Kalın Telli Saçlar İçin Modeller

Kalın telli saçlar için uygun saç kesim modelini bulmak ve şekil vermek zorlu olabilir çünkü verdiğiniz modelin kısa sürede formunu kaybetmesi ve saçların kabarması ince telli saçlara göre daha kısa zaman alır. Ancak saçlarınızın kalın telli olması, istediğiniz ve size yakışan modeli bulamayacaksınız anlamına gelmiyor. Eğer gittiğiniz kuaförde kestirdiğiniz modellerden uzun süredir memnun değilseniz kuaförünüzü değiştirme yoluna da gidebilirsiniz.

Kalın telli saçlar için tavsiye edilen modellerin çoğu ya çok kısa ya da uzun modellerdir. Eğer bu kesimlerin arasında bir model kullanırsanız saçlarınız çok kabarık görünebilir. Çok kısa modeller saçlarınızın dağınık görünmesini engellerken uzun modeller saçların ağırlığıyla aşağı doğru çekilmesini sağlar ve kabarıklığı engelleyerek daha kolay şekil verebilmenize imkan tanır. Kalın telli saçlar genellikle istenilenden daha hacimli görüldüğü için ara makasıyla bu hacim azaltılabilir.

Katlı kesimler, taç bölgesinde çok kısa olmadığı sürece kalın telli saçlarda kullanılabilir. Genel kural olarak düz, kısa kesimler bu tip saçlar için tavsiye edilmemektedir. Asimetrik, hareketli, katlı, dinamik modelleri deneyebilirsiniz. Eğer saçlarınız kalın telli ve kıvırcıksa düzleştirebilir, çok düz ise hafif dalga verebilirsiniz.


Pixie Kesim

Kısa pixie saç kesim modelleri özellikle çalışan kadınlar için idealdir, şeklini uzun süre korur ve bakımı kolaydır.

Bob Kesim

Orta uzunluktaki klasik bob modeli özellikle dar yüzlerde kullanılabilir. Yüzünüz yuvarlak ise omuz uzunluğunda bob kesimi tercih edebilirsiniz.

Katlı Modeller

İyi bir katlı kesim modeli yaptırırsanız saçlarınıza günlük kullanımda kolay şekil verebilir ve çok kabarık görünmesini engelleyebilirsiniz.

Kalın Telli Saçlar İçin Modeller İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. elif 13 Haziran 2015 #

    Nasipse pazartesi günü saçımı kestireceğim .O kadar çok saç modeli var ki çok kararsız kaldım. Ama şunu diyeyim ki bütün saç modellerinin ayrı bir özelliği ve güzelliği var.

  2. Büşra çetinkaya 17 Ocak 2016 #

    benim saçım oldukça kabarık. Hatta baya bi kabarık saçım omuz hizzamdan biraz aşağıda kestireceğim kat kat yaptırmak ve ara makas attırmak olur diyo bu sayfa başka bi sayfaya baktığımda sadece ara makas atın dediler kat kat çözüm değişmiş ne yapmalıyım?

Bir cevap yazın