Ombre Saç Nasıl Yapılır?

“Ombre saç nasıl yapılır” sorusunun cevabına geçmeden önce bilmeyenler için ombre saç nedir? hakkında biraz bilgi verelim. Ombre saç, üst kısımları koyu, uçlara doğru daha açık (genellikle kontrast olacak kadar açık) saç rengidir. 1-2 senededir pek çok oyuncu ve şarkıcı bu saç rengini kullanarak popüler hale getirmiştir. Ombre saç için saç boyası kullanmanın dışında yazın şapka kullanıp saç uçlarını açıkta bırakabilirsiniz. Papatya suyu gibi saç rengini açan doğal ürünlerin uçların daha kısa sürede daha fazla açılmasına yardımcı olabilir. Özellikle uçların güneş ve boya nedeniyle fazla kurumaması ve kırılmaması içinse argan yağı veya zeytinyağıyla düzenli olarak bakım yapmanızı öneririm. Rengi ve ne kadar uygulamanız gerektiğine karar veremiyorsanız veya saçınızı daha önce hiç evde boyamadıysanız kuaföre gitmek (biraz maliyetli ama) en güvenli yoldur.

Ombre Saç Yapımı Videoları

Aşağıdaki videolarda farklı renklerde ve modellerde saçlar için ombre saçın nasıl yapılabileceği gösteriliyor. Uçlarda hangi rengi kullanacağınıza bu videolarda gösterilen örneklere bakarak karar verebilirsiniz. İlginç ombre saç videosu buldukça bu sayfaya ekleyeceğim.

Aşağıdaki videoda ombre saç için kullanılan kozmetik ürünler ve saçın nasıl yapılacağı gösteriliyor. Saç yapımına direk geçmek için 2:30’a gidebilirsiniz.


Bu videoda ombre saçın kuaförde nasıl yapıldığı gösteriliyor.

Saçınızın renk tonuna uygun boyayla nasıl ombre saç yapabileceğiniz (evde) aşağıdaki videoda anlatılıyor.

Bu videoda özellikle yaz aylarında kullanılabilecek ombre saç yapımı gösteriliyor.

Aşağıdaki videonun 12:21’den itibaren ombre saç yapımı uygulamalı olarak anlatılıyor.

Kuaför salonunda ombre nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ombre yapımında kullanılan saç ürünleri ve nasıl uygulandıkları konusunda bilgileri bu videoda bulabilirsiniz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır? İçin 6 Yorum Yapılmış

 1. supersiniz 05 Ekim 2013 #

  Güzel ya bende yapacağım.

 2. gülüm 21 Mayıs 2014 #

  Bu şaçları begeniyorum ama çok pahalı yapımı :s

  • cengiz 21 Eylül 2014 #

   Selam acaba ne kadar pahalı?

 3. Simge 03 Haziran 2016 #

  Bence evde yapılmaz bunlar. Bok eder kalırım kesin 😀 Bende boyatıcam ama birtürlü cesaret edemiyorum hiç boyamadım daha önce. Her ay Kuaföre git bekle bana cok zahmetli geliyor :-S siyahın üstüne ombre de sırıtmaz mı, dipler siyah uçlar sarımsı bilemedim ya ne yapsam ama cok değişiklik yapasım var

 4. Simge 03 Haziran 2016 #

  Evet maalesef pahalı. Bana Kuaför 350 dedi, bitkisel de 500 müş

 5. aslıhan öznur 28 Kasım 2018 #

  ben yaptırmıştım ama saçı yıprattı şu an düzelmesi için de intense saf keratin uyguluyorum dikkat edin ben gibi kuaför mağduru olmayın

Bir cevap yazın