepsi hikaye inanmayın sarımsakmış zeytin yağıymış nenemin masalları doktorada sordum yok öyle bir şey saçınızı kılın çıkış yönünün tersine jiletle kazıtmaktan başka çare yokmuş en etkili yöntem buymuş boşuna kendinize işkence etmeyin!

  • Evren 27 Temmuz 2014 #

   Arkadaşlar boşuna işkence çekmeyin. En etkili sonuç sarımsak derinize sürmek kadar yemekte önemlidir. Her gün 1 diş sarımsak yiyin ve su uygulamayı yapın sac dökülmesine karşı şampuanınıza bir kaç damla çam terebentin yağı damlatın dökülen saçlarınızın daha gür çıkmasını sağlar. Not: Mümkünse saçınızı kazıtın deriyi yeniler ve daha dolgun ve gür çıkmasında etkili.

 57. ayla 30 Temmuz 2014 #

  Sakına sarımsağı kafanıza sürmeyin burada okuduklarımdan yola çıkarak sürdüm bütün kafam alerji oldu doktora gittim çok kızdı bu uygulama saç köklerimi yakabilir bir daha saçlarım çıkmaya bilirmiş. Allahtan gittin doktora krem falan verdi geçti alerjim.

  • Sindelfingen 07 Aralık 2014 #

   Ayla hanim; ben de saçlarımda sakak bölgelerinde uyguladım sarımsağı ve kızarıklıklar sivilceler oldu ve artık yeni sac çıkmadığı gibi o bölgedeki saclarda uzamıyor. Almanya da bu konuyla ilgili doğru düzgün ilgilenen bulamadım. Eğer mümkünse doktorunuzun hangi kremleri ve ilaçları verdiğini yazabilir misiniz? Teşekkürler.

 58. Tecrübe 01 Ağustos 2014 #

  İstikrarlı kullanırsanız meyvesini alırsınız kardeşim şöyle söyleyim benim şakaklarım açıldı tepe bölgem seyrekleşti açılan şakak bölgesine kesme şekeri sürerek zımparaladım yani derimi kanattım 2 günde 1 sonra sarımsağı ezip sürdüm not çok acı vericidir. Bunu kanatılan kısımlar kabuk bağladıkça 2 günde 1 3 günde bir şekerle biraz sürtüp uygulayım bekletin ve yeni başladıysanız 1 hafta her akşam badem yağ sarımsak yağ zeytin yağ ile güzelce masaj yapıp sarın 1 haftadan sonra 2 günde 1 yaparsınız ama devamlı yapın ve 2 saat bekletin sardıktan sonra tabi en az 2 saat ben bunları uyguluyorum ve gayet memnunum şakaklarımda yavaştan kapanma mevcut 2 ay oldu yapalı.

 59. ugur 03 Ağustos 2014 #

  Sirke ruhu yalnız saçkıran oluşan bölgede kullanılır bu bölge önce biraz tahriş edilir daha sonra kibrit çöpünün zehirli yani yanan ucuna pamuk sarılır ve sirke batırılarak saç kıran olan bölgeye sürterek sürülür biraz yakar daha sonra kabuk bağlar ve kabuklaşma geçtikten sonra sarı tüyler çıkar bunlar daha sonra siyahlaşarak saça dönüşür. Sirke ruhu mısır çarşısında aktarlarda bulabilirsiniz. Biz bu uygulamayı çok eski bir kuaförden öğrendik ve ailemizde sac kıran olan birinde denedik gerçekten sonuç verdi. Sizlerle paylaşmak istedim.

 60. şeyma 03 Ağustos 2014 #

  Ben yaklaşık 2 aydır sarımsak uyguluyorum saçıma, bir suru ufak ufak saclar çıkmaya başladı.. Kokusundan rahatsız olan arkadaşlara sarımsağı sürdürdükten sonra çam terebentin yağı ile de saçlarına masaj yapsınlar 2 saat kadar sonra yıkadıktan sonra koku kalmıyor. Birde saç için ari sütü polen de çok faydalı barcelona yağı ile de bir karışım yapabilirseniz 2 ayda benim saçım gözle görülür baya canlandı. Tabi ki hemen bir gürleşme beklemeyin saçınız 6 ayda anca gürleşir.

  • Kerim 31 Ağustos 2014 #

   Merhaba Şeyma ben 23 yaşımdayım saçlarım dökülüyor sarımsağı nasıl sürüyorsun, kaç dakika bekletiyorsun, yardım edersen sevinirim.

 61. feyzullah gür 16 Ağustos 2014 #

  Gerçekten sarımsak başka diyeceğim önerebileceğim bir şey yok.

 62. melke 21 Ağustos 2014 #

  Arkadaşlar, bir ara yoğun bir şekilde saçlarım döküldü. Ne yaptıysam durduramadım. Yıllar önce öğretmenimin tavsiyesiydi sarımsağı ikiye böl saçına sür diye bende aynen yaptım saça zarar vermeden sürdüm sonra sarımsak parçalarını atmaya kıyamadım onları da ezip birazda suyla karıştırıp suyunu saç dibine sürdüm. 1 saat beklettim yıkadım ertesi günü saçımı taradım çok az döküldü. İlk hafta her gün akşam yaptım ikinci hafta iki günde bir yaptım saçlarım daha dolgun durdu ve gerçekten hızlı uzadı saçların kısa olduğu için fark ettim ama kokusu çıkmıyor bende kokusunu kel olmaya tercih ediyorum.

 63. samete 22 Ağustos 2014 #

  Beyler sarımsağı alın rendeleyin zeytin yağıyla karıştırın 1 gün bekletin sacınıza sürün özel bir şampuanla yıkayın sonra.

 64. ibrahim 23 Ağustos 2014 #

  Arkadaşlar bu yağı aktardan mı alalım yoksa evde mi yapalım cevap verirseniz sevinirim.

 65. semih 28 Ağustos 2014 #

  Merhabalar 20 yaşındayım saçlarım seyrek ve abimlerin saçı olmadığı için bende korkuyorum dökülür diye sarımsaklı zeytin yağı kürü kullanıyorum gürleşmesi için ama çok yapamıyorum malum koktuğu için rahatsız oluyorum. 15 günde bir kere yapıyorum yalnız pek faydasını göremedim şuana kadar. Daha sık mı yapmalıyım kokusunu nasıl önlerim? Bana bir yardımcı olursanız sevinirim.

 66. emre 29 Ağustos 2014 #

  Selamın aleyküm benim sizlere sorum olacak bende uyguladım bende sarı sarı minik tüyler çıkmaya başladı bu normal mi? sizde hemen kalın saç olarak mı çıkmaya başladı yoksa bu sarı tüyler zamanla kalınlaşacak mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

 67. Yunus 05 Eylül 2014 #

  Arkadaşlar benim saçım çok yağlanıyor ve kepekleniyordu, bir gün eczanenin yanından geçerken camda bir yazı gördüm bir elektronik cihazla ücretsiz saç derisine bakıldığı yazılıyordu. İçeri girip baktırdım çok kötü görünüyordu. Beni aydınlatıp tavsiye ettiği vitamin ilaçları ve bitkisel şampuan. Ben bunları almadım çünkü param yoktu. Bende kafamı kazıttım jiletle tersine vurduğum bile oldu. 2 Gün sonra denize gittim. Hem denize girdim hem de kumsalda güneşlendim kendimi iyice yaktım :D Eve geldiğimde acıdan duramıyordum kafam sırtım kollarım yanıyordu. Ve böyle 3 gün sabrettim kafamın derileri kalkma pozisyonundaydı banyoya girip ılık suyun altında biraz kaldıktan sonra kafa derisi yumuşadı ve avuçlarımın içiyle sert bir şekilde ovaladım ve derileri kaldırdım. Sonuç harika kafamın derisi değişti yerine taze bir deri geldi. Kendi kendinizin doktoru olun, doktora para vermekten kurtulun. ;)

  • semih 08 Eylül 2014 #

   Aahah beyin bedava diyorsun :D koptum yalnız okurken yorumunu.

 68. fırat 09 Eylül 2014 #

  Kökten çözüm istiyorsanız saç ekimi.

 69. ibrahim can 19 Eylül 2014 #

  Bende inşallah sevgilimin zoruyla başlayıcım hadi hayırlısı kullanacağım yöntem, sarımsak rendeleyin (sac olmayana bölüme sürmez) 1 saat bekleticim (zeytinyağı da kullanabilirim karışım olabilir. Sacımı yıkamadan önce (elmalı sirke ) kullanıcım. Şampuanla kullanıcım.

  • Canan 10 Kasım 2014 #

   Sarımsak çok asitli bir madde, onun için cilde direk uygulamak tehlikeli olabiliyor. Esimin sakal eksikliği olan bölgelerine uyguladım ve 1 saat bekleme neticesi sonuç korkunçtu. Yakıp atmış cildi resmen. 3 haftada geçmedi, ve de Silverdin-Kortizon uygulayarak ancak tahrişler geçti. En güzeli aktarlarda satılan sarımsak yağını ısırgan otu yağıyla ya da zeytinyağı gibi bir yağla karıştırıp uygulamak. Ya da zeytinyağına bir miktar sarımsağı parçalayıp atarak sarımsak yağını evde kendimiz hazırlamak da güzel bir çözüm olabilir.

 70. Yusuf 01 Aralık 2014 #

  Merhabalar

  Askerdeyken saçkıran illetine yakalanmıştım ama Allah’tan sadece bir bölgede 1 tl büyüklüğündeydi çok geç fark etmiştim saçımın uzunluğu da fazla değildi ama o bölgenin daha da belirginleştirmeden saçı kısalttırmıştım eczane olsun berber olsun gittiğimde önerdikleri sadece sarımsak olmuştu ve bende saçkıranın olduğu bölgeyi acıyana ve kabuğu kalkana kadar sarımsakla ileri geri ve dairesel hareketlerle o bölgeye sarımsak uyguladım açık olan yara sabaha kadar kabuk bağlamaya başladı ve 2. günden itibaren aşırı bir kaşıntı içeresine düşürdü beni ve tam 6. günde saçlar tamamen çıkmayı başladı kabuğu kaldırmamla beraber kaşıntı daha da arttı ve bu uygulamayı sadece bir kez yaptım faydasını gördüm.

  Şimdi ise sarımsakları tamamını rendeleyip zeytinyağında beklettikten sonra saçımın tamamına masaj yaparak uyguluyorum ama bundan önce saçınızın çok kısa olması lazım bununda sebebi edindiğim tecrübedir. Saç uzunken hem zor oluyor ve bütün köklere aynı değerde kürün yayılmadığını düşünüyorum saçı kısalttıktan sonraki uygulamamda ise kürü masaj yaptıktan sonra streçliyorum ve 2-3 saat bekletiyorum biraz sızı veriyor buda olması gereken bir şey katlanılmayacak bir şey değil.

  Sakal konusunda sıkıntı yaşadığım dönemde seyrek olan kısma sarımsakla kıpkırmızı olana kadar sarımsağı sorun olan bölgede ufak hale gelene kadar uyguluyordum ve sonuç 5. uygulamamdan sonra sonuç verdi. 2 bazen 3 günde bir uyguluyordum askerdeydim her gün traş olmamdan dolayı sonucu fark etmem biraz geç olabilir diye düşünüyorum ama sonuçlar sarımsakla hep olumlu.

  Buraya yaşadıklarımı aktarmamın sebebi benim gibi bu durumda olan binlerce kişi olduğunu biliyorum ve en azından deneyip olumlu bir sonuç gördüğümden dolayı yardımcı olmak istedim çünkü insanlar her yeni deneme için öncesinde yapıp sonuç alan kişilerin yorumlarını merak olumlu yada olumsuz bir şeyler arar ve birçok yöntemi deneyip pes edenlere ışık olsun bu deneyimim işe yarıyor çok geç olmadan en azından deneyin sarımsakta bol zeytinyağı da hafta 1-2 defa yapın yeterlidir.

 71. Yusuf 14 Aralık 2014 #

  Evet, arkadaşlar 2 hafta sonuçlarını söylüyorum daha öncede belirtmiştim yorumumda şuan sonuç %70 düzeyinde saçlar çıkmaya ve dipten güçlenmeye başladı sanırım bu sebepten devamlı tatlı kaşıntı var son 5-6 gündür sonuçlar mükemmel herkese tavsiye ederim olay budur eczanelerden boş ilaçlar ve şampuanlara para dökmeyin bu işi 5 liraya tamamen halledebilirsiniz. Bu arada belirtmek isterim saf zeytinyağı olması gerekiyor diye belirtenler olmuş a101 den aldığım zeytin yağı ile yaptım bide saf zeytin yağı arayacak zamanım yoktu basite kaçtım demek ki sıkıntı değilmiş o kadar.

 72. roni 15 Aralık 2014 #

  Bolca sarımsağı ezip hakiki zeytinyağında dinlendirin ve bu kürü haftada iki kere yatmadan önce saçınıza yedirdikten sonra üstünü kapatıp yatın sabaha kadar kalsın. Emin olun ki saçınız %100 çıkacaktır.

 73. Yasemin 20 Aralık 2014 #

  Bende saçlarımı kazıttım. Çok dökülüyordu iki akşamdır uyguluyorum yani sarımsak ve zeytinyağını ezip kafama sürüyorum. Folyo ile kapatıyorum. Aşırı şekilde yanıyor ve kafama dokunduğum zaman kafamda 45 derece sıcaklık oluyor. Yaklaşık 1-2 saat kadar bekletiyorum. Daha sonra sarımsak özlü şampuan aldım daha iyi sonuç alacığımı söyledi eczacı arkadaşım. Deniyorum İnşallah bir faydasını görürüm. Ama yalnız ne kadar süre yapacağımı bilmiyorum 1 haftamı 2 gün mü haftada 1 mi bunu bilmiyorum.

 74. Gürkan 08 Ocak 2015 #

  Elimi saçımda hafifçe gezdirdiğimde en az 6-7 saç teli dökülüyordu gerçekten beni çok üzüyordu yaklaşık 1 ay 3 günde 1 defa saçıma sarımsak ile zeytin yağı sürdüm şimdi ayni şekilde elimi saçımda gezdirdiğimde en fazla 1 yada 2 tane dökülüyor belki oda yok. Sarımsağı saçınıza sürecekseniz eğer sakinizi 3 numaraya vurmanızı tavsiye ederim aksi halde sakinizin derisine işleyeceğini sanmam ve faydasız olur. Sarımsağı iyice ezdikten sonra sacınıza sürün ve bağlayın 1 saat kalsın bayağı yakacak sonra zeytinyağı sürün ve saçınıza mesaj şeklinde yedirin ve ayni şekilde bağlayın. 3-4 saat bekleyin hem kafanız rahatlayacak hem psikolojiniz. Bende işe yaradı umarım sizlere de yararı olur.

 75. ferhat 18 Ocak 2015 #

  Merhabalar bende stres yüzünden iki tane bir lira büyüklüğünde saçkıran çıktı. Sarımsak sürmemi söylediler surdum fakat bir yararı olmadı. Bir berber arkadaşım kesme şekerle ilk önce çizip yara yapıp sonra tuza banıp sarımsak sürmemi söyledi yaptım ve bir hafta içinde tüylendi. Daha sonra beyazladı uzadıkça kestirdikten sonra siyah sac geri çıkmaya başladı. Lakin is stresinden farklı yerde bir daha çıktı. Simdi oraya uyguladım bakalım sonuç ne olacak.

 76. ajmrt 30 Ocak 2015 #

  Arkadaşlar benimde saçım çok dökülüyor. Sarımsak sur dediler 1 ay kadar yaptım dökülme azaldı bir başka formül buldum onu yapıyorum simdi dökülme var ama az. Ben 30 diş sarımsağı rendeledim 500 ml lik bir cam şişeye koydum üzerine de hakiki zeytinyağı koydum ve birazda tuz ekledim. Etrafını da folyo ile kapladım ışıktan korumak için. 1 hafta beklettikten sonra kullanmaya başladım. Kullanacağım kadarı yağı alıyorum ve içine de tatlı badem yağı ekliyorum 1 cay kasığı kadar yetiyor ve saçıma sürüp 4 ile 5 saat bekletiyorum ve ilik suyla yıkıyorum. Yıkarken de gene sarımsaklı şampuan kullanıyorum ve bonede takabilirsiniz bu sizin tercihiniz. Bunu yapmadan öncede aile hekiminize gidin ve kan değerlerinizi öğrenin kan değeri düşük se saçınız dökülüyor aile hekiminize durumu anlatın o size şampuanın içine kırmanız gereken ilaçlar verecek. Faydasını göreceksiniz inşallah.

 77. sabo 09 Şubat 2015 #

  Ben sarımsağı sac derime yediremiyorum çünkü sarımsaklar aşağı dökülüyor ne yapabilirim.

 78. hayati aydeniz 10 Şubat 2015 #

  Benim saçım döküldü önler iyice açıldı ve seyrekleşti bende saç ektirdim saçlarım pek çıkmadı umduğum sonucu alamadım ektireli 16 ay oldu doktor sıklaştırma yapabiliriz dedi. Tekrar o acıyı çekmek istemiyorum sarımsak faydalı diye okudum acaba saçıma sürsem saçlarım gürleşir mi bazıları sarımsağın saça zarar verdiğini söylüyor saç derisini tahriş ediyormuş yardımcı olabilir misiniz?

 79. UquR 22 Şubat 2015 #

  Genetik dökülmeye de iyi geliyor mu? Tam anlamıyla dökülmedi sadece saç tellerim çok inceldi buda kel bir görünüm yapıyor. Bu sarımsağı sürsem kalınlaştırır mı acaba.

 80. sarımsakçı 23 Şubat 2015 #

  Arkadaşlar bu konuları yıllar önce araştırmış ve denemiş biri olarak saç gürleştirme ve çıkarma konusunda sarımsağa yapışın. Dökülen yerlere kesik sarımsağı veya lapayı kapayıp sürün zeytinyağında kullanabilirsiniz. Fakat karıştırmayın ayrı ayrı kullanın. Yıllar önce geçirdiğim bir ameliyat sonrası saçımın tepe noktası dökülmüştü. Sarımsaklı karışım yapmıştım. Fakat içinde birçok şey vardı şuan hatırlamıyorum. Bir kere kullanıp faydasını görmüştüm karışımda sarımsağı yakıp külünü kullanmıştım. Tüy kıl işinde sarımsaktan şaşmayın fakat sabır işi bir iki kereyle olacak şey değil bıkmadan kullanın. Bana da dua edin. Ha birde şampuan kullanmayın doğal sabunları kullanın

 81. ozge 05 Ekim 2014 #

  Sende denemek için girdin demekki boş boş konuşma bence ;)

 82. abdullah 28 Aralık 2014 #

  Özge arkadaş kaç günde bir denedin?

Bir Cevap Yazın