Sert Saç Nasıl Yumuşar?


                                          


Saçların sert olmasının iki ana nedeni vardır; birincisi saçlarınız doğal olarak kuru ve sert olabilir, ikincisi ise boya, sık şampuanlama, deniz ve güneşin etkisiyle kuruyup sertleşebilir. Nedeni ne olursa olsun sert saçı yumuşatmak için kullanabileceğiniz bazı doğal yöntemler ve saçları yumuşatmak için özel olarak üretilen kozmetik saç bakım ürünleri gibi seçenekleriniz mevcut. Saçlarınızın doğal hali sertse bakım yağları, serum ve nemlendirici saç bakım maskeleri kullanabilir, yıpranma nedeniyle sertleştiyse ağır şampuanlardan, boyadan ve saç düzleştirici ürünlerden bir süre uzak durabilirsiniz.

Sert Saçı Yumuşatmak İçin Yapılabilecekler

Öncelikle şampuan seçimini doğru yapmalı ve zaten kuru olan saçlarınızı daha da kurutacak şampuanlardan kaçınmalısınız. Nemlendirici özelliği olan şampuanlar kullanın ve duştayken saç tellerinden daha çok saç derinizi temizleyin. Saçlarınızı her gün şampuanlamayın çünkü her gün şampuanlamak saç derisini ve dolayısıyla saç tellerini kurutur. Her gün duş almak zorunda karlıyorsanız şampuanınızı yarı yarıya suyla karıştırabilirsiniz.

Günlük olarak kullandığınız bir kremi varsa bu kremi besleyici ve nemlendirici özelliği olmasına dikkat edin. Kremi dipten uçlara sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla tarayın.

Haftada 1 kez derinlemesine nemlendiren bir saç bakım ürününü kullanabilir veya badem yağı, zeytinyağı gibi doğal yağlarla bakım yapabilirsiniz. Doğal bakım için zeytinyağını parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak sürün, saç dipleri ve uçlarına da sürdükten sonra yarım saat bekletip şampuanla yıkayabilirsiniz.

Fön makinesi, saç kurutma makinesi, saç düzleştirici gibi ürünler saçları kurutarak sertleşmesine yol açar. Bu cihazları olabildiğince az kullanmaya çalışın ve zamanınız varsa havluyla fazla suyu alıp doğal kurumaya bırakın.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Yazan: admin Kategori: SAÇ BAKIMI 24 Yorum

24 Yorum Sert Saç Nasıl Yumuşar?

 1. gagger

  Peki, hangi şampuanı önerirsiniz? Ben bir süre Bioxin kullandım, saçım o yüzden sert oldu diye düşünüyorum. Daha önce böyle değildi çünkü. Bana ne önerirsiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

   
  • ahmet

   Benimde saçlarım sert ve düzene girmiyor, günde en az 2 kez yıkıyorum ya bana bir şampuan veya bir ürün önerinde bu dertten kurtulayım :)

    
 2. Serhat

  Saçlarım çok kuru ve sert sürekli dökülüyor bunun için ne öneriyorsunuz?

   
 3. şeyma

  Bioxin ve Bioblas hiç işe yaramıyor daha fazla sert yapıyor.

   
 4. Berk

  Arkadaşlar Head&Shoulders tavsiye ederim çok işe yarıyor.

   
 5. mami

  En iyisi arap sabunu :)

   
 6. arda

  Ben Elidor kullanıyorum banyodan sora 30 dakika işe yarıyor Justin’e benziyor azcık :)

   
 7. KeKo

  Bu nemlendirici bakım ürününü nerede bulabilirim ?

   
 8. hasan

  Clear kullanmayın o hiç işe yaramıyor.

   
 9. Davulcu vedat

  Saçlarım kezban gibi, sıkı, kabarık ve dalgalı. Ne yaptıysam işe yaramıyor. Şampuan ve krem aldım kuru saçlar için hiç işe yaramıyor :3

   
 10. yunus

  Benim saçlarım çok kuru ve çok kepek var ayrıca çok sert ne önerirsiniz?

   
 11. Batuhan

  Ya sacınız olmasaydı bırakın allah sizi öyle yaratmış

   
 12. mustafa

  Benim saçlarım cok garip ya kıvırcık aklı eserse çok yumuşak oluyor ama bazen duştan çıkıyorum kurutuyorum çok sert :)

   
 13. Mehmet

  Benim saçım eskiden sertti. Kafaya taktım nasıl yumuşatırım diye 1 ayda yumuşadı saç. Önce banyoya haftada 1 kez girdim sonrada saçımı önce yeşil kalıp sabun ile yıkadım. Sonrada hacışakir şampuanını aldım onunla da yıkadım sonra kuruladım. En önemli yeri saçı ıslak bırakmamak saçı ne olursa olsun kuru tutacaksınız ben böyle yaptım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

   
 14. seko

  Ben elidor ile yıkanıyorum saçlarım yumuşuyor 2 gün sonra semsert :D

   
 15. gwr

  Arkadaşlar en iyisi zeytin yağı. Zeytinyağını şampuanınızla karıştırın ve bekletin hem parlaklaştırıyor hem de nemlendiriyor.

   
 16. melih

  Nemlendirici şampuan ve zeytin yağı bir arada işe yarar mı?

   
 17. nihal

  Benim saçların gür sert ve kıvırcık her gün yıkadığınız takdirde bukle belirginleştirici serisi işe yarıyor özellikle 3. adım.

   
 18. Melike

  Saçlarım çok sert çıldıracağım.

   
 19. admin

  Allah kahretmesin saçlarım çok sert sertlikten bidon bidon yağ döküyorum yine yumuşamıyor ne yapacağım yardım edin ben bu saçlarla yaşayamam şimdi gidiyorum saçlarımı sıfıra vurmaya :( :(

   
 20. Tufan

  Arkadaşlar lütfen yardım! Benim sacların duştan sonra çok kuruyor resmen tas gibi oluyor sac yapımda sık ve yağlı artık nasıl oluyorsa banyo yapmayayım diyorum ama 2 günden sonrada kepek oluyor çözümlere baktım fakat en iyi şampuanı bulmam lazım yumuşatmak için bir ara bebek şampuanı bile denedim :)

   
 21. Taner

  Saçlarım o kadar sert ki tarak geçmiyor. Berberde bile zor kesiliyor. Banyodan sonra yumuşuyor ama yeniden sertleşiyor. Size iyi bir kalıp sabun alıp onu denemenizi tavsiye ederim.

   
 22. zaza

  Saçlarımı haftada bir yıkıyorum ne zaman yıkasam banyodan çıkınca saçlarım yarak gibi sem sert oluyor bunu nasıl engellerim ?

   
 23. jonny

  Bende sinuzit var ne yapmalıyım ?

   

Yorum