Yoğurtla Saç Uzatma

Tükettiğiniz tüm gıdalar saçlarınızın görünümünü yakından ilgilendirir. Yetersiz beslenme sonucu oluşabilecek vitamin ve mineral eksikliğini ilk olarak saç, cilt ve tırnaklarda görebilirsiniz. Sistemin normal ve sağlıklı çalışması için gereken vitaminler aynı zamanda saçların daha sağlıklı olması içinde önemlidir. Yoğurt gibi protein kaynakları dışarından maske şeklinde doğal saç bakımında kullanılabilecek, saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayan ürünlerdir.

Yoğurt ve Saç Sağlığı

Az yağlı yoğurt protein ve kalsiyum kaynağıdır. Protein vücudun genel sağlığını korumak ve saç dökülmesini engellemek için gereken besin öğelerinin ilk sıralarında yer alır. Protein eksikliği saç, cilt ve tırnaklarda kendini belli eder ve saçların donuk, kırılgan olmasına neden olur. Özellikle az veya hiç et yemeyenler için protein eksikliğini tamamlayacak kaynak olarak kullanılabilir.


Yoğurtla Hazırlanan Saç Maskesi

Yağsız, diyet yoğurtla evde hazırlayabileceğiniz kolay saç bakım maskesi saç ve saç derisini besleyerek daha parlak, yumuşak ve az kırılan saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarda yoğurdu bir kaseye alın ve içine 3-4 çay kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın. Saçınızı tutamlara ayırarak her tutama dipten uçlara kadar sürün. 30-45 dakika bekletip hafif bir şampuanla yıkayın ve bol ılık suyla durulayın.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,


Yoğurtla Saç Uzatma İçin 10 Yorum Yapılmış

 1. nehir 05 Temmuz 2013 #

  Tavsiyelerinizi dikkate alıyorum.

  • duygu 03 Eylül 2014 #

   Sarımsak iyi fikir mi?

 2. İrem 17 Haziran 2014 #

  Yoğurdun içine bal kattıktan sonra saçımıza sürdükten sonra saçlarımız yapış yapış olmaz mı?

 3. eylül 22 Temmuz 2014 #

  Hayır iremcim olmaz saçın için koydugun yoğurt miktarı kadarda balı ayarlıyabilirsin.

  • damla 22 Şubat 2015 #

   Islak saçlara sadece balda sürülebilir ama ıslak olmalı ben denedim tabi bunu banyoda küvetin içindeyken yapmanız daha iyi olur çünkü bal akıyor.

 4. Kader 23 Ağustos 2014 #

  İçine sarımsak rendeleyin, kötü koksa da işe yarıyor 🙂

 5. sibos 09 Mart 2015 #

  Ya saçı uzatıyor mu faydasını gören oldu mu?

 6. bahar 29 Eylül 2015 #

  Benim saçlar uzamıyor bu bu doğru mu?

 7. Merve 25 Mayıs 2016 #

  Yoğurt saçta mantar yapmaz di mi?

 8. Merve 25 Mayıs 2016 #

  Farmasi nin şampuanlarını kullanan var mı acaba?

Bir Cevap Yazın