Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Saçlarınızı boyarken beyazları veya grileri kapatmakta zorlanıyorsanız bu özellikle grileşen saç tellerinin boyaya dirençli olduğu anlamına gelebilir. Bazı uzmanlar az sayıda gri saçlar için kalıcı saç boyaları yerine yarı-kalıcı boyaları öneriyor. Ancak grilerin sayısı çoksa kalıcı saç boyası daha uzun vadeli çözüm olarak kullanılabilir. Sarışın, açık kumral ve kızıl saçlar için beyazları tamamen kapatan bir boya istiyorsanız bunu evde kendiniz yapmak yerine (çünkü zor olabilir ve istediğiniz sonucu ilk seferde tam olarak elde edemeyebilirsiniz) kuaförde yaptırabilirsiniz.

Saç Boyasıyla Beyazları Kapatmak

Örneğin koyu kumral saçlarda oluşan beyazları kapatmak için normal saç renginizin 1-2 ton açığı veya koyusu yumuşak gölgeler kullanabilirsiniz. Ancak doğal saç renginiz açıksa beyazları kapatmak koyu saçlara göre daha zor olabilir. Çünkü koyu renk saçlar boyayı daha fazla ve daha hızlı tutar.

Beyazlar için saç boyası seçerken dikkatli olmalısınız çünkü özellikle tam beyazlaşmamış gri saç telleri henüz şeffaftır ve boyanın rengini tam olarak tutturmak daha zordur. Bu nedenle istediğiniz rengin bir kaç ton koyusunu seçerek (eğer griler saç genelindeyse ve fazlaysa) daha doğru olacaktır.


Görüldüğü gibi beyazları evde kapatmak her zaman istediğiniz sonucu elde edebileceğiniz kadar kolay değil. 10-15 beyaz saç teli için çözüm basit olabilir ve normalde evde yaptığınız boya bu beyazları kapatabilir. Ancak beyaz saç fazlaysa, en azında ilk sefer için kuaföre gitmek daha sonra rengi düzeltmek veya boyayı akıtmak için uğraşmaktan daha iyi gibi görünüyor.

,

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır? İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. özlem 14 Mart 2014 #

    Beyazlarımı kapama konusunda oldukça bahtsız biriyim. Her seferinde kuaföre gitme şansımız da olmuyor.

  2. ebru 20 Mart 2015 #

    İyi akşamlar müşterilerimin saclarında beyaz vardı ve bende fındık kabuğu rengini istedi yaptım lakin beyazlarında sadece kırılma oldu sizce beyazları kapatmak için ne yapmam gerek.

Bir cevap yazın