Yumurta Akıyla Saç Maskesi


                                          


Protein bakımından zengin olan yumurta akıyla saçlarınızı güçlendirebilir ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Yumurta akının saça faydalarından yararlanmak için 2 yol var; beslenme listenize yumurta akı eklemek veya evde çok kolay hazırlayabileceğiniz saç maskesini düzenli olarak uygulamak. Yumurta akı ayrıca cilt bakımında, kırmızı lekelerin görünümü azaltmak ve cildin dokusunu geliştirip, pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir.

Yumurta Akıyla Saç Maskesi Tarifi

Yumurta akını sarısından ayırdıktan sonra bir kaseye alın ve köpürünceye kadar iyice çırpın. Kullanmanız gereken yumurta adedi saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak değişebilir. Kısa saçlar için 1, omuz üzerine düşen saçlar için 2 yumurta akı yeterli olacaktır.

Yumurta akının saça sürüldüğünde sabit kalması için yoğurt ekleyebilirsiniz. 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt ile yumurta akını yoğun kıvama gelinceye kadar karıştırın. Bu aşamada güzel kokması için bir kaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz.

Karışımı parmak uçlarınıza tüm saçınıza sürün ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Maskeyi saçlarınıza sürerken etrafa damlamaması için boynunuzun çevresine büyük bir havlu sarabilirsiniz. Maskeyi saçınızda 15 dakika beklettikten sonra normal bir şampuan ve soğuk/ılık suyla çıkarabilirsiniz.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Yazan: admin Kategori: SAÇ BAKIMI Yorum ekle

Yorum