Maşadan Önce Saça Ne Sürülür?

Seramik saç maşaları saçları şekillendirme alanında en önemli araçlardan biri. Dalgalı saçları, kıvırcık saçları kuaföre gitmeden ve saatlerce eski tip fön makineleri ile uğraşmadan kısa sürede düzleştirmek veya istenilen şekli vermek saç maşaları ile mümkün. Ancak saç şekillendirmek için kullanılan saç maşaları aynı saç kurutma makineleri gibi genellikle ısıyla birlikte uygulandığında etkili oluyor. Bu ısı ise saçları yıpratan ve kurutan bir faktör. Eğer saçlarınızda sık sık maşa kullanıyorsanız maşa öncesi saçınızı koruyucu jellerden kullanmalı ve doğal yağlarla saçınızı düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Maşa Öncesi ve Sonrası Saç Bakımı

Maşa kullanmadan önce ve sonra saçın nemini koruması saçların kuruyup kırılmaması adına çok önemli. Bu nedenle nemlendirici etkisi olan şampuanları tercih edin ve ayda 1 kez derinlemesine nemlendiren maske uygulayın. Haftada 1 zeytinyağı veya badem yağıyla saç derinize masaj yapabilir ve saçlarınıza eşit miktarda sürerek 1 saat bekletebilirsiniz. Yağ maskeleri saçınızı ve saç derisini nemlendirirken kuruluk nedeniyle oluşan kırıklara karşı koruma sağlar.


Termal şekillendirici ürünler saçınızı maşanın olumsuz etkilerine karşı korurken verdiğiniz şeklin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Termal şekillendirici ürünleri jel veya sprey şeklinde bulabilirsiniz. Jel ürünlerin saçınıza ağırlık yaparak hacmini kaybettirdiğini düşünüyorsanız daha hafif olan sprey ürünleri kullanabilirsiniz. Saç teline tutunan termal ürünler koruyucu bir tabaka oluşturarak saçı ısıya karşı korur.

Maşadan Önce Saça Ne Sürülmez?

Jöle, saç spreyi gibi çoğu şekillendirici ürün alkol içerir. Maşanın ısıyla birleşen alkol saçları aşırı kurutur ve yıpratır. Bu tip ürünleri maşayı kullanmadan önce değil sonra sürmelisiniz. Piyasada maşa öncesi ve sonrası için özel olarak üretilmiş jöle ve saç spreylerini bulabilirsiniz.

,

Maşadan Önce Saça Ne Sürülür? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Aylin 31 Mayıs 2013 #

    Daha kolay bir şeyler yok mu?

Bir cevap yazın