Çörek Otu Yağının Saça Faydaları

Günümüzde, saç dökülmesini önleme ve dökülen bölgelerde yeniden saç çıkartma ile ilgili binlerce dakikalık televizyon programı yapılıyor, dergi ve gazetelerde sayfalarca makale yazılıyor. Ancak sitemizi hazırlarken incelediğimiz kaynaklarda, genetik saç dökülmesi için, bilimsel araştırmalarla işe yaradığı %100 kanıtlanmış herhangi bir ilaca veya bitkisel ürüne rastlamadık. Yani saçlarınızın ilerde nasıl görüneceğini öğrenmek için yakın akrabalarınızın saçlarına bakmanız yeterli. Çünkü kalıtımsal saç dökülmesine saç ektirme dışında şu anda bir çözüm yok.

Ancak bu, saçlarınıza bakım yapmayı bırakmanız anlamına gelmemeli. Çünkü bakımsız saçlar hem daha çabuk dökülür hem de sağlıksız görünerek şekil vermesi zorlaşır. Çörek otu yağının saça faydaları da tam bu noktada önemli. Saç bakımında düzenli olarak çörek otu yağı kullanmak veya yemeklerle birlikte çörek otu yağı tüketmek saçları güçlendiriyor, nemlendirerek doğal bir parlaklık veriyor.


Çörek Otu Yağı ve Kullanımı

Çörek otu yağının saça faydası, genel vücut sağlığı için gerekli olan esansiyel yağ asitleri bakımından zengin olmasından ileri geliyor. Bu yağ asitleri vücut tarafından üretilmediği için gıdalar yoluyla alınması gerekiyor ve etkileri başta cilt ve saçlar olmak üzere tüm vücutta görülüyor. Esansiyel yağ asitleri için diğer doğal kaynaklar ise yağlı derin deniz balıkları ve keten tohumu. Çörek otu yağından saç sağlığınız için nasıl faydalanabileceğinize gelince; çörek otu yağını yemeklerle, salatalarla birlikte tüketebilirsiniz. Bazı forumlarda ise özellikle saç dökülenlerin çörek otu yağıyla saç derisine ve saç diplerine masaj düzenli olarak masaj yapmaları öneriliyor.

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları İçin 9 Yorum Yapılmış

 1. kerem 26 Mart 2014 #

  Dökülüyor yavaş yavaş kellikten korkuyorum gerçekten varsa bir çare bilen yazsın lütfen saygılar.

  • mekanellisekiz 22 Ocak 2015 #

   Yarım kilo toz kile, çörekotu yağının iki yada üç küçük şişesinin tamamını boşaltın. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin elma sirkesi ilavesi olmasa da olur. Su ilavesiyle çok cıvık olmayacak kadar karıştırın. Bunu istediğiniz kadar sık yapabilirsiniz yüzde yüz doğal dökülmeyi yüzde yüz Keser ama kullandığınız suya da dikkat etmelisiniz Su da temiz olmalı. Saçları şampuanla da yıkamayın.

  • mekanellisekiz 22 Ocak 2015 #

   Bu formül saçınızda en az yarım saat durmalı sonra doğal sabunlarla yıkayın.

 2. ali ballı 29 Kasım 2014 #

  Dostum saçların dökülmesin istiyorsan şampuanlardan uzak kal ve zeytinyağlı saf sabun kullan. İlk iki ay saçların alışana kadar dökülür biraz sonra hep o sabunu kullanırsan geçer daha sağlam olur asılsan bir iki tel anca gelir deneyebilirsin. Birde çörek otu yağını iki güne bir saçına uygula saçların hem canlı olacak hem de saçları parlayacak not: kesinlikle jöle sürme saçlarına.

 3. yasemin 04 Şubat 2015 #

  Size en basit saç uzatma soğuk pres çörek otu yağını 13 yaşından küçük iseniz 1 çay kaşığı sabah akşam aç karna eğer 13 yaşından büyük iseniz 1 tatlı kaşığı sabah akşam aç karna not; herkesin saçı farklı olur ama bu haftada 10 cm uzatıyor benimkini uzattı.

  • hatice 29 Ağustos 2015 #

   Hangi markayı kullandınız?

   Benim saçımı diğer yağlar dökmüştü ama çörekotu yağı dökmemişti bilginize…

 4. aslı 14 Aralık 2015 #

  Arkadaşlar keratinden sonra saçım çok zayıfladı çörek otu deneyeceğim iyi gelir mi?

 5. Prf.martin 05 Ocak 2016 #

  Evet iyi gelir ben de kullandım herkese tavsiye ederim.

 6. Esma 28 Ocak 2016 #

  Ben sana ısırgan otunu öneririm. 10 tane yağa bin basar. Saçı döken dht hormonunu bloke ediyor inanılmaz bir şey. Benim avuç avuç dökülen sacımın dökülmesi durdu. Bir tutam ısırganı bir miktar suda kaynat demle sacını şampuanladıktan sonra bu suyla durula. Kesin çözüm.

Bir cevap yazın