Çam Yağının Saça Faydaları

Çam yağı; genellikle kas ağrıları, romatizmal ağrılar için, sinek ve diğer haşeratı kovmak için, solunum yollarını etkileyen astım, grip, nezle, bronşit ve astım gibi rahatsızlıkların belirtilerini hafifletmek ve sinüsleri açmak için kullanılır. Saça faydası ise, antiseptik özelliği ile saç derisinde bulunan hastalıkların tedavisine yardımcı olması ve saç derisini aşırı kurumaya karşı korumasıdır. Ancak esansiyel yağ olarak kabul edilen çam yağı deri üzerinde kullanılmadan önce taşıyıcı yağlarla (badem yağı, zeytinyağı…vb) inceltilmelidir. Direk cilde sürüldüğünde tahrişe ve hassaslaşmaya yol açabilir.

Çam Yağı ve Faydaları

Kas ağrıları için kullanılan en popüler masaj yağları arasında yer alan çam yağı, günümüzde deterjanlardan böcek kovuculara, dezenfekte solüsyonlarından boyalara kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Genellikle şeffaf olan çam yağını bazen çok açık amber renginde de bulabilirsiniz. Tatlı bir aroması vardır ve kokusu canlılık verir. Toksik olmayan çam yağı cilt yüzeyinde kullanırken 15/1 oranında inceltilmelidir. Örneğin saç derinize çam yağıyla masaj yapmak istiyorsanız 1 damla çam yağı için 15 damla zeytinyağı ya da badem yağı kullanmalısınız. Hassas bir cildiniz varsa taşıyıcı yağ miktarını arttırabilirsiniz.

,

Çam Yağının Saça Faydaları İçin 36 Yorum Yapılmış

 1. ismet 20 Nisan 2013 #

  Merhaba, elimde 100 ml çam yağı bulunmakta ve ben bunu saçım için kullanmayı düşünüyorum. Şampuan ile karıştırmam gerekiyor mu? ya da direkt kullanmamda bir sakınca var mı? Teşekkürler.

 2. şenol 16 Mayıs 2013 #

  Hiç faydası yok.

 3. erol 23 Mayıs 2013 #

  Çam yağını sakın tek başına kullanmayın zeytinyağından 15 damla çam yağından 1 damla karıştırın ya da badem yağından karıştırın.

 4. burhan 25 Haziran 2013 #

  6 aydır kullanıyorum hiç saçım çıkmadı yazık verilen paralara.

 5. halil 04 Temmuz 2013 #

  Kel’in merhemi olsa başına sürer, kullandım hayatta en kutsal şeyler üzerine yemin ederim en ufak bir faydası yok. Buna vereceğiniz parayla kumar bile oynasanız zorunuza gitmez en azından şans iyi değildi kaybettim dersiniz. Tokatlanınca ne diyeceksiniz?

 6. mustafa 05 Temmuz 2013 #

  Bence de faydasız:( Kesinlikle kullanmayın.

 7. emine 26 Temmuz 2013 #

  Bende ilk bugün kulandım beni çok soğuttunuz. Galiba verdiğim para ile kaldım 🙁

 8. murat 02 Ağustos 2013 #

  Tamamen reklamdan başka hiç bir şey değil aldım kullandım ben hiçbir faydası yok gerçekten faydası olsa doğruları yazardım maalesef.

 9. Martiripolisli 14 Ağustos 2013 #

  Bence demekte fayda var hem çok pahalı da değil. Hiç yoktan yan etkisi yok.

 10. Silvan 14 Ağustos 2013 #

  Deneyin bence faydalı ne de olsa doğadan gele şifa.

 11. kosovalı 28 Ağustos 2013 #

  Bende başladım kullanmaya sanki çıkıyor gibi ama psikolojik galiba darbelendik mi ne 🙂

 12. Samet 19 Eylül 2013 #

  Beyler şimdi şöyle bir konu var. Saç hücrelerin artık zayıflamaya başladıysa işe yarar. Eğer ki kafan artık avcunun içi gibi olmuşsa o kafaya bir faydası olmaz. Ama eğer ki sacın artık iyice inceldiyse saç tellerin canlılık verir güçlendirir veya ön kenarlarda açıklık oluşuyor sarı tüyler var o tüyleri canlandırıyor. Ben direk avcuma döküp saçıma iyice dip kısımlarına masaj yaparak yediriyorum. Yarım saat falan bekletiyorum sonra duşa gidiyorum yıkanıyorum fazla bastırıp havluyla kurulanmayın saç tellerinizi kırıyor olabilirsiniz birde. Ben faydasını görüyorum.

  • oflu 22 Eylül 2013 #

   Ben 4 aydır kullanıyorum hiç bir gram faydasını görmedim kesinlikle para tuzağından başka hiç bir şey değil buna para harcamayın.

 13. valeria 24 Eylül 2013 #

  Ben faydasını gördum harika hemde normal şampuan kulandım kızımın saçları inanılmaz dökülüyordu hemen durdu arkadaşlar inanmayın.

 14. Selin 04 Ekim 2013 #

  Ben nedense faydasını gördüm tavsiye ediyorum.

 15. dilek 07 Ekim 2013 #

  Ben ilk kez bugün kullandım ama 50 ml şişenin yarısını şampuanıma kattım ve saçlarımı yıkadım çok mu katmışım korkmaya başladım ve sanki daha çok döküldü gibi.

 16. Hakan 30 Ekim 2013 #

  Ben kuaförüm müşterilerimden iki tanesi iyi geldi diyor bende kendime aldım bir haftadır kullanılıyorum ben bu olaya şans meselesi diye bakıyorum inşallah tutar 🙂

 17. mertses 06 Kasım 2013 #

  Çam yağı kulandım saç köklerinin daha ilk günlerde güçlüleştiğini hissettim. Ondan sonra 1.5 ay içinde yeni saç oluşumunu gözlemledim. İnsanlar saçların gürleşmiş ne kullanıyorsun diyorlar.

 18. gamze 04 Aralık 2013 #

  Bende yeni aldım, 4 lira bir şey yani. Ben saçlarıma iyi geleceğini düşünüyorum.

 19. ece 22 Aralık 2013 #

  Siyah turpu rendeleyip 4 bardak suda kaynatın, ılıyınca içine 1 yumurta sarısı ekleyip karıştırın saçınıza iyice yedirin. Streçle bağlayıp üzerine havlu sarın bir saat bekleyin. Saçlarımı hızlı uzatmak için kendim kullanıyorum 10 gündür eşime uyguluyoruz. Bir gece turplu su bir gece çam yağı. Sarı sarı tüy şeklinde çıkmaya başladı bile. Denemeye değer, belki sizlere de faydası olur.

  • Aysun 15 Kasım 2015 #

   Ece peki bunu şampuana döksek?

 20. itikat 25 Aralık 2013 #

  Saçınız için hergün bir bardak suya 41 fatiha okuyun için. itikat meselesi bu inanın bakın nasıl saçlarınız çıkıyor.

 21. itikat 25 Aralık 2013 #

  Bir tavsiye daha piyasadaki şampuanları kullanmayın aktarda ki kalıp sabunlardan kullanın ne geldiyse başımıza bu şampuanlardan geldi zaten.

 22. Gly 08 Ocak 2014 #

  Arkadaşlar ben kullandım yaklaşık bir hafta dır duştan çıktıktan sonra çok az miktarda uyguluyorum diplere faydasını gördüm çok zayıf ve yıpranmış bir saçım vardı gürleştiği hissediyorum psikolojik olarak değil etrafım da farkında tavsiye ederim ama ben 7 tl gibi bir paraya aldım çok para vermeyin.

 23. cumali 21 Şubat 2014 #

  Kaç kez kullandım. Devamlı kullanılması gerekiyor dediler aylardır kullanıyorum boşuna sürüyorum çam yağını. Öğrenci adamımız neden böyle bir şeyle kandırıyorlar bizi. Valla bu ülkeden soğudum önüne gelen bizi çarpıyor. Bundan sonra bende mi bir ilaç çıkarayım ne herkes yolunu bulmuş galiba.

 24. yasin 25 Şubat 2014 #

  Arkadaşlar herkese olacak diye bir şey yok bu neye benzer biliyor musunuz kan gurubuna benzer birbirlerin den alışverişe benzer bazı kan gurubuda ne alır nede verir hesabı demek istediğim şu sizin dnanıza uyması size pozitif bir sonuç vermesi ben kullandım ve hala kullanıyorum. Dnası uymayan kimse varsa şunu yapmasını tavsiye ederim hakiki zeytin yağı alsın sarmısağı dövsün karıştırsın her gün veya iki günde bir saçına akşamları masaj yapsın masaj 20 dakika 1 saatte öyle kalsın alın size kesin çözüm hadi hayırlı işler.

 25. atılgan 17 Mart 2014 #

  Arkadaşlar bu ürünü herhangi bir aktardan alabilirsiniz ben aldım günde 1 defa 1 fincan suya 4 damla damlattıktan sonra saçlarıma uyguluyorum evet dökülen saçlar çıkmıyor ama kepek vb şikayetlerim bitti sonuçta kökü bende palavralara inanmayın.

 26. estetisyen 07 Nisan 2014 #

  Bazı arkadaşların yorumlarını okudum 4-6 ayda sac çıkmasını beklemişler yanlış sacların uzama dinlenme dökülme gibi evreleri vardır ve her evre için belli bir zaman gerekir. Ayrıca tek başına lokal olarak uygulanan bu ve buna benzer ürünlerden medet ummakta son derece yanlıştır. Böyle bir şey olsa mucize olurdu. Ölmüş kıl kökünün canlanmasını bekleyemezsiniz. Eğer sac dökülmesi varsa ilk önce bir doktora gidip bunun neden kaynaklandığını öğreniniz.

 27. ali yaman 06 Eylül 2014 #

  Ben çam yağı kullanıyorum kuaför saçı keserken saç seyrelmiş dedi çam yağını kullandım saç kendine geldi valla kuaföre gidip madalya takıcam.

 28. duygu 10 Eylül 2014 #

  Cam yağı mı yoksa başka bir şey mi neyse artık çıksın ve su sac dökülmelerinden kurtarsın. Eskiden dökülmeyen bu saclara ne oluyor anlamış değilim kullandığımız şampuanlar mı zarar veriyor kökleri zayıflatıyor sizce?

 29. ercan 06 Ocak 2015 #

  Size önerebileceğim ürün horse tail yani atkuyruğu ekstrakttıdır buda saç köklerini güçlendirdiği gibi saç folikülünün daha sağlıklı saçları beslemesini sağlar ve saç folikülü sağlıklı olan gözeneklerden saç çıkmasını sağlamaktadır.

 30. Merve 14 Ocak 2015 #

  Her şeyin devası var, bu saç dökülmesinin niye yok.

 31. NİL 16 Ocak 2015 #

  Merhaba arkadaşlar benim saçım çok geç uzayan bir saçtı ben aktar (baharatçı) dan yılan yağı ve çamtrebenti aldım. Kokusu benzin gibi ağır kokuyor. Arkadaşlarımın ve kuaförümün isteği üzerine deneyim dedim ne kaybederim dedim ve denedim. ilk kez kullananlar saçının önce uçlarına çamtrebenti ile ovalıya ovalıya sonra tüm saçımı çamtrebentini yedirsin. Sonra saçınızı tepeye topuz yapıp beklettim 2 saat sonra şampuan ile yıkadım. Yılan yağını kokmuyor bilginiz olsun yılan yağını da önce saç uçlarına tüm saça uygulayabilirsiniz ben 2 şişe kullandım çokta memnun kaldım ince telli saç olduğu için çok dolaşıyordu şimdi kolay taranıyor dolaşıktan eser kalmadı. çam trenbetininde 2 yemek kaşığı kadar büyük boy 750ml. Şampuanınıza katın ve çalkalayın düzenli olarak kulanın gerçekten müthiş uzuyor. Benim saçımın uzunluğu boynumdaydı omzuma değmiyordu kısaydı bu işlemi yapmaya başlayalı 5-6 ay gibi kısa bir sürede saçlarım şimdi belime indi.

 32. berin 16 Mart 2015 #

  Kullanayım dedim yorumlardan sonra soğudum ne yapsam ki?

 33. Ebru 17 Mart 2015 #

  Erken konuşuyorsunuz. Sac bu hemen uzayacak değil. Siz önce düzgün bir şekilde Yağı saçınıza duştan önce nüfus edin yarım saatten fazla kafanızda kalmasın. Ayrıca badem Yağı ile kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bende demir eksikliği olduğu için sacım gereğinden fazla döküldü. Eski halini alması için her şeyi denedim. Son çare çam yağını aldım. Sabrettim baktım ki 1 yıl sonra sacım eski halini almış. Biraz sabretmeniz ve doğru kullanmanız gerekiyor. Boş konuşmayın derim.

 34. gizli 20 Temmuz 2015 #

  aynen

Bir cevap yazın