Sirke Saç Döker mi?

Sirke saç dökmez aksine saçları olumsuz olarak etkileyen saç derisinde görülen cilt hastalıklarının engellenmesine ve saçların daha parlak görünmesine yardımcı olur. Tabii sirkeyi saça ne kadar sıklıkla uyguladığınız da önemli. Eğer sirkeyi her gün kullanırsanız sirkenin asitli yapısı saçlarınıza zarar verebilir. Her şeyde olduğu gibi sirkeyi de saçlarınıza uygularken “azı karar çoğu zarar” ilkesinden şaşmamak gerekiyor. Ayrıca organik sirke kullanmak saçınızda daha olumlu etkiler yaratacaktır.

Sirke Saça Nasıl Uygulanır?

Sirkenin saça uygulanması oldukça basit, saçlarınızı normal şampuanla yıkadıktan sonra 1 ölçek sirkeyi 3 ölçek su ile karıştırarak kendinize durulama suyu hazırlayın. Şampuanı normal suyla temizledikten sonra bu sirkeli suyla saçlarınızı durulayın. Sirkenin saçınızı yıpratmaması için mutlaka suyla inceltmelisiniz. Sirkeli suyla saçlarınızı duruladıktan sonra havluyla fazla suyu alın ve saçlarınızı normal kurumaya bırakın. Başlarda sirke kokusu rahatsız edici olabilir ama saçlarınız kurudukça sirke kokusu da azalacaktır. Sirke kokusunun geçmesi için beklemek istemiyorsanız saçınızı sirkeli suyla duruladıktan sonra 4-5 dakika bekleyip tekrar şampuanlayabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

,

Sirke Saç Döker mi? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. beste 09 Haziran 2013 #

    Ben bu sirkeyi bir aydır düzenli olarak kullanıyorum cidden saçlarımda bir parlama ve uzama gördüm, hiç koku yapmıyor, çok faydalı bir şey herkese öneririm.

Bir Cevap Yazın