Gri Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Gri saçlar günümüzde eskiden olduğu kadar yaşlılığın bir belirtisi olarak görülmüyor hatta iyi bakılan gri saçlar size şık ve farklı bir hava katabilir. Saçlarınızın grileşmesinden memnun değilseniz ara ara adaçayı suyuyla durulayabilir ve gri tellerin sayısını azaltabilirsiniz. Eğer gri saçlarınızdan memnunsanız bu yazıda gri saçlar için şampuan seçimi ve bazı bakım tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Gri Saçlar İçin Şampuan ve Bakım

Gri saç telleri daha çok kuruma eğiliminde olduğu için mutlaka nemlendirici özelliği bulunan bir şampuan kullanın. Griliğin artışından şikayetçiyseniz boyaya alternatif olan ve saç rengini bir iki ton koyulaştıran şampuanlardan kullanabilirsiniz. Saç renginizde yapacağınız ani değişikliklerin doğal durmayacağını unutmayın.

Omega 3 yağ asitleri gri olsun olmasın her saç için besleyici özelliğe sahiptir ve saçların daha sağlıklı, parlak görünmesini sağlar. İyi marketlerde ve kozmetik mağazalarında omega 3 içeren şampuanlar bulabilirsiniz. Omega 3 almak için diğer yollar keten tohumu, ceviz, yağlı soğuk su balığı (somon, ton) tüketmek veya doktora danışarak besin takviyesi kullanmaktır.


Gri saçlar için piyasada pek çok bakım ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünlerden kullanmaya karar verirseniz ağır kimyasallar içerenleri değil organik olanları bulmaya çalışın.

Konu yıpranmaya gelince gri saçların gri olmayan saçlardan bir farkı yok. Saçlarınızın çok fazla güneş ışığına maruz kalmasına izin vermeyin. Güneş saçları kuruttuğu gibi saçın rengini de açarak grilerin sayısını arttırabilir. Yazın sahile inmeden önce mutlaka güneş koruma faktörlü bir saç kremi kullanın veya sahilde şapka takın. Fön makinesini, saç düzleştiriciyi sık kullanmak saçlarınızı yıpratabilir. Bu ürünleri kullanmak yerine banyodan çıktıktan sonra havluyla suyun fazlasını alın ve saçlarınızı doğal kurumaya bırakın. Ayrıca saçları her gün şampuanlamak saçı ve saç derisini kuruttuğu için önerilmemektedir.

Dengeli beslenme saçlar için çok önemli. Kafeinli içeceklerden, yağlı gıdalardan uzak durarak bol bol B12, E ve A vitamini içeren gıdalar tüketin. Bu vitaminler saçlarınızı nemlendirecek ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Eğer saçlarınızı boyatacaksanız griden kömür karasına geçmek doğru bir seçim olmayacaktır. 1 ton, en fazla 2 ton koyu renge boyatabilirsiniz.

Saç telleri aslında “beyazlamaz” saç folikülünde pigment üretimi durduğu için rengini kaybeder ve şeffaflaşır. Beyaz görünmesinin nedeni çevresindeki koyu renkli saç telleridir.

Sadece birkaç şampuanlama sonucunda saçınızı orijinal rengine döndürdüğünü iddia eden şampuanları kullanmaktan kaçının. Bu tür şampuanlar saçı yıpratan kimyasal saç boyaları içermektedir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın