Saç Parlatıcı Ürünler

Saçı parlak ve sağlıklı tutmanın ilk kuralı ve en kalıcı yolu dengeli bir beslenme programına sıkı sıkıya bağlı kalmaktır. Çünkü gıdalar yoluyla alınan vitamin veya minerallerin eksikliğinin ilk belirtileri saçlar üzerinde görülür. Yetersiz beslenme bir süre sonra saçların donuklaşmasına, saç tellerinin incelmesine, köklerin zayıflamasına ve sonunda da saç dökülmesine neden olur. Bazen saçlar bir hastalık nedeniyle kullanılan ilaçların yan etkisi nedeniyle de parlaklığını kaybedebilir. Böyle durumlarda saç parlatıcı ürünler kullanarak bu dönemin saçlarınızın görünümüne en az zararı vermesini sağlayabilirsiniz.

Saç parlatıcı ürünleri evinizde kullanabilir ya da kuaförde bakım yaptırabilirsiniz. Profesyonel saç parlatıcı bakım saçın doğal rengini etkilemeden uygulanabilen, parlaklık verici saç boyasıdır. İsterseniz bu boyaya biraz renk katabilirsiniz. Profesyonel uygulama sonucu elde edilen saçların parlaklığı evde kullanılan parlatıcı ürünlerden daha uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca bu uygulama ile saçlarınızın renk tonunu değiştirebilirsiniz. Örneğin saç renginiz çok parlaksa parlatıcı bakım rengin bir kaç ton koyulaşmasını sağlayabilir.

Evde kullanabileceğiniz saç parlatıcı ürünleri kozmetik mağazalarından ya da kuaförünüzden satın alabilirsiniz. Bu ürünler genellikle bakım serumu içerdiğinden boyanın tahribatını azaltır. Boyalı, yıpranmış ve normal saçlar için özel formüle edilmiş saç parlatıcılarını piyasada bulabilirsiniz. Paketi açtığınızda kullanma talimatını mutlaka okuyun ve aynı saç boyasında olduğu gibi içinde bulunan kimyasal maddelere alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için önce saçınızın küçük bir bölümünde deneyin.


Saç Parlatıcı Doğal Maskeler

Eğer saç parlatıcı kozmetik ürünlere alerjiniz varsa veya doğal ürünler kullanmak istiyorsanız evinizde hazırlayacağınız bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Bal, çemen tohumu, yumurta, yoğurt ve süt ile hazırlanan saç maskeleri düzenli olarak kullanıldığında saçlara doğal bir parlaklık verir. Kolay hazırlanan parlatıcı saç maskesi için 1 yumurtayı çeyrek bardak yağsız sütle karıştırın ve saçlarınıza sürüp 20 dakika bekletin. Ilık veya soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeleri haftada bir kullanabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın