Hacimlendirici Saç Maskesi

Kuaförünüzde ya da kozmetik ürünler satan mağazalarda profesyonel hacimlendirici saç maskeleri veya saç serumları bulabilirsiniz. Bu uygulamalar ile saçlara hacim vermek mümkün, ancak bunun için bütçe ayırmanız gerekiyor. Evde, kolayca hazırlayabileceğiniz hacimlendirici saç maskesi ile aynı etkiyi neredeyse hiç para harcamadan yakalayabilirsiniz.

Saçlara hacim vermek için hazırlanan maske için ihtiyaç duyacağınız tek malzeme yumurta. Yumurta maskesini hazırlamak için, 1 bütün yumurtayı (saçlarınız uzunsa 2 yumurta kullanmanız gerekebilir) bir kaseye alarak iyice çırpın. Daha sonra yumurtayı saç köklerinden uçlara kadar, her tutama iyice yedirerek yayın. Saçlarınızı başınızın üstünde, bir havlu veya boneyle toplayın. Maskenin etkisini göstermesi için 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.


Yumurtayı saçınızdan çıkarmak için soğuk su kullanın. Sıcak su kullanırsanız yumurta saçlarda pişebilir ve çıkarmak için uzun süre uğraştırabilir. Şampuanladıktan sonra saçlarınızdaki fazla suyu havluyla alın ve soğuğa ayarlı saç kurutma makinesiyle kurutun.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın