Yoğurtla Saç Uzatma


                                          


Tükettiğiniz tüm gıdalar saçlarınızın görünümünü yakından ilgilendirir. Yetersiz beslenme sonucu oluşabilecek vitamin ve mineral eksikliğini ilk olarak saç, cilt ve tırnaklarda görebilirsiniz. Sistemin normal ve sağlıklı çalışması için gereken vitaminler aynı zamanda saçların daha sağlıklı olması içinde önemlidir. Yoğurt gibi protein kaynakları dışarından maske şeklinde doğal saç bakımında kullanılabilecek, saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayan ürünlerdir.

Yoğurt ve Saç Sağlığı

Az yağlı yoğurt protein ve kalsiyum kaynağıdır. Protein vücudun genel sağlığını korumak ve saç dökülmesini engellemek için gereken besin öğelerinin ilk sıralarında yer alır. Protein eksikliği saç, cilt ve tırnaklarda kendini belli eder ve saçların donuk, kırılgan olmasına neden olur. Özellikle az veya hiç et yemeyenler için protein eksikliğini tamamlayacak kaynak olarak kullanılabilir.

Yoğurtla Hazırlanan Saç Maskesi

Yağsız, diyet yoğurtla evde hazırlayabileceğiniz kolay saç bakım maskesi saç ve saç derisini besleyerek daha parlak, yumuşak ve az kırılan saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarda yoğurdu bir kaseye alın ve içine 3-4 çay kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın. Saçınızı tutamlara ayırarak her tutama dipten uçlara kadar sürün. 30-45 dakika bekletip hafif bir şampuanla yıkayın ve bol ılık suyla durulayın.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:Yazan: admin Kategori: SAÇ BAKIMI 3 Yorum

3 Yorum Yoğurtla Saç Uzatma

 1. nehir

  Tavsiyelerinizi dikkate alıyorum.

   
 2. İrem

  Yoğurdun içine bal kattıktan sonra saçımıza sürdükten sonra saçlarımız yapış yapış olmaz mı?

   
 3. eylül

  Hayır iremcim olmaz saçın için koydugun yoğurt miktarı kadarda balı ayarlıyabilirsin.

   

Yorum