Açık Tenliler İçin Saç Renkleri

Teniniz açık renkli olsa da rengin sarıya mı yoksa pembeye mi yakın olduğunu belirlemeniz, doğru ve size en yakışan saç rengini bulabilmeniz açısından önemli. Ten renginiz pembenin tonlarındaysa kuzgun siyahı, bal ve kül renkleri şık durabilir. Eğer ten renginiz sarıya yakınsa altın sarısı tonları, kestane tonlarını deneyebilirsiniz. Ya da saçınızı doğal renginde bırakıp bu renklerde gölgeler kullanabilirsiniz.

Siyah

Eğer koyu siyah rengini açık tenle bağdaştıramıyorsanız yanılıyorsunuz. Siyah rengin iki ana tonu vardır; mavimsi alt tonları olan abanoz siyahı ve koyu kahve alt tonları olan yumuşak siyah. Yumuşak siyah saç rengi buğday ten rengi olanlarda kullanılırken abanoz siyahı açık tenlilerde çok şık durur. Parlak, koyu siyah saç açık teninizi daha da ön plana çıkartarak size hoş bir hava verecektir.

Kumral

Koyu kumral saçlar açık tene sıcak bir hava vererek daha sağlıklı bir görüntü yaratır. Kızıla yakın alt tonları olan kahverenginden uzak durarak çikolata, ceviz renklerine yönelin. Fildişi rengi tene sahip olanlarda en iyi duran saç rengi koyu kumral tonlarıdır.


Kızıl

Ateşli ve gizemli bir renk arıyorsanız kızıla bir şans verebilirsiniz. Eğer cildiniz pembenin tonlarındaysa bakır-kızıl kullanmayın. Pembe ten için mor-kızıl renk daha uygun olacaktır. Bronz ve maun tonları solgun bir görünüm vereceğinden bu tonlardan kaçının.

Sarı

Platinyum rengi, açık tenler için kullanılabilir. Ancak platinyum rengini bir uzmana yaptırmalısınız çünkü boya yanlış uygulanırsa saçınıza hasar verebilir. Platinyum sizin renginiz değilse kül sarısını deneyebilirsiniz. Açık tenlilere altın sarısı tonları önerilmez çünkü cilt rengini ön plana çıkartmak yerine soluk görünmesine neden olur.

Açık Tenliler İçin Saç Renkleri İçin 4 Yorum Yapılmış

 1. asya 28 Ocak 2015 #

  Siyah saç renginin tonlarını nasıl elde edebilirim?

 2. özge arıkan 16 Aralık 2015 #

  Beyaz tenliyim bana hangi renk olabilir?

  • admin 15 Mart 2016 #

   Bu makaledeki renkler olur 🙂

  • burcu 30 Mart 2016 #

   Ben de beyaz tenliyim saçımı siyaha boyattım erkek arkadaşım ve çevrem yüzümün daha da güzel göründüğünü söyledi size de yakışır.

Bir cevap yazın