Papatya Saça İyi Gelir mi?

Geleneksel olarak saçın rengini bir kaç ton açmak için kullanılan papatya suyu saçların aşırı kuruluk nedeniyle dökülmesine karşı da kullanılabilir. Papatya suyu aynı zamanda saçlara doğal bir parlaklık vererek daha sağlıklı görünmesini sağlar. Eğer saçınızda papatya suyu kullanmayı düşünüyorsanız özellikle yaz aylarında saçınızın bir kaç ton açılabileceğini unutmayın. Saç renginizi korumak istiyorsanız papatya suyu ile saçlarınızı duruladıktan 1-2 saat sonra normal su ile iyice durulayıp güneşe çıkarken şapka takmanızı veya koruyucu faktörlü saç kremi kullanmanızı öneririm.

Papatya Suyuyla Saç Bakımı

Papatya suyu, daha doğrusu çayı yüzyıllardır sinirleri yatıştırmak, stresi azaltmak ve uykuya geçişi kolaylaştırmak için kullanılan bitkisel çaylar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Saça faydaları konusunda bilimsel bir çalışma bulunmamasına karşı yine geleneksel olarak saç dökülmesine karşı kullanıldığı bilinmektedir. En popüler kullanımı ise saçın rengini açmak içindir.


Papatya suyunu hazırlamak için taze papatyaları veya poşet papatya çayını kullanabilirsiniz. Eğer taze papatyalar kullanacaksanız yarım litre suyu kaynattıktan sonra 1 avuç papatyayı suya atıp tencerenin kapağını kapatıp 20 dakika kadar bekleyin. Poşet papatya çayı için 3-4 poşeti kaynamış suya atıp 5 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Su soğuduktan sonra bu suyla saçlarınızı durulayabilirsiniz. Papatya suyu buzdolabında 1 hafta kadar tazeliğini korur.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın