Sarışınlar İçin Saç Renkleri

Sarışınlar özellikle koyu renk seçiminde daha şanslı çünkü hemen her koyu saç rengini sorunsuz olarak uygulayabilirler ve istedikleri tonu yakalayabilirler. Ancak her saç rengi seçiminde olduğu gibi ten renginizin ne olduğunu belirlemelisiniz. Eğer pembe tonlarında teniniz varsa soğuk, sarı ve altın tonlarında teniniz varsa sıcak ten renginiz olduğu anlamına gelir. Bunu belirlemek için aynada, yüzünüzün yanına düz beyaz bir kağıt tutup, teninizin mavimsi pembe veya sarıya yakın olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Koyu Renkler

Eğer “sarışın bomba” olmaktan sıkıldıysanız ve kendinize biraz “gizem” havası vermek istiyorsanız koyu kahve renkleri kullanabilirsiniz. Açık tenli olan sarışınlara çok koyu tonlar tavsiye edilmez çünkü koyu tonlar sizi olduğunuzdan daha solgun gösterebilir. Soğuk cilt tonu için kül kahve ve açık bej denenebilir. Saçlarınızın rengini koyulaştırdığınızda yapacağınız makyajında buna uygun olarak değişmesi gerektiğini unutmayın. Derin renklerde göz farı ve siyah gibi koyu renklerde kalem kullanmanız saç renginiz ile makyajınızı bütünleştirecektir. Daha radikal bir değişiklik için mavi-siyah saç rengini deneyebilirsiniz.

Sıcak ten rengine sahip sarışınlar içinse en çok çikolata ve kumral renkler tavsiye ediliyor. Altın kahve kullanarak özellikle yaz aylarında daha ışıltılı, sıcak ve yumuşak bir görünüm yakalayabilirsiniz.


Sarışınlar İçin Saç Rengi Örnekleri

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın