Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Fas’a özgü argan ağacının yemişlerinden elde edilen argan yağı, Afrika kıtası başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde ve son yıllarda ülkemizde de saç bakımında popüler olarak kullanılan yağlar arasında yer almaktadır. Diğer doğal yağlara göre, zahmetli üretimi nedeniyle biraz daha pahalı bir yağ olan argan yağını, saçlara parlaklık ve canlılık vermek, saç tellerini güçlendirmek ve saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamak için kullanabilirsiniz.

Argan Yağının Saçta Kullanımı

Argan yağını saçlarınızda kullanmak için farklı uygulama yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı ve saç derisini derinlemesine nemlendirmek için bir miktar argan yağını saçlarınıza, kökten uçlara kadar sürün. Ne kadar yağa ihtiyacınız olacağı saçlarınızın uzunluğuna göre değişecektir. Yağı eşit miktarda yayabilmek için saçınızı tutamlara ayırabilirsiniz. Saç tellerine sürme işlemi bittikten sonra yağla saç derinize masaj yapın. Yağın saçlara ve saç derisine nüfuz etmesi için saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve bir havluyla ya da streç filmle sarın. Bu noktadan sonra iki seçeneğiniz var. Birincisi, eğer vaktiniz yoksa yağı 1-2 saat bekletip normal şampuanla saçlarınızı yıkamak, ikincisi ise daha etkili bir nemlendirme için yağı gece boyunca saçlarınızda bekletmek ve sabah duş almak.


Argan yağının bir diğer uygulanma şekli ise saçları şampuanladıktan sonra bir miktar argan yağını, sanki saça nemlendirici sürer gibi sürüp duruladıktan sonra duştan öyle çıkmak. Eğer saç telleriniz kalınsa ve saçlarınız kıvırcıksa tüm saçınıza sürebilirsiniz. Ancak saç telleriniz inceyse saçların orta kısmında uçlara kadar sürmeniz saçlarınızın hacim kaybetmesini engelleyecektir.

Saç uçlarınız çok kırılıyorsa ve kuruyorsa işten eve geldikten sonra sadece uçlara bir miktar argan yağı sürebilirsiniz.

,

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır? İçin 10 Yorum Yapılmış

 1. öykü acar 30 Ocak 2015 #

  Argan yağı çok faydalı. Saç kırıklarını önlüyor ve saçların daha parlak ve daha canlı durmasını sağlıyor bunu bizzat denedim ve gördüm teşekkürler.

  • bus 06 Nisan 2015 #

   Elektriklenmeyi de önlüyor mü?

   • nur 06 Ağustos 2015 #

    Evet önlüyor.

  • gül 19 Ağustos 2015 #

   Saçlarım dökülüyor ona da iyi gelir mi?

 2. Betül 15 Eylül 2015 #

  Ya kesin işe yarıyormu garantimi :/

 3. Aynur 01 Ekim 2015 #

  Saçlarım cox tokulur. O qeder yag deyirler ki bilmirem hasini istifade edim?

 4. Sibel 25 Aralık 2015 #

  Evet argan yağı gerçekten faydalı doğal bir yağ ben kullanıyorum sac dökülmesi için almıştım. 2. kez sürmeme rağmen hemen etkisini gördüm ve saçlarımda boya falan olmadığı doğal olduğu için parlaklık kırıklık konusunda da belirgin faydalarını görüyorum tavsiye ederim.

 5. Adem 02 Haziran 2016 #

  Dökülmeyi %80 90’a kadar durduruyor parlaklık ve canlılık katıyor güçlendiriyor ve uzamasına da cok etki edıyo düzenli kullanırsanız 1 ay içinde gözle görülür bir eti yapıyor çakma arganlarada dikkat ⚠

 6. Busra 11 Haziran 2016 #

  Hangi argan yagi iyi

 7. Ömer 05 Temmuz 2017 #

  Saçlarım dökülüyor yani önde sağda solda açılma oldu yukarı doğru.Nasıl kullansa faydasını görürüm? iyi gelirmi

Bir cevap yazın