Kahverengi Gözler İçin Saç Rengi

Kahverengi gözler için saç rengi seçiminde öne çıkan diğer önemli faktör ten rengidir. Eğer göz renginize ve ten tonunuza uygun bir saç rengi belirleyebilirseniz bu yüzünüzde ön plana çıkartmak istediğiniz özelliklerin altını çizecektir. Seçtiğiniz saçın size tam olarak yakışması için önemli bir diğer nokta ise yüz şekline göre uygun bir kesim seçmek. Yuvarlak, elmacık kemikleri çıkık, kare ve oval yüzler için farklı kesimler kullanılmalıdır. Kesimde önemli olan yüzün açıkta kalan kısmının mümkün olduğunca yuvarlağa yakın olmasıdır.

Kahverengi Gözler İçin En İyi Saç Rengi Hangisi?

Eğer güneşten çok yanmadıysanız ten renginiz sıcak veya soğuk tonlardadır. Sıcak ten rengi sarının tonları, soğuk ten rengi ise pembenin tonları olarak kabul edilir. Çok bronzsanız, bu renkte soğuk tonlar arasında yer almaktadır.


Sıcak Ten Rengi ve Kahverengi Gözler

Ten renginiz sarının tonlarındaysa size tavsiye edebileceğiniz saç rengi kahvenin tonları olacaktır. Koyu kahve, orta kahve ve çikolata renkleri size uygun olabilir. Taç bölgesinde karamel veya bal renginde gölgeler kullanabilirsiniz. Bu renkler, kahve ve ela gözlerin daha çok ön plana çıkmasını ve çekici görünmesini sağlayacaktır. Derin kızıl renkler olan kumral veya kestane gibi renkler ten renginizin daha açık, göz renginizin daha koyu algılanmasını sağlar.

Soğuk Ten Rengi ve Kahverengi Gözler

Pembe tonlarında ten renginiz varsa karamel ve bal renklerini deneyebilirsiniz. Bu iki renk mizacınızı yumuşatabilir ve romantik görünmenizi sağlar. Kül sarısı ve açık kahve tonları denenebilir. Seçtiğiniz renge göre gölgelerde altın sarısı veya buğday rengini kullanabilirsiniz.

Gözler, yüzün en ayırt edici bölgesidir ve doğru saç rengi seçimiyle gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Ten renginizle doğru tonu yakalamak sizi kesinlikle daha çekici gösterecektir.

, ,

Kahverengi Gözler İçin Saç Rengi İçin 6 Yorum Yapılmış

 1. hatice 20 Ocak 2014 #

  Saçlarımın uçları siyah diplerim kızıl saçlarım tamamen koyu kahve tonlarında olamaz mı ?

 2. edanur 13 Aralık 2014 #

  Saçım kahverengi yüzüm hafif pembe hangi renk gider?

  • leyla 20 Aralık 2014 #

   Sütlü çikolata rengini tercih edebilirsiniz.

 3. zeynep 06 Ocak 2015 #

  Selam. Arkadaşlar benim tenim açık pembe yanaklarım var koyu kahve göz rengim bir de siyah saclar hangi renk yakışır şimdiden teşekkürler.

 4. özge arıkan 09 Ekim 2015 #

  Benim göz rengim kahverengi benim saç rengim hangisi olabilir?

  • admin 16 Ekim 2015 #

   Makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın