Ela Gözler İçin Saç Rengi Tavsiyeleri

Ela gözler için saç rengi seçerken göz renginden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ten rengi. Ten rengi sıcak veya soğuk olabilir. Sarının tonları sıcak, pembenin tonları soğuk olarak kabul edilir. Ayrıca sarı veya pembe olması fark etmeden güneşten bronzlaşan tenler genel olarak soğuk ten rengi kategorisinde yer alır. Ten renginizin ne olduğunu belirledikten sonra gözlerinizin renginin elanın hangi tonu olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin sarı veya kahverengi benekleri olan bir elayla iyi gidebilecek bir saç rengi gri veya yeşil benekleri olan bir elayla uyum göstermeyebilir.

Ela Gözler ve Soğuk Ten Rengi için Saç Renkleri

Pembeye yakın ten rengi olan ela gözlüler için renk seçenekleri çok. Orta tonlarda altın rengi, karamel veya şampanya sarısı iyi birer seçim olabilir. Bu renkler göz renginizi ön plana çıkaracaktır. Kumral ve açık altın kahve renkleri de soğuk ten rengi ve ela gözler için kullanılabilir. Çilek sarı ve sıcak karamel renkleri yüzü aydınlatırken gözlerin rengini belirginleştirir. Kül rengi ve buğday tonlarından kaçının.


Ela Gözler ve Sıcak Ten Rengi için Saç Renkleri

Sıcak bir ten renginiz varsa kahverenginin sıcak tonlarından birini seçebilirsiniz. Çikolata, tarçın ve kestane rengi sıcak tenli ela gözlere sahip kadınlar için en uygun renk tonlarından bazılarıdır. Saçlarınızın renginde radikal bir değişikliğe gitmek istiyorsanız bordo rengini deneyebilirsiniz. Yanlarda ve taç bölgesinde gölgeler saçlara hareket verebilir. Gölgeler için seçeceğiniz rengin ana renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Garanti olsun derseniz, gölgeleri ana rengin bir kaç ton açığı yaptırabilirsiniz. Son yıllarda moda olan diğer bir uygulama ise saçın üst kısmından orta bölüme kadar çikolata kahvesi, buradan itibaren uçlara kadar kumral tonuna çevirmek. Renkler arası geçişin kusursuz olması artık kuaförünüze kalmış.

,

Ela Gözler İçin Saç Rengi Tavsiyeleri İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. gül 25 Temmuz 2015 #

    Gözüm rengi ela saç rengi röfle istiyorum yakışır mı acaba.

  2. Çilem 20 Ağustos 2015 #

    Gözlerim ela saç kesimim önler uzun arkası kısa 35 yaşındayım tarçın rengi bana nasıl olur?

Bir cevap yazın