Kilolular İçin Saç Modelleri

Fazla kilolarınız varsa doğru saç modeliyle yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Kilolu ya da normal kilonuzda olun saç modeli seçerken dikkat etmeniz gereken nokta yüzünüzün şeklidir. Oval, kare, yuvarlak, kalp şeklinde yüz için farklı saç modelleri kullanmak gerekir. Kuaförler fazla kilosu olanlara genellikle uzun saç modellerini önermektedir. Bu sayede dalgalı saçlarla, bukleler veya doğru yerleştirilmiş saç tutamlarıyla yüzünüzü ideal olan “oval şekle” yaklaştırabilirsiniz. Aşağıda farklı yüz şekilleri için en uygun saç modelleri hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Oval Yüz İçin Saç Modelleri

Fazla kilonuz varsa ancak yüz şekliniz ovalse diğer yüz şekillerine göre biraz daha şanslısınız çünkü fazla kilo oval şeklini bozmaz ve bu yüz şekliyle neredeyse her saç modelini uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Hafif kaküllü modeller, açık dalgalı saçlar, yandan toplanan at kuyruğu gibi modelleri deneyebilirsiniz. Saçlarınız düzse biraz dalga vermek sizi hem genç gösterir hem de yüzünüzün daha ince görünmesine yardımcı olur.


Kare Yüz İçin Saç Modelleri

Kare yüz şekli genellikle şekilli çene bölgesi ile avantajlıdır. Tek yandan sarkan dağınık örgü modeli veya yine tek yandan sarkan açık saçlar yüzünüzü oval şekle yaklaştırarak istediğiniz görünümü yakalamanızı sağlayabilir. Ayrıca saç tokaları, çiçek gibi saç aksesuarları dikkati yüzünüze çekmenizi sağlar.

Kilolular için saç modelleri

Yuvarlak Yüz İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüz için yapılması gereken elmacık kemiklerinin üzerinden sarkan saçlarla yüzü oval şekle yaklaştırmaktır. Saçlarınızı açık olarak kullanabilir veya yanda toplanan dağınık örgülü modelleri deneyebilirsiniz. Dalgalı saçlar doğru modeli daha kolay bulmanız için avantaj sağlar.

Kilolular için saç kesim modelleri

Kalp Yüz İçin Saç Modelleri

Kalp yüz şeklinde saç modelinin alın bölgesini biraz kapatmasına dikkat etmelisiniz. Kaküllü modelleri deneyebilirsiniz. Kilolular için saç modelleri arasında kalp yüz şekli bob kesim için en uygun yüz şeklidir.

Kilolular için saç kesimi

Kilolular için uzun saç kesimi

Kilolular için dalgalı saç modelleri

Kilolular için saç kesim modelleri

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın