Kül Sarısı Saç Rengi

Eskiden kül sarısı saç rengi “donuk ve cansız” olarak görülürdü ancak Hollywood ünlüleriyle birlikte son yıllarda en popüler sarı saç renkleri arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü moda dergilerinde, forumlarda, moda bloglarında şu anda en çok talep göre sarı tonu kül sarısı. Kendine güvenli, havalı, sıra dışı ve muhafazakar bir görünüm veren kül sarısı saç rengini pek çok boya markasının güncel kataloğunda bulabilirsiniz.

Peki kül sarısı sizin için uygun bir saç rengi mi? Bunun için gardırobunuza bakabilirsiniz. Eğer elbiseleriniz, bluzlarınız, ceketleriniz de ahududu tonları, gri tonları tercih ediyorsanız, mavi jean üzerine beyaz tişört giymekten hoşlanıyorsanız kül sarısı sizin renginiz olabilir.

Kül Sarısı Tonunu Yakalamak

Eğer saçlarınızın doğal rengi çok koyuysa önce bir ağartıcı ürün kullanmanız gerekebilir. Kızıl gibi bazı pigmentleri ağartmak uzmanlık gerektirdiğinden bu işlemi bir kuaför salonunda yaptırmanızı tavsiye ederim. Sonbahar aylarında koyu kül rengiyle açık tonlarda gölgeler yaz aylarında da tam tersini kullanabilirsiniz.


Kül Sarısı İçin Saç Kesim Önerileri

Bu renk en güzel uzun veya orta uzunlukta saçlarda kendini gösteriyor. Saçlarınızın dalgalı veya düz olması önemli değil, uzun olsun yeter. Katlı dalgalı modeller, Cleopatra kesim, düz modeller… hepsi kül sarısıyla kullanılabilir.

,

Kül Sarısı Saç Rengi İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Nazan 03 Kasım 2015 #

    Oryalle açılmış platin rengini küllü sarıya boyadım boyalı arıtma istiyorum gerçekleşebilir mi?

Bir cevap yazın