Kısa ve Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar, yakışan ve kolay şekil alan saç kesim modelini bulmanızda size pek de yardımcı olmaz. Nemli havalarda hemen kabarır ve sabahları şekil vermesi zordur. Ancak saç tipinize uygun kısa modellerle kıvırcık saçlarınızın her zaman bakımlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, saçı düz olanlarda saçlarını kıvırcık yapmak veya biraz dalga vermek için epey vakit harcıyor.

Kısa ve Kıvırcık Saçlar İçin Pixie Modeli

Kıvırcık saçları olanlara, az bakım gerektiren kısa “pixie” kesimi önerebilirim. Alın üstüne veya yanlara doğru uzayan tutamları daha şık bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz. Bu modele şekil vermesi kolay olduğundan her gün farklı bir model yaratabilirsiniz. Düz saçlarda olduğu kadar kıvırcık ve yarı kıvırcık saçlarda da kullanılabilir. Nemli bir havada bulunsanız bile model fazla bozulmaz.

Kıvırcık Bob Modeli

Daha önceki yazılarımızda günlük kullanıma uygun, her an şık görünen, bakımı kolay ve aşağı yukarı her yüz şeklinde kullanılabilecek saç modelleri arasında saydığımız bob modeli kıvırcık saçlarda da kullanılabilir. Saçlarınız çok kıvırcıksa banyodan sonra kurutma makinesi ile biraz düzleştirerek kurutabilir veya saç spreyi ile şekil verebilirsiniz.


,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın